Enerjisa Online İşlemler İle Kullanıcılarına Hızlı ve Kolay Hizmet Sunmayı Hedefliyor

enerjisa-banner
Günümüzde çoğu işimizi internet üzerinden yapıyoruz. Örneğin, kiralayacağımız evimizi veya ofisimizi internet üzerinden arayıp buluyoruz. Alışverişimizi online gerçekleştiriyoruz. Müşterilerimizle online bağlantı kuruyoruz. Şirketimize personel alacağımız vakit ilk bakacağımız yer online platformlar oluyor. Neredeyse tüm iletişimimizi online yürütüyoruz. Birçok hizmet sağlayıcı firma, bu gerçeği dikkate alarak müşterilerine online işlem yapma imkanı sunuyor. Başka bir deyişle, firmalar daha önce offline, örneğin bir şubeye gidip sıra bekleyip form doldurarak yapılan neredeyse tüm o zahmetli işlemleri online ortamlara taşıyor. Bunun müşteriler için anlamı ise kolaylık, rahatlık ve hızlı hizmet alma demek oluyor.
Geçenlerde Enerjisa'nın bu alandaki bazı örnek uygulamalarına rastladım. Enerjisa (tam adıyla Enerjisa Enerji A.Ş.) elektrik dağıtımı ve satışı alanında hizmet veren köklü bir firma. 14 ilde 9 milyon müşteriye ulaşarak yaklaşık 20 milyon kullanıcıya dağıtım hizmeti sağlıyor. Böylesine geniş bir kitleye hizmet sağlıyorsanız sadece geleneksel yollara bağlı kalarak hizmette kaliteyi hedeflemeniz pek mümkün değildir. Haliyle Enerjisa da müşterileri için bazı hizmetleri internet üzerinden sağlamayı ve bunu diğer offline hizmetleri ile bütünleşik kılmayı hedefliyor.

Enerjisa "Online İşlemler"den faturanızı ödeyebiliyorsunuz. Ayrıca evinizi veya iş yerinizi taşıdığınızda, yeni abonelik açtırmak istediğinizde online randevu işlemlerini kullanarak işlemlerinizi daha hızlı ve kolay halletmeniz mümkün olabiliyor. Her bir işleminiz için neler yapmanız gerektiğine ilişkin talimatları da ayrıca sistemde görebiliyorsunuz. İşini daha da kolaylaştırmak isteyenler için Enerjisa Mobil uygulaması da var.

Online işlemler gelip geçici bir trend değil şüphesiz. Özellikle geniş kitlelere hizmet sunan ve bunu da kaliteli yapmak isteyen firmaların mutlaka online hizmetlerini güçlendirmeleri gerekiyor.
Milyon Dolarlık Bağlantı
Netpak Ambalaj Çevre Dostu Çanta Üretimiyle Dünyay...
 

Yorumlar (0)

Henüz buraya yapılmış bir yorum yok

Yorum Yapın

  1. Konuk olarak yorum yapılıyor.
Ek Dosyaları (0 / 3)
Konumunuzu Paylaşın

Kabul ederek, https://disticaretnet.com/ dışındaki bir üçüncü tarafça sağlanan bir hizmete erişeceksiniz.