Gıda İthalatçıları Veri Tabanı: BestFoodImporters

gida-ithalatcilari-veri-tabani

Bu yazımızda, tüm dünyadan 19 bin civarı gıda ithalatçısının bilgilerinin yer aldığı sürekli güncellenen ve geliştirilen bir veri tabanından bahsedeceğiz. Kullanımı son derece kolay olan bu veri tabanı çeşitli kategorilere göre sınıflandırılmış gıda ithalatçılarının bilgilerini içeriyor. Bu yönüyle Türk gıda üreticileri ve gıda ihracatçıları için adeta bir altın madeni değerinde. Ayrıca, bir müşteri bulma yöntemi olarak düşünüldüğünde, pahalı, hantal ve çoğu zaman da verimsiz olan fuarlar için oldukça iyi bir alternatif oluşturuyor. İşte başlıyoruz!

BestFoodImporters Nedir?

BestFoodImporters.com, yukarıda da değindiğimiz ve isminden de kolayca tahmin edileceği üzere, gıda ithalatçılarının ve distribütörlerinin (daha genel bir ifadeyle gıda alıcılarının) bilgilerine ulaşabileceğimiz bir veri tabanıdır. Bir gıda üreticisi veya gıda ihracatçısı iseniz faydalanmayı düşüneceğiniz önemli bir müşteri bilgi kaynağıdır.

BestFoodImporters 2009 yılında faaliyete başlıyor. Daha öncesinde kurucuların 2005 yılında başlattıkları, bir bakıma öncül diyebileceğimiz, başka bir projesi daha var: BestWineImporters. Şarap ithalatçısı firmaların bilgilerini içeren bu projenin başarısı BestFoodImporters için bir ilham kaynağı oluyor.

Bu tarz veri tabanlarında bilginin güvenilir ve güncel olması çok önemli. Bu yüzden olacak, BestFoodImporters ekip olarak bu konuya verdikleri önemi özellikle vurgulamayı ihmal etmiyor.

Kısaca, BestFoodImporters sürekli yeni güncellemelerin ve eklemelerin yapıldığı, 154 ülkeden yaklaşık 19 bin gıda ithalatçısının ürün niteliklerine göre kategorilere ayrılarak listelendiği, kullanımı son derece kolay bir gıda ithalatçıları veri tabanıdır.
BestFoodImporters kullanıcı paneli

BestFoodImporters Neler Sunuyor?

BestFoodImporters ile şunları yapabiliyorsunuz:

  • Gıda ithalatçısı firma bilgileri için arama yapabiliyorsunuz. Ürün, ülke, ürün menşei gibi çeşitli filtreler kullanarak aramanızda hedefleme yapabiliyorsunuz.
  • Gıda ithalatçısı firmaların isim, adres, web sitesi, email, ilgili kişi gibi güncel bilgilerine erişebiliyorsunuz. Çoğu firmanın satın alma yöneticilerine ait bağlantı bilgileri de sağlanıyor. Ayrıca, firmaların ciro, çalışan sayısı gibi bazı finansal ve genel bilgilerine ulaşabiliyorsunuz.
  • İstediğiniz firmaları favori olarak işaretleyip onlara notlar düşebiliyorsunuz. Yani bir çeşit CRM gibi de kullanabiliyorsunuz.
  • İthalatçı firma emaillerini indirebiliyorsunuz.
  • Veri tabanı kullanımı ile ilgili bir yardıma ihtiyacınız oldu diyelim. Müşteri temsilcisinden destek alabiliyorsunuz.

Aşağıdaki demo videosu veri tabanı ve kullanımı hakkında size daha iyi bir fikir verecektir.

Bitirirken

İhracatçılarımız için kaynak teşkil eden bu tarz veri tabanlarını ve dijital platformları tanıtmaya devam edeceğiz. Takipte kalın.

Packing List (Çeki Listesi)
KOBİ’ler İhracatta Neden Başarısız Oluyor?
 

Yorumlar (0)

Henüz buraya yapılmış bir yorum yok

Yorum Yapın

  1. Konuk olarak yorum yapılıyor.
Ek Dosyaları (0 / 3)
Konumunuzu Paylaşın

Kabul ederek, https://disticaretnet.com/ dışındaki bir üçüncü tarafça sağlanan bir hizmete erişeceksiniz.