Atıksu Arıtma Tesisi Kurulumunda Yetkin Bir İmza

atiksu-aritma-tesisi
Dünyamız inanılmaz doğal güzelliklerle dolu. Fakat ne yazık ki, insanoğlu bencilce davranıp doğayı umursamamaya devam ettikçe bu güzellikler birer birer yok oluyor. Doğal kaynaklar kirletilip bir daha kullanılamaz hale geliyor. Öyle ki, insanın umursamazca yarattığı bu kirlilik yine kendini tehdit eder bir duruma ulaştı artık. Çevre konularına iş işten geçmeden gerekli önemi ve ilgiyi vermemiz gerekiyor. İşte biz de bu yazıda, atıksu arıtma tesislerinin kurulumu başta olmak üzere çevre ile ilgili çeşitli konularda başarılı işler yapan bir firmanın hikayesinden bahsetmek istedik.

Atıksu Arıtma Nedir?

Atıksu dediğimiz zaman konutlarda, işyerlerinde ve sanayide kullanılmış olan suyu kastediyoruz. Bu atıksular insan atıkları, gıda atıkları, yağlar, kimyasallar gibi çeşitli maddeleri içerebiliyor. 

Atıksu arıtımı ise bu atıksuların doğaya bırakılmadan önce çeşitli (fiziksel, kimyasal, biyolojik) yöntemler kullanılarak arıtılması işlemidir.

Neden Atıksu Arıtma Yapılmalıdır?

Yasal zorunlulukların ötesinde, bu öncelikle çevreyi ve insan sağlığını umursamakla ilgilidir. Atıksudaki kirleticilerin etkisi yani doğaya ve insan sağlığına verdikleri zararlar onarılamaz ve korkutucu niteliktedir. Atıksu arıtma tesisleri atıksudaki kirletici maddeleri doğanın baş edebileceği bir düzeye indirir. Bunun standartları ülkeden ülkeye farklılık gösterebilir. Atıksu arıtımının yapılmadığı veya kabul edilebilir belli standartlara uygun olarak yapılmadığı yerlerde su alanları büyük tehdit altındadır. Su canlıları ve su etrafındaki tüm doğal yaşam onarılamaz zararlar görmektedir. Bazı canlı türleri bu nedenle yok olabilmektedir. Su, uygun bir şekilde temizlenmemiş ise, hastalıkları taşıyabilmekte ve insan sağlığına ciddi zararlar vermektedir. Bu listeyi uzatmak mümkündür.

Atıksu Arıtmada Yetkin Bir İmza: Artemis Arıtım

Günümüzde nüfus ve sanayileşmenin artması sonucu doğal kaynakların kirlenme riski de artmış durumdadır. Bu da atıksu arıtma tesislerine olan ihtiyacı gerekli ve zorunlu kılıyor. Arıtma tesisleri kurulurken doğru projelendirme yapılıp en doğru teknolojilerin seçilmesi arıtma verimini, yatırım ve işletme maliyetini doğrudan ekiliyor. Dolayısıyla, her işi olduğu gibi, bu işi de ehil insanların yapması önem kazanıyor.

Artemis Arıtım, çevre koruma alanında 1998 yılından beri faaliyet gösteren bir Türk firması. Çevre mühendisleri ağırlıklı olmak üzere bünyesinde birçok uzman çalışıyor. Fabrikalar, organize sanayi bölgeleri ve konut alanları için atıksu arıtma tesisleri yapıyorlar. Projelendirme, kurulum, bakım ve profesyonel danışmanlık dahil anahtar teslim işler gerçekleştiriyorlar.

Artemis Arıtım, sadece Türkiye'de değil, yurtdışında da başarılı işlere imza atıyor. Artan talebi göz önüne alarak yakın bir gelecekte tüm işlerindeki ihracatın payını arttırmayı planlıyorlar. İhracata, gelişime, eğitime ve çevreye önem veren böylesi yetkin firmaların varlığını bilmek bizlere umut veriyor.

Bitirirken

Ülkemizde güzel işler de yapılıyor. Türkiye'nin örnek şirketlerinin hikayelerini anlatmaya devam edeceğiz.

Trade Map Nedir?
KOBİ Patronları İhracat İşini Neden Öğrenmeliler?
 

Yorumlar (0)

Henüz buraya yapılmış bir yorum yok

Yorum Yapın

  1. Konuk olarak yorum yapılıyor.
Ek Dosyaları (0 / 3)
Konumunuzu Paylaşın

Kabul ederek, https://disticaretnet.com/ dışındaki bir üçüncü tarafça sağlanan bir hizmete erişeceksiniz.