Marmara Üniversitesi Dış Ticaret Uzmanlığı Sertifika Programı Başlıyor!

marmara-universitesi-dis-ticaret-uzmanligi-sertifika-programi
Marmara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (MÜSEM) ve Business Management Institute (BMI) işbirliğiyle düzenlenen "Dış Ticaret Uzmanlığı Sertifika Programı" Eylül 2018'de yeni katılımcılarıyla birlikte eğitime başlıyor.

Sertifika Programı, ülke ekonomilerinin birbirlerine daha da bağlı hale geldiği günümüz dünyasında önemi gittikçe artan dış ticaretin (başka bir deyişle uluslararası ticaretin) uzmanlarını yetiştirmeyi hedeflemektedir. Program içeriğinin katılımcılara dış ticaret uzmanlığı bilgi ve becerilerini kazandıracak şekilde hazırlandığı bildirilmektedir.

Marmara Üniversitesi'nden Dış Ticaret Uzmanlığı Sertifika Programı

Eskiler bazı meslekler için "altın bilezik" ifadesini kullanırdı. Bu tam da dış ticaret uzmanlığı için uygun düşen bir tabirdir. Dış ticaret uzmanlığı mesleği tıpkı altın gibi hiçbir zaman değerini yitirmiyor, bilakis zaman geçtikçe daha da değerleniyor. Çünkü küreselleşen dünya ekonomisinde mevcut ve yeni firmalar yetişmiş dış ticaret uzmanlarına her zaman ihtiyaç duyuyor. Bu ihtiyaca istinaden, bazı üniversiteler, eğitim kurumları, ayrıca DTN gibi dış ticaret alanında otorite sahibi uzman girişimler de özelleşmiş eğitim programları tasarlıyorlar.

Marmara Üniversitesi ve Business Management Institute işbirliği ile geliştirilmiş "Dış Ticaret Uzmanlığı Sertifika Programı" işte böyle eğitim programlarından bir tanesi. 3 senedir aralıksız açılan ve bu güne kadar 800'ü aşkın mezun veren bu program Türkiye'nin dış ticaret alanında kapsamlı bir içeriğe sahip ve tercih edilen eğitim programlarından bir tanesi olma özelliğini taşıyor. Program, dış ticaret alanında gerekli bilgi ve donanıma sahip, en güncel konuları ve pratik uygulamaları incelemiş profesyonel dış ticaret uzmanları yetiştirmeyi amaçlıyor. Programın katılımcılara dış ticaret alanında profesyonel bir bakış açısı ve yetkinlik kazandırmasının hedeflendiği belirtilmektedir.

Bu programa Marmara Üniversitesi akademisyenlerinin yanı sıra sektörden profesyonellerin de eğitmen olarak katıldığı bildirilmektedir. Toplam 66 saat (6 hafta sonu) süren eğitim programı Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsünde gerçekleştiriliyor. Programa %70 devam koşulunu sağlayan, program sonunda yapılacak sınavda başarılı olan katılımcılar Marmara Üniversitesi tarafından hazırlanan resmi sertifikayı almaya hak kazanıyor.

EXW Teslim Şekli
Açıkça Söylüyorum Arkadaş: Devir, İhracat Devridir...

İlgili Yazılar

 

Yorumlar (0)

Henüz buraya yapılmış bir yorum yok

Yorum Yapın

  1. Konuk olarak yorum yapılıyor. Hesap açın veya var olan hesabınızla oturum açın.
Ek Dosyaları (0 / 3)
Konumunuzu Paylaşın

Kabul ederek, https://disticaretnet.com/ dışındaki bir üçüncü tarafça sağlanan bir hizmete erişeceksiniz.