Online Para Kazanmanın Kanıtlanmış Yolu

online-para-kazanmanin-kanitlanmis-yolu

Günümüzde internet birçok alışkanlığımızın değişmesine neden oldu. Tüketicilerin alışveriş yapmadan önce Google'da ürün veya hizmetleri aradıkları, satın alımlarından önce online ürün yorumlarını okudukları, alışveriş merkezlerindeki kalabalıklarla uğraşmak yerine çevrimiçi mağazalarda alışveriş yaparken Facebook üzerinden check-in yaptıkları bir dünyada yaşıyoruz.

Öte yandan, günümüzdeki birçok işletme, ürün veya hizmetlerini pazarlamak için online B2B ve B2C hizmetlerden yararlanmakla beraber tedarikçi ve müşterileriyle iş toplantıları düzenlemek için uzak mesafeler kat etmek yerine skype ya da diğer online iletişim araçlarını kullanmaya başladı.

Ve bu bahsettiklerim, internet sayesinde elde ettiğimiz faydaların sadece küçük bir tadı.

Şimdi, sadece bir ya da birkaç ülkeye ihracat yapan veya birkaç ülkeden ithalat yapan bir iş sahibi olduğunuzu varsayalım. Bu durumda ürünleriniz sadece hedef ülkenizdeki toptancıya ya da kendi ülkenizdeki yerel müşterilere satılıyor olacak.

Sınırlayıcı geliyor, değil mi?

Pek çok başarılı girişim, umutlarını böylesine kısıtlayarak her gün aynı şeyi yapıyor. Yirmi birinci yüzyılda, internetin büyüme ve gelişme potansiyeli çok fazla ve çoğumuz bu potansiyeli tam olarak fark edemedik.

İşte Size Bir Yol Haritası

Ulusal ve uluslararası rekabet etkin bir şekilde arttıkça, kârlılığı artıran kanıtlanmış bir yol; e-ticarettir. Bu yöntem online para kazanmanın en hızlı, en kolay ve en kârlı yoludur.

E-ticaret artık milyar dolarlık şirketlere özgü bir yöntem olmaktan çıkmıştır. İster küçük bir işletme sahibi, isterseniz bir aile şirketi olun, günümüz rekabetçi iş ortamında hayatta kalmak için e-ticaret başlanılması gereken yöntemlerden en önemlisidir.

Daha İyi Bir İş Modeli

E-ticarete başlamadan önce fiziksel ürünlerimi toplu halde ithal edip depomda envanterini tutardım. Daha sonra ürünleri çok düşük bir kâr marjıyla yerel perakende mağazalara satardım.

Uzun yıllar uluslararası ticaretten hayatımı kazandıktan sonra, yeterince para kazanmadığımın farkına vardım ve çözüm olarak, yerel mağazalar gibi aracıları ortadan kaldırarak ithal ettiğim ürünlerimin son tüketiciye ulaşması gerektiğini anladım. Bu nedenle, daha fazla kâr elde etmek için internette yer alan sonsuz kaynakların kullanımına karar verdim.

Gerçekten Değer mi?

Evet, tamamen buna değer ve yazımın devamında bu yöntemden elde ettiğim faydalardan sadece birkaçından bahsettim.

Peki nedir bu faydalar?

1. Yerellikten Kurtulun: E-ticaret işimi yaparak şirketimi daha büyük müşterilere ve küresel dünyaya açtım. Bu model normalde fiziksel dağıtım kanalıyla ulaşamayacağım müşterilere ulaşmamı sağladı.

2. Şirket Farkındalığınızı Yükseltin: Tüketicilerin bilinen şirketlerden alışveriş yapma ihtimalinin daha fazla olduğunu kesinlikle unutmamalısınız. Bu model, sorunlarına daha iyi odaklanarak son tüketicilere aşina olmama yardımcı oldu.

3. Ekonomik Fiyatlar ve Yüksek Brüt Marj: Kar marjımı neredeyse yok eden yerel perakende mağazalar aracılığıyla satmak yerine, bu model satış sürecimdeki aracıları ortadan kaldırarak daha yüksek bir marj sağlamamda yardımcı oldu. Aynı zamanda daha uygun fiyatlarla ürün ve hizmetlerimin son tüketicilere doğrudan ulaşmamda etkili oldu.

4. 24 Saat Erişilebilirlik: Bu, e-ticaretin en büyük avantajlarından biridir. Zaman kavramı şimdi sona ermiştir. Artık tüm müşterileriniz 7 gün 24 saat size ulaşabilirler. Siz uykunuzda rüya görürken, farklı zaman dilimindeki herhangi bir müşteri, ürününüzü veya hizmetinizi kolayca satın alabilir.

5. Niş Ürünler İçin Mükemmel: Hedef müşterinize fiziksel dağıtım kanallarıyla veya mağazanızla ulaşmakta sorun yaşamanız kaçınılmaz. Ancak, niş ürün veya hizmetinizi e-ticaret kanallarıyla satarsanız, bu sorunun üstesinden çok kolay bir şekilde geleceksiniz. 

E-Ticaret İşini Başlatma - Nerede Satış Yapmalıyım?

Bir ürünü veya hizmeti çevrimiçi satmak için kullanabileceğiniz birkaç seçenek olmasına rağmen, benimki diğer yollardan biraz farklı ve çoğu durumda sattığım ürünleri kendim bile görmüyorum, bu yüzden tamamen sorumluluktan ve dağıtım yükünden kurtulmuş oluyorum.

Her şeyden önce, size mevcut online iş modelleri hakkında biraz bilgi vereyim ve daha sonra kendi metodumdan ve onu nasıl farklılaştırdığımdan bahsedeyim.

Yöntemlerden biri kendi WEB SİTENİZİ kurmanız ve ürünlerinizi doğrudan online olarak satmanızdır. Sitenizi ürün ve hizmetlerinize özel tasarlamak için bazı web tasarım ajanslarını kullanabilirsiniz veya herhangi bir kodlama uzmanlığı gerektirmeden kendi web sitenizi oluşturmanıza izin veren birçok servis sağlayıcıdan yararlanabilirsiniz. Ve sonrasında her şey çok basit. Basit bir alışveriş sepeti ve hepsi hazır. Müşteri sitenizi ziyaret eder, sipariş verir ve kurye ile bir ürün alırlar. Hemen hemen tümüyle otomatiktir.

Kendi web siteniz üzerinden satış yapmanızın avantajı, tüm süreci kontrol ederek, tüm müşteri bilgilerinin alınmasından, böylece tüm ürün ve hizmetlerinizi tanıtmanızı ve daha yüksek fiyat talep edebilmenizi sağlamaktır.

Ürün ve hizmetlerinizi satmanın diğer bir kolay yolu, Amazon, Etsy, Ebay vb. gibi ÜÇÜNCÜ ŞAHIS SİTESİ ile çalışmaktır. E-ticaret siteleri aracılığıyla çalışmanın getirdiği büyük yararlar, satışlarınızla ilgili bir komisyon talep etmelerine rağmen, onların erişim gücüdür. Doğrudan kendi sitenizde satacağınız kadar para kazanamayacak olsanız da daha fazla kitleye ulaşma şansına sahip olursunuz. Bunlar pazarlama için gerçekten iyi platformlardır.

Ürünlerinizi bu platformlar aracılığıyla satma süreci oldukça kolaydır. Sadece kayıt olun ve ardından ürünlerinizi yükleyin. Daha sonra işinizi satmaya ve büyütmeye hazırsınız.

Bu yöntemler çok yaygındır ve internet girişimcilerinin çoğu bu yöntemleri para kazanmak için kullanmaktadır. Ancak bu yöntemlerde aynı anda birçok işle ilgilenmek zorunda ve büyük sermayeye ihtiyaç duyarsınız. Hatırlarsanız, daha önce de belirttiğim gibi kullanmış olduğum online ticaret modelinin diğer yollardan biraz farklı ve çoğu durumda sattığım ürünleri kendimin bile görmediğini, bu yüzden tamamen sorumluluktan ve dağıtım yükünden kurtulmuş olduğumdan bahsetmiştim

Ürün geliştirme ve üretme, envanterinizi izleme, depo alanı oluşturma ve birçok kafa karıştırıcı ithalat izni süreci gibi sorunlarla uğraşmak istemiyorsanız, DROP SHIPPING sizin için kesin çözümdür. Bu model, bir toptancıdan ayrı ayrı ürün satın almanızı ve bunları doğrudan müşterinize göndermenizi sağlar. Bir satıcı olarak, büyük miktarda envanter satın almak yerine, sadece bir tedarikçi ile işbirliği yapmak ve satış için ürünlerini listelemekle yükümlüsünüz. Sonra, bir kez sipariş aldığınızda, satın alınan ürün için tedarikçiye bilgi iletmeniz yeterlidir. Tedarikçi ürünü depolarından doğrudan müşterilerinize gönderir. Sonuç olarak satıcı olarak ürünü fiziksel olarak görmezsiniz bile.

Bu yöntemin bir takım avantajları vardır.

Her şeyden önce, bu yöntemle, paranızı envantere yatırmanız gerekmez. Bunun yerine, sevk etmeniz gereken mevcut bir siparişiniz olduğunda yalnızca bir ürün satın alırsınız. Başka bir deyişle, daha düşük bir sermaye ile gerektiğinde mal alımı yaparsınız. İkinci olarak, müşterilerinize çok daha fazla sayıda ürün sunabilirsiniz. Böylece daha geniş bir ürün gamına sahip olursunuz. Üçüncüsü, işler iyi gitmezse, maliyetine satmanız gereken envanterle uğraşmanız gerekmez; dolayısıyla da riski minimuma indirmiş olursunuz. Ayrıca, bu model herhangi bir yerden dizüstü bilgisayarı ve internet bağlantısı ile çalıştırarak herhangi bir konumdan bağımsız olmanızı sağlar.

Öte yandan, ürünlerinizi benim gibi konteynır bazında ithal edip deponuzda tutuyorsanız, bu model sizin için bir çözüm yolu daha sunmaktadır. İnternette hali hazırda bulunan diğer satıcılara dropshipping hizmeti sunabilirsiniz. Böylece, birçok ücretsiz çevrimiçi satış temsilcisi sahibi olacaksınız. Şimdilik, bu yöntemi kullanarak ithal ettiğim ürünleri satan 235 çevrimiçi satıcım var. Bazen sattığımdan daha fazla satış yaptıkları bile oluyor ve daha fazla kâr etmemi sağlıyorlar.

Ben bu işte sizlere çok kanallı bir yaklaşım öneriyorum – online satışa çeşitli açılardan yaklaşın. Bütün bu yöntemleri birleştirin ve turnayı gözünden vurun.

Şimdi, neden online satışın muazzam bir para kazanıcı olabileceğini, bu işe başlama ​​zamanının geldiğini anladığınızı düşünüyorum. Sadece ne tür bir ürün ya da hizmet satacağınızı belirleyin.

Düşük maliyetli, düşük riskli bir iş fırsatı sizi bekliyor.

İhracat Sohbetleri Başlıyor
Afrika Pazarı Hakkında Düşünceler ve Deneyimler
 

Yorumlar (2)

Bu yorum site yöneticisi tarafından küçültüldü.

Merhaba, Dropshipping yeni yeni gelişen bir pazarlama yöntemi ve oldukça cazip. Ama tedarikçi firmalara dikkat etmek, aracılık yapanlardan gerçek dropshipping yapmayanlardan uzak durmak lazım.Maliyeti az, biraz zaman ve çalışma ile geliri çok...

Merhaba, Dropshipping yeni yeni gelişen bir pazarlama yöntemi ve oldukça cazip. Ama tedarikçi firmalara dikkat etmek, aracılık yapanlardan gerçek dropshipping yapmayanlardan uzak durmak lazım.Maliyeti az, biraz zaman ve çalışma ile geliri çok olabilecek bir sistem. Güzel ve açıklayıcı bir yazı olmuş. Teşekkürler.

Devamını oku
Özkan Özkaya
Bu yorum site yöneticisi tarafından küçültüldü.

Özkan Bey yazımı begenmenize sevindim. Aslında drop shipping Avrupa ve Amerika'da cok yaygın ama dedidiginiz gibi ulkemizde biraz guven sorunu oldugu icin pek fazla kullanılan bir yöntem degil. Ben bu yöntemi hızlı tuketim mallı ithalatı yapan...

Özkan Bey yazımı begenmenize sevindim. Aslında drop shipping Avrupa ve Amerika'da cok yaygın ama dedidiginiz gibi ulkemizde biraz guven sorunu oldugu icin pek fazla kullanılan bir yöntem degil. Ben bu yöntemi hızlı tuketim mallı ithalatı yapan firmalara oneririm. hem direk olarak son tuketiciye ulasma sansınız oluyor hem de online olarak diger satıs yapan birey ya da firmalar stok tutmadan sizin urunlerinizi satıyor.

Ama dediginiz gibi tedarikci firmalara cok dikkat etmek lazım. Yanlıs bir firmaya denk gelindiginde cok can yakıcı olabilir.

Devamını oku
Kemal Sucu
Henüz buraya yapılmış bir yorum yok

Yorum Yapın

  1. Konuk olarak yorum yapılıyor. Hesap açın veya var olan hesabınızla oturum açın.
Ek Dosyaları (0 / 3)
Konumunuzu Paylaşın

Kabul ederek, https://disticaretnet.com/ dışındaki bir üçüncü tarafça sağlanan bir hizmete erişeceksiniz.