İnsan Kaynakları Alanında Örnek Bir Firma: Randstand Türkiye

İnsan Kaynakları Alanında Örnek Bir Firma: Randstand Türkiye

​Her ne kadar eleştirel tarafım öne çıkıyor gibi görünse de aslında iyi şeyler (iyi şirketler, iyi işler, iyi insanlar, vesaire) hakkında bahsetmeyi daha fazla seviyorum. Ayrıca, her alandan iyi-güzel-doğru-başarılı örnekleri daha fazla öne çıkarmak gerekir diye düşünüyorum. Bu nedenle bu yazıyı dikkat çekici bulduğum bir insan kaynakları firması olan Randstand Türkiye'ye adadım.

​Hollanda menşeili global bir insan kaynakları firması olan Randstand'ın tarihi 1960'a dek uzanıyor. O yıl Frits Goldschmeding ve Gerrit Daleboudt isimli iki gencin üniversite yurt odalarında kendi istihdam şirketlerini kurmaya karar vermeleri ile başlıyor tüm hikaye. Elbette çok küçük ve lokal başlıyorlar ama belli ki kurucuların düşünceleri ve vizyonları büyüktü. Öyle ki, mütevazi kuruluşundan çok fazla bir zaman geçmeden, 1964'den itibaren önce Hollanda'da şubeler açarak büyümeye ve hemen ertesi yıl da başka pazarlara açılmaya başlıyor firma; sırasıyla Belçika'da, İngiltere'de, Almanya'da şubeler açıyorlar. 1980'lere gelindiğinde ise Randstand artık milyar dolarlık bir firma olmuştur. 2007 yılının sonunda ise Randstand, uluslararası bir personel işe yerleştirme şirketi olan Vedior ile işbirliğine girer ve bu işbirliğinin bir sonucu olarak, 45 ülkede operasyon yapan kapsamlı hizmetleri ile İK hizmet sağlayıcıları arasında dünyanın lider firmalarından biri haline gelir. 

Randstand Türkiye 

Randstand Türkiye'nin hikayesi ise Mayıs 2006'da İstanbul'da ilk şubeyi açmakla başlıyor. İkinci şubesi yine İstanbul'da Kozyatağı'nda Kasım 2007'de ve üçüncü şubesi ise İzmir'de Ocak 2012'de hizmete açılıyor. 

Randstand Türkiye'yi dikkat çekici kılan özelliklerden bir tanesi son derece berrak ve sağlam bir felsefe ve prensipler bütününe sahip olmalarıdır diye düşünüyorum. Bir şirketi alanında öncü ve yenilikçi kılan en önemli birinci şey de budur. Tabi bu değerler ve prensipleri sadece belirlemek değil, bunu aynı zamanda deklare etmek de gerekiyor ki Randstand bunu web sitesinde örnek oluşturacak bir biçimde yapmış. Web sitesi demişken, Randstand Türkiye'nin web sayfasında iş ilanlarını inceleyebiliyor ve başvuru yapabiliyorsunuz; Araştırma Raporları bölümü güzel bir kaynak; Haberler ve Duyurular bölümü de ziyaret edilmeye değer. 

Randstand Türkiye'nin ülkemiz insan kaynakları sektörüne yaptığı hizmetlerin artarak devam etmesini dilerim.

40. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul 23 Mayıs 201...
Uluslararası Pazarlarda Hizmet ve Entelektüel Ürün...
 

Yorumlar (0)

Henüz buraya yapılmış bir yorum yok

Yorum Yapın

  1. Konuk olarak yorum yapılıyor.
Ek Dosyaları (0 / 3)
Konumunuzu Paylaşın

Kabul ederek, https://disticaretnet.com/ dışındaki bir üçüncü tarafça sağlanan bir hizmete erişeceksiniz.