Marmara Üniversitesi Dış Ticaret Uzmanlığı Sertifika Programı Başlıyor!

marmara-universitesi-dis-ticaret-uzmanligi-sertifika-programi
Marmara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (MÜSEM) ve Business Management Institute (BMI) işbirliğiyle düzenlenen "Dış Ticaret Uzmanlığı Sertifika Programı" Eylül 2018'de yeni katılımcılarıyla birlikte eğitime başlıyor.

Sertifika Programı, ülke ekonomilerinin birbirlerine daha da bağlı hale geldiği günümüz dünyasında önemi gittikçe artan dış ticaretin (başka bir deyişle uluslararası ticaretin) uzmanlarını yetiştirmeyi hedeflemektedir. Program içeriği katılımcılara dış ticaret uzmanlığı bilgi ve becerilerini kazandıracak şekilde hazırlanmıştır.

Marmara Üniversitesi'nden Dış Ticaret Uzmanlığı Sertifika Programı

Eskiler bazı meslekler için "altın bilezik" ifadesini kullanırdı. Bu tam da dış ticaret uzmanlığı için uygun düşen bir tabirdir. Dış ticaret uzmanlığı mesleği tıpkı altın gibi hiçbir zaman değerini yitirmiyor, bilakis zaman geçtikçe daha da değerleniyor. Çünkü küreselleşen dünya ekonomisinde mevcut ve yeni firmalar yetişmiş dış ticaret uzmanlarına her zaman ihtiyaç duyuyor. Bu ihtiyaca istinaden, bazı üniversiteler ve ilgili eğitim kurumları da özelleşmiş eğitim programları tasarlıyorlar.

Marmara Üniversitesi ve Business Management Institute işbirliği ile geliştirilmiş "Dış Ticaret Uzmanlığı Sertifika Programı" işte böyle bir eğitim programı. 3 senedir aralıksız açılan ve bu güne kadar 800'ü aşkın mezun veren bu program Türkiye'nin dış ticaret alanında en kapsamlı içeriğe sahip ve en çok tercih edilen eğitim programlarından bir tanesi olma özelliğini taşıyor. Program, dış ticaret alanında gerekli bilgi ve donanıma sahip, en güncel konuları ve pratik uygulamaları incelemiş profesyonel dış ticaret uzmanları yetiştirmeyi amaçlıyor. Programın katılımcılara dış ticaret alanında profesyonel bir bakış açısı ve yetkinlik kazandırması hedeflenmiştir.

Marmara Üniversitesi akademisyenlerinin yanı sıra sektörden profesyonellerin de eğitmen olarak katıldığı bu program, teori ve pratiği birleştirmesiyle bu alandaki diğer eğitim programlarından ayrışıyor. Toplam 66 saat (6 hafta sonu) süren eğitim programı Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsünde gerçekleştiriliyor. Programa %70 devam koşulunu sağlayan, program sonunda yapılacak sınavda başarılı olan katılımcılar Marmara Üniversitesi tarafından hazırlanan resmi sertifikayı almaya hak kazanıyor.

EXW Teslim Şekli
Açıkça Söylüyorum Arkadaş: Devir, İhracat Devridir...

İlgili Yazılar

 

Yorumlar (0)

Henüz buraya yapılmış bir yorum yok

Yorum yapın

  1. Konuk olarak yorum yapılıyor. Hesap açın ya da var olan hesabınızla oturum açın.
Ek Dosyaları (0 / 3)
Konumunuzu Paylaşın

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://disticaretnet.com/