4 dakika okuma süresi (781 kelime)

Türkiye’nin Alüminyum Firmaları

turkiye-aluminyum-firmalari

Alüminyum sektöründe çeşitli kategorilerde üretici, tedarikçi ve ihracatçı olarak faaliyet gösteren Türkiye'nin belli başlı önemli alüminyum firmalarını derledik. En iyi firmaları tanıttığımız bu listemizi yeni firmalarla zamanla zenginleştireceğiz. Güncellemelerden ve yeni yazılardan haberdar kalmak için bloga abone olabilirsiniz.

Türkiye'nin Alüminyum Firmaları

...

Akpa Alüminyum San. ve Tic. A.Ş. 

Akpa Alüminyum 1987 yılında Çağlayan’da kurulmuştur. Kuruluşundan bugüne kadar sürekli gelişimi dikkate alan Akpa Alüminyum Orta Asya, Avrupa, Balkanlar ve Afrika ülkelerine ihracat yapmaktadır. Akpa Alüminyum ürünlerini ihraç ettiği ülkelerde Akpa Alüminyum markasının bilinirliğinin artması ve hatırlanan ilk üç marka olmasını sağlamanın yansıra Türkiye’nin alüminyum sektöründe bir marka olması konusunda öncü bir kuruluştur.
...

Asaş Alüminyum San. ve Tic. A.Ş. 

1990 yılında Gebze’de kurulan ASAŞ; Akyazı, Sakarya bölgesinde yer alan son teknoloji ile donatılmış 5 üretim tesisi ve 2200’den fazla çalışanı ve 80’den fazla ülkeye yaptığı ihracatla Türkiye’nin en önemli sanayi kuruluşları arasında yer almaktadır. Kurulduğu 1990 yılından beri istikrarlı büyüme trendi ile 2016 yılında Türkiye’de İSO 500’de ilk 100’de 79. sırada yer alan, aynı zamanda Avrupa’daki lider üreticilerden biri olan ASAŞ; yenilikçi ürünleri, teknolojisi, sektörün bakanlık onaylı ilk Ar-Ge Merkezi ve sunduğu hizmetlerle bulunduğu her sektöre çözüm üretmekte ve değer katmaktadır.ASAŞ; Akyazı ve Karapürçek yerleşkesinde, 300.000 m²’si kapalı, toplam 640.000 m²’lik alana kurulu Alüminyum Profil, Kompozit Panel, Alüminyum Yassı Mamul, PVC Profil ve Panjur üretim tesislerinde müşterilerine hizmet vermektedir.
...

Assan Alüminyum San. ve Tic. A.Ş. 

Yassı alüminyum sektörünün lider üreticisi Assan Alüminyum, kurulduğu 1988 yılından bu yana yassı haddelenmiş alüminyum (rulo, levha ve folyo) üretimi yapmaktadır.İstanbul Tuzla ve Kocaeli Dilovası tesislerinde Kibar Holding çatısı altında üretim yapan Assan Alüminyum, yassı alüminyum sektöründe yıllık 300 bin tona ulaşan kurulu kapasitesi ile Türkiye’nin açık ara lider kuruluşudur.Bunun yanı sıra rulo boyama tesislerinde yıllık 60 bin ton alüminyum boyama kapasitesine sahiptir.Assan Alüminyum Türkiye’nin en büyük 41. Sanayi kuruluşudur;"SO 500– Türkiye’nin En Büyük Sanayi Kuruluşu 2015"
...

Eti Alüminyum A.Ş. 

Faaliyetlerine 1973 yılında ilk alümina, ham alüminyum ve döküm ürünleri üretimine geçen ETİ ALÜMİNYUM A.Ş. özelleştirme kapsamında 2005 yılında Cengiz Holding tarafından satın alınmıştır. Cengiz Holding bünyesine geçtikten sonra modernizasyon çalışmaları başlamış ve çalışmalar halen devam etmektedir.Eti Alüminyum A.Ş. Maden İşletmeleri (Boksit – Kömür), Alümina, Alüminyum (Elektrolizhaneler), Dökümhane, Haddehane, Oymapınar Hidroelektrik Enerji Santrali ve Antalya İthalat-İhracat Müdürlüğü'nden oluşmaktadır. Türkiye'nin tek birincil Alüminyum üreticisi olan Eti Alüminyum A.Ş., aynı zamanda madenden son ürüne kadar üretim yapabilen dünyanın sayılı entegre tesislerinden biridir.Türkiye de tek üreticisi olduğumuz ve ticari değeri olan Alüminyum Hidroksit (Hidrat), Kuru Hidrat, Öğütülmüş Alüminyum Hidroksit (Alev Geciktirici ATH), Alüminyum Oksit (Alümina), birincil alüminyumdan Döküm Ürünleri (Alaşımlı,ECG ve Saf Külçe,T-İngot,Yuvarlak İngot,Yassı İngot) üretimi ve iç/dış piyasa satışı da tesisimiz bünyesinde yapılmaktadır.
...

Saray Döküm ve Madeni Aksam Sanayi Turizm A.Ş. 

Saray Alüminyum A.Ş. 30 seneyi aşkın deneyimiyle giydirme cephe ve kapı pencere sistemleri, alüminyum kompozit panel, kış bahçeleri, güneş kırıcılar ve solar sistemler gibi mimari uygulamalarla ilgili üretim yapan; boya, kaplama, eloksal, ekstrüzyon, biyet döküm, levha boyama ve kompoze levha üretim tesislerini de bünyesinde bulunduran tam entegre bir kuruluştur.Üretiminin %60′ ini Avrupa, Afrika, Orta Doğu ve Asya’ya ihraç etmekte olan Saray; İstanbul Güneşli ve Tekirdağ Çerkezköy’ de, toplam 89.000 m² kapalı alanda üretim yapmaktadır.Ürünlerimiz ISO 9001, TSE, QUALICOAT, QUOLANOAD, GOST-R, IFT ROSENHEIM kalite belgelerine sahiptir.
...

Sistem Alüminyum San. ve Tic. A.Ş. 

Sistem Alüminyum 1994 800 ton gücündeki aylık 210 ton kapasiteli presi ile İstanbul Merter’de 750 m2’lik alanda alüminyum profil imalatına başlamıştır.1998 yılına kadar burada imalatına devam eden firma daha sonra İstanbul Hadımköy’ deki yerine taşınmıştır. Yeni anlayış içerisinde, 2013 Yılında Çorlu’da 330.000 m2 üzerine kurulan 60.000 m2’lik kapalı alanda yeni yerinde günün koşullarına göre modernize edilen tesisimiz, aylık 1.100 ton kapasiteli 2.750 ton gücündeki presimizin ilavesi ile yıllık üretim kapasitesini 35.000 tona çıkarmıştır.Sistem Alüminyum kalıp üretiminden başlayıp ekstrüzyon imalatı, elektrostatik toz boya, ahşap kaplama, eloksal, mekanik işlem, kompozit panel imalatı ve nihai uygulamaları bünyesinde bulunduran entegre bir tesistir.
...

Zahit Alüminyum San. ve Tic. A.Ş. 

Türkiye’nin en büyük entegre tesisleri arasında yer alan Zahit Alüminyum, Zahit BALBAY tarafından Adana’da kurulmuş olup Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesinde alüminyum profil, kompozit panel ve fotovoltaik panel üretmektedir.Zahit Alüminyum,“İstikrar-Güven-Kalite politikası ile pazardaki yerini her geçen gün sağlamlaştırarak ilerlemektedir. 2 ayrı fabrikasında, 65.000 m² kapalı olmak üzere toplam 100.000 m² alanda 700 çalışanı ile hizmet vermektedir.
DPU Teslim Şekli
Türkiye’nin Traktör Firmaları

İlgili Yazılar

Bu yazı için yorum yönetici tarafından kilitlendi.
 

Kabul ederek, https://disticaretnet.com/ dışındaki bir üçüncü tarafça sağlanan bir hizmete erişeceksiniz.