18 dakika okuma süresi (3637 kelime)

Türkiye'nin Gıda Firmaları

turkiye-gida-firmalari

Gıda sektöründe üretici, tedarikçi ve ihracatçı olarak faaliyet gösteren Türkiye'nin belli başlı önemli gıda firmalarını derledik. Sadece en iyi gıda firmalarını tanıttığımız bu listemizi yeni firmalarla zamanla zenginleştireceğiz. Takipte kalmak için bloga abone olabilirsiniz.

Türkiye'nin Gıda Firmaları

...

Abalıoğlu Yağ 

Abalıoğlu Yağ, İzmir, Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde 2006 yılında faaliyetine başlamıştır.Abalıoğlu Yağ, Çiğli fabrikamız toplam 25 dönüm arazi üzerine kurulmuştur. İşletmemizde günde 450 ton soya fasulyesi işlenerek 320 ton soya küspesi, 90 ton soya yağı ve 30 ton da soya kabuğu üretimi yapılmaktadır. Ayrıca günde 250 ton tam yağlı soya ( full-fat soya ) üretimi yapılmaktadır. Hammadde depolama kapasitesi 17.000 ton olan tesiste 12.000 ton soya küspesi, 4.500 ton soya yağı ve 150 ton soya kabuğu depolaması yapılabilmektedir.
...

Aneda Gıda 

1993 yılında, evimizin mutfağında başladığımız mantı yolculuğunda, amacımız hanemizi güçlendirmekti. İşin uzmanı annem İnci BALKAYA'nın kendi eliyle yaptığı mantıları, imkânsızlıklar nedeniyle soğuk havalarda soba kenarında, yaz mevsimlerinde ise güneşte kurutarak satışa hazır hale getiriyorduk.İnci BALKAYA'nın hazırladığı mantıları sipariş adreslerine ulaştırmak için toplu taşıma araçlarını kullanıyorduk. 1993-1995 yılları arasında devam eden bu süreçte “Kalite” ve “Güven” ilkeleriyle hizmet verdiğimiz evimizin, zamanla yetmediğini gördük. 2 Eylül 1995 yılında 80 metrekarelik bir dükkân tutarak işletmemizin ticari hayatına başlamış olduk.Sektöre getirdiğimiz ilkler ve yenilikçi çözümler ile gücümüze güç kattık.Bugünlere gelene kadar işin her türlü zahmetine severek katlandık. Şimdi çalışmalarımızın meyvelerini toplayarak ve kendimizi sürekli geliştirerek ilerliyoruz. 
...

Anı Bisküvi Gıda San. ve Tic. A.Ş.

1995 yılında kurulan ANI BİSKÜVİ A.Ş İlk olarak bisküvi üretimiyle faaliyetine başlamış, kuruluşundan bu güne 20 yıllık sürede satışlarında gösterdiği büyük sıçramayla sürekli yatırımlara yönelmiştir.
...

Arbel Bakliyat Hububat San. ve Tic. A.Ş. 

Arbel A.Ş. ,Mersin’de kurulu, günlük 4.000 MT işleme kapasitesine sahip tesisleri ile Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen bakliyat ihracat firmalarından birisidir. Mersin’de 100 dönüm arazi üzerine kurulu tesislerde 50.000 MT çelik tahıl depolama siloları ve 70.000 MT yatay depolama olanakları mevcuttur.
...

Arslantürk Tarım Ürünleri San. İhr. ve İth. A.Ş. 

Türkiye’de sektöründeki önde gelen kuruluşlardan biri olan ARSLANTÜRK, tesislerinin büyüklüğü ve teknolojisi ile öncü kuruluş olarak Fındık sektöründe haklı yerini almaktadır.
...

Aynes Gıda San. ve Tic. A.Ş. 

Denizli merkezli süt ve süt ürünleri üreticisi.
...

Başhan Tarımsal Ürünleri Pazarlama San. ve Dış Tic. A.Ş.

Dünya topraklarından dünya mutfaklarına anlayışını benimseyen BAŞHAN, Mersin’deki tesislerinde bakliyat, bulgur ve mercimek, Balıkesir Gönen tesislerinde pirinç fabrikalarını kurduktan sonra tüm altyapısı ile dünya ticaretine yönelerek, yöneticilerinin bilgi ve tecrübeleri, çalışanlarının fikir ve emekleri ile yoluna devam etmektedir.
...

Beşler Makarna Un İrmik Gıda San. ve Tic. A.Ş. 

Beşler Un 1993 yılında Gaziantep 2. Organize Sanayi Bölgesinde 24.000m2′lik alanda buğday unu üretimine başlamıştır.Başlangıçta günlük üretim kapasitesi 250 ton iken bugün toplam buğday unu üretim kapasitesi günlük 2.100 tona ulaşarak yalnız Türkiye’nin değil aynı zamanda Ortadoğu ve Balkanlarında en büyük un üretim tesisi olmayı başarmıştır.Yurt içerisinde bulunan 80 bayisi ile pazarlama ağını tüm ülkeye yaymıştır ve aranan marka olma özelliğini kazanmıştır. 50 kg,25 kg, gibi ambalajların yanı sıra10 kg,5 kg,2kg, ve 1 kg.lık perakende paketleri de ulusal marketlerin raflarında yerlerini almıştır.Beşler Un Tip550,Tip 650,Tip 850 ,baklavalık,böreklik,pastalık ve kadayıflık un üretmektedir.
...

Bifa Bisküvi ve Gıda Sanayi A.Ş. 

Bifa Bisküvi ve Gıda San. A.Ş. 1962 yılında Karaman’da kurulmuş olup üretimin bütün aşamalarında gelişmiş gıda işleme tekniklerini kullanarak kısa sürede gelişim ve büyüme sağlamıştır. Bunun sonucu olarak da Bifa Türk bisküvi sektöründe her zaman öncü konumunu korumuştur. Bifa’nın modern tesisleri 97.178 m2 si merkez fabrikasında, 51.533 m2 si Organize Sanayi Bölgesinde kapalı alan olmak üzere 270.438 m2 alan üzerinde kurulmuştur. Firma bisküvi, çikolata, gofret, kek, kraker ve şeker olmak üzere üretim hatlarında 500 çeşit üründen günlük 600 ton üretmektedir. Bifa Türkiye’nin yanı sıra tanınış bir uluslararası ihracatçı olup dünya çapında 77'den fazla ülke ve bölgede müşteri kitlesine sahiptir. Ayrıca Bifa Cezayir’de kurduğu fabrikası ile ürünlerini yerel pazar ve komşu ülke pazarları ile de buluşturmaktadır.
...

Bunge Gıda San. ve Tic. A.Ş. 

2000 yılı itibariyle Türkiye'de faaliyete geçen şirketimiz gerek iç piyasadan,gerek ithal olarak tedarik ettiği yağlı tohumları sektörün ihtiyacına uygun olarak işlemekte ve dağıtımını gerçekleştirmekte ayrıca, pirinç, mısır ve buğday özelinde ticari faaliyetlerde bulunmaktadır.Yerli üretim ve ithal yağlı tohumları (Ayçiçek, Kanola, Soya, Keten tohumu) başta Trakya olmak üzere,Güney Marmara, Ege ve Akdeniz bölgelerinde bulunan şirketimize ait tesislerde ve uzun süreli işletme hakkı sistemi ile çalıştığımız tesislerde işlemekteyiz.
...

Çekok Gıda San. ve Tic. A.Ş. 

1953 yılında narenciye üretimine başlayan firmamız, yaklaşık 30 yıl boyunca üretimini ve ürün kalitesini artırarak ''üretim kooperatifi '' çatısı altında faaliyetlerini sürdürmüştür. 80'li yıllarda kooperatiften ayrılmış, ikinci neslin de katılımıyla kendi üretim ve pazarlama yapısını oluşturma yolunda ilk adımı atmıştır.1984'de gelişen ve değişen pazar şartlarına uyum sağlamanın gereği olarak, ürettiği ürünleri işleyebileceği ilk paketleme fabrikasının temellerini atmıştır. Ardından paketlenmiş ürünleri alıcıyla buluşturmak, aynı zamanda tüketicinin beklenti ve ihtiyaçlarını yakından takip edebilmek için, büyük şehirlerdeki meyve-sebze hallerinde kendi satış noktalarını oluşturmaya başlamıştır.90'lı yıllara gelindiğinde, iç piyasada yakaladığı başarıyı ihracata da taşımak için Ukrayna ve Bulgaristan'da kendi dağıtım depolarını kurmuştur. 
...

Dimes Gıda San. ve Tic. A.Ş. 

Tokat ve İzmir'de fabrikaları bulunan meyve suyu üreticisi firma.
...

Durak Fındık San. ve Tic. A.Ş. 

Şirketimize ait 4 Fındık Kırma ve 1 Entege Tesislerimizdeki toplam alan 140.000 m² olup, toplam kapalı alan 55.000 m²’dir. Fındık kırma tesislerinde kırılan ve Taş Ayırıcı, SEA Sesli Ayıklama Teknolojisi ve Lazerli Ayıklama makineleri ve manuel son kontrol ile ayıklanan çiğ fındık hammaddesi işleme tesisine transfer edilir. Dünya standartlarına haiz fındık işleme tesisimizde HACCP kuralları ve AB kriterleri uygulanmaktadır. Sistem içinde mikrobiyolojik, yabancı madde ve kimyasal riskler en modern ayıklama, kavurma ve sıkı kontrol önlemleri ile ortadan kaldırılır.
...

Elita Gıda San. ve Tic. A.Ş. 

Elita Gıda, Türkiye'deki sınırlı sayıdaki entegre üretim tesislerinden biridir; ham yağ, ekstraksiyon, rafinasyon ve dolum işletmelerini bünyesinde barındırmakta ve doğrudan doğruya çiftçiden temin ederek işlediği yağlı tohumları nihai ürün haline getirmektedir.
...

Elvan Gıda San. ve Tic. A.Ş. 

1952 yılında İstanbul'da bir şekerci dükkânında başlayan Elvan Gıda’nın tatlı yolculuğu, bugün 6 tanesi yurt içinde, 2 tanesi yurt dışında bulunan fabrikaları ve 2000’e yakın çalışanı ile uluslararası bir kimliğe bürünmüş; artan ürün gamı ile paralel Elvan Gıda, Cici Çikolata, ANL Gıda, Cicisüt, Intersweet, Element ve Ahmet Hamdi Makine şirketleri ile bir şirketler grubu haline gelmiştir.
...

Ender Baklava 

Ender Baklava 1947 yılında Bursa’nın Yeşil Caddesinde Bursa’nın ilk tatlıcısı olarak hizmet vermeye başlamıştır. Özellikle fıstıklı, cevizli ve çikolatalı baklava çeşitlerimiz ile fıstıklı ve cevizli kadayıf çeşitlerimiz en önemli ürünlerimiz arasındadır. Üretim koşullarımızda hem hijyen hem de malzeme kalitesi ve çeşitliliği, Ender Baklava’nın yarım asırdan fazla zamandır tercih edilmesindeki en önemli sebepler olmuştur. Ender Baklava olarak, ürünlerimizde glikoz şurubu, palmiye yağı ve diğer herhangi katkı maddelerini kesinlikle kullanmamaktayız ve ürün kalitemiz Helal Belgesi de dahil olmak üzere GMP, ISO 9001, ISO 14001, ISO 22000, OHSAS 18001 kalite belgeleri ile belgelendirmiştir. Ender Baklava olarak kurulduğumuz 1947 yılından bu yana gerek ürün kalitemiz, gerekse güler yüzlü personelimiz ile kendi alanımızda ve kendi bölgemizde tercih edilen ve aranan bir şirketiz. Bursa bölgesinde bulunan mevcut 5 adet şubemiz ile konuklarımıza ve müşterilerimize 70 yıldır hizmet vermekteyiz. Ender Baklava, gösterdiğiniz yakın ilgi ve desteğinizden ötürü teşekkür ederek, sizlere bugün ve gelecekte hizmet vermeye devam edecektir.Hakkımızda daha fazla bilgi almak için www.enderbaklava.com.tr internet sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.Saygılarımızla,Ender Baklava
...

Eti Gıda San. ve Tic. A.Ş.

1961 yılında ETİ Bisküvi Fabrikası - Firuz Kanatlı"adı altında bir şahıs işletmesi olarak kurulan ETİ, 1972 yılında "Eİ Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş." tcari unvanıyla bir aile şirketi haline geldi. 1980 yılında Tam Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. kuruldu ve kek üretimine başlandı. 1996 yılında Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nde yeni ve modern bir tesis kurularak üretime başlandı. Aralık 1999 tarihinde ise Eskişehir Merkez Fabrikası'ndaki üretime son verildi. Şirket bu tarihten itibaren tüm bisküvi üretimini Eskişehir Organize Bölgesi'ndeki yeni tesisinde gerçekleştirmeye başladı. Eti Şirketleri olarak faaliyet gösteren Eti Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., Tam Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Eti Pazarlama ve Sanayi A.Ş., 2013 yılında Eti Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. altında birleşti.Eti Gıda’nın bugün yedi üretim tesisi bulunmaktadır.
...

Göknur Gıda Maddeleri Enerji İmalat İth. İhr. Tic. ve San. A.Ş. 

Temelleri 1993 yılında atılan Göknur, ticarete ilk olarak, Kayseri’de bir apartman dairesinde başlamıştır. 24 yıllık tarihi ile günümüz Türkiye’sinin en büyük meyve ve sebze konsantresi firması olma başarısını elde etmiştir.Göknur; Niğde, Mersin, Adana ve Dinar üretim tesisleri ile sektörün dev firmalarının hammadde tedarikçisi olmuştur.
...

Kent Gıda Maddeleri San. ve Tic. A.Ş. 

Mondelēz International Türkiye'de faaliyetlerini Kent Gıda San. ve Tic. AŞ. tüzel kişiliği ile sürdürmektedir. 2014 yılında Kent Gıda Türkiye’nin ilk 1000 ihracatçı firması arasına girmiştir.
...

Kılıç Deniz Ürünleri Üretimi İhr. İth. ve Tic. A.Ş.

1991 yılında Bodrum/Salih Adası’nda 50 ton kapasite üretime başlayan Kılıç, kaydettiği hızlı büyüme ile günümüzde “Türkiye’nin en büyük lider Su Ürünleri Kuruluşu” ve “Dünyanın En Büyük Levrek ve Çipura Yavru Balık Üreticisi” konumunu elde etmiştir.
...

Koza Gıda 

1994 yılında kurulan ve sektördeki çeyrek asrını doldurmaya hazırlanan Koza Gıda olarak Türkiye’de ithal gıda konusunda tartışmasız lider markayız.1994 ten bu yana dünya mutfağı kavramını Türkiye’ye yerleştiren kurum olarak Türkiye’ye ve KKTC’ye 23 farklı ülkeden 100’ün üzerinde markanın distribütörlüğünü yapmaktayız. Tex-Mex, İtalyan, Japon, Çin, Hint, Tayland, Fransız ve diğer dünya mutfaklarında kullanılan yaklaşık 1850’ye yakın ürünü müşterilerine sunmaktayız.Horeca mutfağının büyük bölümüne hitap edebilecek gıda portföyüne sahip olan bir firma olarak kusursuz devamlılıği sağlayan, müşterilerimizin kolay ulaşabildiği satış ve sevkiyat ekibimizle sürekli hizmetinizdeyiz.
...

Kula Yağ ve Emek Yem San. Tic. A.Ş.

Günümüzde 206 çalışanı olan Kula Yağ ve Emek Yem San. Tic. A.Ş.nin temel ilkesi “üreticiye ve tüketiciye saygı”dır. Üretim ve hizmet kalitesinden hiçbir ödün vermeden, uzun yıllara dayanan tecrübesi ve titizliğiyle üretim yapan Kula, bütün bunların bir delili olarak her yıl Türkiye’nin en büyük ilk 750 şirketi arasında yer almaktadır. Asıl gurur verici olan ise Kula çatısı altında faaliyet gösteren tüm şirketlerin özverisiyle, Kula’ya has çalışma ve hizmet anlayışının bir model olarak yerleşmiş olmasıdır.
...

Memişoğlu Tarım Ürünleri Ticaret Ltd. Şti. 

Bir Memişoğlu markası olan Tat, yıllık 195 bin ton bakliyat üretim kapasitesiyle kendi sektöründe önemli bir yere sahiptir.
...

Mutlu Makarnacılık San. ve Tic. A.Ş. 

Gaziantep’te kurulu MUTLU MAKARNACILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş., İrmik ve Makarna Tesisleri ile 1972 yılından beri gelen deneyimleriyle üretim yapmaktadır. Daha iyi bir hizmet vermek ve dolayısıyla ülke ekonomisine katkıda bulunmak, istihdamı artırmak gayesi ile Başpınar’da 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde 45.000.m2’lik bir arsa üzerine 1992 yılında hızlı bir yatırıma başlayarak dev bir entegre tesis inşa etmiştir.
...

Namet Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. 

Nesilden nesile büyüyüp genişleyen bir aile;Yeniliğe açık ama değerlerini koruyan...Teknolojiyle içiçe olsa bile, önce insan diyebilen...Lezzet yolculuğunun ilk durağının kalite olduğunu bilen...Namet, nesillerdir bu ilkeler doğrultusunda mükemmele yolculuğunu sürdürüyor...Dededen toruna geçen değerler gibi;Çiftlikten çatala giden yolculuğunda, en hakiki lezzeti sunmak için çalışıyor...1929’dan bugüne… Bugünden geleceğe…
...

Natür Gıda 

1992’den bugüne, dünyanın seçkin tatlarını Türk tüketicisinin hizmetine sunmaktadır. Ürün yelpazemizdeki dünyaca ünlü seçkin markalar, tüm dünyada ve Türkiye’de tüketicisine en iyisini sunmayı hedeflemektedir. Buradan yola çıkan NATÜR GIDA, günümüz gıda teknolojisini, gıda hijyenini ve tüketici beklentilerini ve gelecek trendlerini ciddiyetle takip etmekte ve ürün yelpazesine her yıl yeni markalar eklemektedir. NATÜR GIDA ürünlerini tüm Türkiye çapındaki ulusal marketler, yerel marketler, şarküteriler ve seçkin toptancıları aracılığıyla pazarlamaktadır. NATÜR GIDA, tecrübeli satış ve pazarlama ekibiyle, ülke çapında hızlı ve kaliteli hizmet vermekte olup Ürünlerimiz sayfasındaki ürünlerin Türkiye distribütörlüğünü yapmaktadır.
...

Oba Makarnacılık San. ve Tic. A.Ş. 

1966 yılında Gaziantep’te kurulan OBA Makarnacılık San. ve Tic. A.Ş. Yüksek teknolojik yatırımları ve insan sağlığına önem veren kaliteli üretimi ile sektöründe öncü bir kuruluştur. 2005 Yılında ÖZGÜÇLÜ AİLESİ tarafından satın alınan OBA Makarnacılık San. ve Tic. A.Ş. Gaziantep 4.Organize sanayi bölgesinde 110.000 M’2 açık, 65,000.m’2 kapalı alana sahip tesislerinde en son İtalyan teknolojisi ve yüksek kapasitesi ile dünya standartlarında üretim yapmaktadır.2010 ve 2012 yılları arasında yaptığı 50.000.000 Euro’luk yatırımlarının ardından günlük 1.500 ton buğday kırma ve 1.000 ton/gün makarna üretimi ile Türkiye’nin 1.si Dünya’nın 2.si olarak sektörün en büyük firması olmuştur.
...

Oğuz Gıda San. ve Tic. A.Ş. 

Oğuz Gıda A.Ş. 1997 yılında Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesinde Tetrapak dolum makineleri ile meyve suyu üretimine başlamıştır. 2005 yılı içerisinde Sakarya 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde yeni fabrikasını hizmete sokmuştur.Adana ve Sakarya fabrikalarında, karton kutuda %100 meyve suyu, meyve nektarı, meyveli içecek ve meyve aromalı gazlı meşrubat (kola, portakal, gazoz) üretimini sürdürmektedir. Sakarya tesislerinde ayrıca Daren markasıyla süt dolumu ve 2010 yılı içerisinde Daren Limonata’yı 1 L ve 330 ml Pet ambalajlarda piyasaya sunmuştur.2007 yılında Bolu Abant’ta bulunan Sodabant Maden Suları fabrikasını ve son olarak 2015 yılında Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi bölgesinde Meyve püre ve Konsantre fabrikasını bünyesine katarak, sektördeki güçlü varlığını sürdürmeye devam etmiştir. Yakın gelecekteki hedefi Daren markasını Türkiye’de ulusal bir marka haline getirmek olan Oğuz Gıda A.Ş. ileriki yıllarda da güçlenerek büyümeye devam edecektir.
...

Olivola Zeytinyağı Kavı 

Olivola ölümsüz ağaçın gölgesini kendine mesken tutmuş, zeytin aşıklarının en yeni mekanıdır. Zeytine hak ettiği değeri veren herkesi çatısı altında toplayan, sadece küçük aile işletmelerinin ürünlerini kavında bulunduran Olivola, sizleri yepyeni bir serüvene davet ediyor. Kav kültürünü zeytinyağına taşıyan Olivola, Türkiye'de zeytincilikle uğraşan bölgeleri geziyor, en kalitelilerini sizler için buluyor, uygun şartlarda saklayıp, profesyonel standartlarda tadım yaptırıyor.2014 yılında Seray Ençetin tarafından kurulan Olivola, gün be gün artan marka ve hizmetleriyle,zeytin ve zeytinyağı sektörünün gelişimine katkıda bulunuyor.
...

Özyılmaz Fındık Tic. ve San. Ltd. Şti. 

Özyılmaz Fındık Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi bir aile şirketi olup 45 yıldır tarım ürünleri ticareti ile ilgilenmektedir. 1968 yılında Samsun'un Çarşamba ilçesinde kurulan zahire dükkanı ile başta fındık olmak üzere birçok tarım ürünü ticareti yapılmıştır. 1987 yılında Çarşamba ilçesinde kurulan fındık kırma fabrikası Otolar A.Ş unvanı altında fındık sektöründe iç ve dış piyasada hizmet vermeye başlamıştır. 1990 yılında şirketimiz Özyılmaz Fındık Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi unvanını almış ve sektöründe büyümeye devam etmiştir.
...

Peyman Kuruyemiş

1995 yılında Eskişehir’in üç kuruyemiş firmasının birleştirilmesi ile kurulan Peyman, bugün Bahçeden, Çitliyo, Dorleo ve Nutzz markaları ile yaşama sağlık, lezzet, keyif katmaya devam etmektedir.
...

Progıda Tarım Ürünleri San. ve Tic. A.Ş.

1988 senesinde Istanbul'da Pisani Rickertsen ortaklığıyla kurulan Progıda AŞ naturel ve işlenmiş fındık alanlarında Türkiye‘nin önde gelen imalatçılarından biri olarak, Giresun‘daki tam teşkilatlı ve modern fabrikasında faaliyet göstermektedir.Fındıklarımızın uluslararası piyasalara sunumu Istanbul'daki ve Hamburg'daki bürolarımız vasıtasıyla gerçekleşmektedir. Tedarikini sağladığımız temel endüstriler çikolata, şekerleme, pastacılık, dondurma ve kuruyemiş endüstrileridir.Fındık piyasaları ve fındık ticaretindeki geniş tecrübemiz ve derin ürün bilgimiz sayesinde müşterilerimizin ürünlerine yönelik çok özel çözümler yaratabilmekte ve gıda güvencesi ile gıda kalitesi konularında en yüksek standartları sunabilmekteyiz.
...

Reka Bitkisel Yağlar San. ve Tic. A.Ş. 

Reka A.Ş; Nisan 2010 tarihinde kurulmuştur. Ağustos 2017 tarihi itibariyle çoğunluk hisseleri Tül Gıda San ve Tic A.Ş’ye geçmiştir. Şirket’in Sermayesi 100.000.000 TL’ e yükseltilmiştir.Reka A.Ş’nin ana iştigal konusu yemeklik bitkisel yağların üretim, ve dağıtımıdır. Ülkemizin en önemli markalarına üretim yapmaktadır.Reka A.Ş; Tekirdağ Muratlı ilçesinde Kasım 2010 yılında almış olduğu araziye Türkiye’nin en büyük Bitkisel Yağ tesisini kurmuştur.Kırım bölümü Mayıs 2013; rafineri bölümü ise Ekim 2013 tarihi itibariyle üretime başlamıştır.
...

Şimşek Bisküvi ve Gıda Sanayi A.Ş. 

Sektöründe her zaman yeniliklerin ve ilklerin markası olan Şimşek, tüketicilerine sürekli daha iyisini sunarak, 350’nin üzerinde çeşitleriyle damak tadına uygun ürünler zinciri oluşturmuştur. Yıllık 115.000 Ton üretim kapasitesiyle de bir lezzet devi olarak sektöründe global ölçekte güçlü bir oyuncu olduğunu kanıtlamıştır. Her zaman son teknolojileri kullanarak, inovatif bakış açısıyla kaliteli ve rekabetçi ürünleriyle dikkatleri üzerinde toplayan Şimşek, Dünya pazarlarında da markasını kabul ettirerek bugün 100’ün üzerinde Ülke’ye ihracat yaparak, katma değer yaratmaktadır.
...

Şölen Çikolata Gıda San. ve Tic. A.Ş. 

Türkiye’nin cesur ve yenilikçi şirketlerinden Şölen, markalarından aldığı güçle geleceğe emin adımlarla yürümektedir. İlklerle dolu 28 yıllık tarihinde yaptığı her işe bölgenin ve dünyanın global bir oyuncusu olma hedefiyle bakan Şölen; Biscolata, Ozmo, Milango, Boombastic, Luppo, Lokkum, Nutymax gibi markalarıyla uluslararası pazarlarda önemli başarılar elde etmiştir.İşinin odağına her zaman insanı koyan Şölen; atıştırmalık, çocuk ürünleri, hediyelik ve ikramlık ürünler kategorilerindeki 200’ün üzerindeki ürününü, 100’ü aşkın ülkenin raflarında her yaştan tüketiciyle buluşturmaktadır.Tutkuyla yaptığı her işte fark yaratan ve tüm bunları yaparken değerlerinden ödün vermeyen Şölen, Gaziantep ve İstanbul’daki 2 tesisindeki 2 bine yakın çalışan kadrosuyla her yaştan tüketicisi için üstün standartlarda üretim yapmaktadır. 
...

Soyyiğit Gıda San. ve Tic. A.Ş. 

Toz gıda, sıvıyağ ve sıvı pastacılık sektörlerinde hem iç hem de dış piyasada önemli bir yeri olan Soyyiğit Group’un İstanbul, Tekirdağ ve Edirne’deki entegre üretim tesislerinde üretim yapılmaktadır. 28 bin m² kapalı alanda Kent Boringer çatı markasıyla toz gıda ve sıvı pastacılık üretimi gerçekleştirilen Esenyurt/İstanbul tesisi aynı zamanda merkez ofis konumundadır. Yenilenen 32 bin m²’lik ek bina ile buradaki kapalı üretim alanı 60 bin m²’ye ulaşmıştır.
...

Tadım Kuruyemiş 

Türkiye’nin lider paketli kuruyemiş markası Tadım, Mehmet Tekinalp tarafından 1971 yılında İstanbul’da kuruldu.1940’lı yıllardan itibaren Antep fıstığı ticareti ile uğraşan Gaziantepli Tekinalp Ailesi, bugün üçüncü kuşak temsilcileri ile birlikte Antep fıstığı tanıtımına büyük katkıda bulunmayı sürdürüyor. Mehmet Bey’in “Fıstıkçı Arap” lakabıyla anılan babası, Antep fıstığını İstanbullulara tanıtan ilk kişilerden biri olarak bilinir ve 1950’li yıllarda Antep fıstığı ihracatını genişleterek Amerika pazarına açılmıştır.Mehmet Tekinalp, Antep fıstığının yanı sıra diğer kuruyemişleri de paketleyerek satmaya karar vererek 1971 yılında Tadım’ı kurdu ve paketli kuruyemiş sektörüne adım attı.Tadım’ın marka özü de o dönemde net bir şekilde oluştu: “Kuruyemişi paketleyerek en kaliteli ürünü en taze haliyle ve en uygun fiyattan tüketiciye sunmak.”
...

Teksüt Süt Mamülleri San. ve Tic. A.Ş. 

Türkiye’nin en köklü süt ve süt ürünleri firması olan Teksüt, 1956 yılında Balıkesir’in Gönen ilçesinde kuruldu. İlk kurulduğunda yerel ölçekte beyaz peynir üretimiyle yola çıkan firma, süreç içinde tesislerini ve ürün çeşitlerini genişleterek, bugün yine Gönen’de bulunan 27 bin metrekaresi kapalı alan olmak üzere toplam 80 bin metrekare üzerine kurulu modern fabrikasında üretimini sürdürüyor.
...

Tukaş Gıda San. ve Tic. A.Ş. 

Tukaş Gıda San. ve Tic. A.Ş. İzmir ve Balıkesir'de fabrikaları bulunan salça, domates ürünleri, konserve, turşu, reçel, sos ürün gruplarında faaliyet gösteren bir firmadır.
...

Unat Yağ Gıda San. ve Tic. A.Ş. 

UNAT Yağ Sanayi, Mersin 2. Organize Sanayi Bölgesinde kurulu modern ve teknolojik tesislerinde günlük 500 ton kapasite ile hijyen kurallarına uygun olarak Ayçiçeği, Mısır, Zeytinyağı, Kanola, Soya ve Pamuk Yağı üretmektedir. Yine modern tesislerimizde günlük 200 ton margarin üretimi gerçekleştirilmektedir. Dünyanın en ileri teknolojisi olarak bilinen Continue sistemiyle her türlü gıdalık yağ işlenmekte, üretilen ürünlerin şişelenmesi ve ambalajlanması özel tesislerimizde el değmeden tüketiciye ulaştırılmaktadır.UNAT Yağ Sanayi, vizyonu ve üstlendiği misyonla değerlerini en üst düzeye çıkarma gayreti ve bilinci içerisindedir. Markalarımız; UNAT , İNCİ ve FORZ ile tüketicilere sağlıklı bir yağ sunabilmek için kaliteli ve sınırsız bir hizmet anlayışıyla gerekli özen gösterilmektedir.
...

Yayla Agro Gıda Sanayi ve Nakliyat A.Ş. 

Yayla Agro Gıda Sanayi ve Nakliyat A.Ş. olarak kurulduğundan bu yana sektörde kalite ve hizmet adına en iyiyi yapma gayretinde olan firmamız, sektörle beraber kendi kalite çıtasını da yükselterek hak ettiği konuma yükselmiştir.
...

Yonca Gıda Sanayi İşletmeleri İç ve Dış Ticaret A.Ş. 

YONCA Gıda olarak, Bitkisel Sıvı Yağlar'ımızdan Konserve Ürünleri'mize, Ketçap-Mayonez'den, Salça ve Domates Ürünleri'mize, Soslar'ımızdan Turşu çeşitlerimize, Türkiye ve Dünya' da mutfakların başköşelerinde yer almanın gururunu ve mutluluğunu sizlerle paylaşıyoruz!
Türkiye'nin Makine Üreticileri
Türkiye'nin Ambalaj Firmaları

İlgili Yazılar

Bu yazı için yorum yönetici tarafından kilitlendi.
 

Kabul ederek, https://disticaretnet.com/ dışındaki bir üçüncü tarafça sağlanan bir hizmete erişeceksiniz.