Neden Girişimci Olmak?

Neden Girişimci Olmak?

Türkiye'de özel veya kamu sektöründe çalışıyorsanız girişimci olmak için çok güçlü sebepleriniz var demektir. Sadece bir tanesi bile sizi ateşlemeye yeter.

"Neden girişimci olmak?" sorusuna cevaben aşağıda birkaç iyi nedeni sıraladım.

Ne kadar isterseniz o kadar kazanmak için

Matematik yanılmaz. Bir yıl süresince aldığınız maaşın toplamından bir yıl boyunca zorunlu harcamalarınızı, beklenmedik giderlerinizi ve enflasyon payını çıkarın ve çıkan rakamı 20 yıllık bir çalışma süresi ile çarpın. Bu parayla ne yapabilirsiniz? Kendinize ve sevdiklerinize hayrınız dokunacak bir birikime mi eriştiniz? Bir de düşünün, en güzel zamanlarınızı kapalı ofislerde, emir altında geçirmeye ve belki sağlığınızı harcamaya değdi mi?

Yaratıcı gücünüzü harekete geçirmek için

Google'da çalışmadığınızı farz ederek yazıyorum. Eğer bordrolu bir çalışansanız sınırları çizilmiş işleri belirlenen şekillerde yaparsınız. Bir beyninizin olduğunu dahi hissetmezsiniz.

Bu tablonun tam aksine girişimciler ise yaratıcı insanlardır. Tanrı'nın verdiği yaratıcılık gücünü sonuna kadar kullanırlar. Karşılarına çözmeleri gereken binbir problem çıkar ve her seferinde o yaratıcı güce başvurup yeni yollar açarlar.

Özgürleşmek için

Sizi köle gibi gören, hakkınızı yiyen, mafya bozuntusu patronlardan kurtulmak için en iyi yoldur girişimcilik. İş hayatındaki kukla olmayı, aşağılanmayı kendine layık görmeyenlerin yegâne çıkış yoludur girişimci olmak.

Çünkü yapabilirsiniz!

Düşündüğünüz kadar zor değil. Örneğin, ithalatçı olmak için cebinizde en az 100-200 bin dolarınızın olması gerektiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Benim 3000-4000 dolar ile ithalat yapan müşterilerim vardı. Satışlarını da katalog üzerinden yapıyorlardı. Onlara bakınca insan anlıyor ki uluslararası ticaret yapmak için, en azından başlamak için, zannedildiği gibi büyük paralara ihtiyaç yok. Para işi bilmeyenler için lazım. İşi biliyorsanız para bu denklemdeki önemini kaybediyor.

Zenginlik Üzerine
Dış Ticaret Uzmanı Kimdir, Ne İş Yapar?
 

Yorumlar (0)

Henüz buraya yapılmış bir yorum yok

Yorum Yapın

  1. Konuk olarak yorum yapılıyor.
Ek Dosyaları (0 / 3)
Konumunuzu Paylaşın

Kabul ederek, https://disticaretnet.com/ dışındaki bir üçüncü tarafça sağlanan bir hizmete erişeceksiniz.