1982 yılında Afyon’da doğdu. Trakya Üniversitesi İşletme Bölümü Mezunu. Küçük yaşlarından itibaren satış faaliyetlerine olan hevesi ve tutkusu, onu eğitim hayatında da aynı yolu takip etmesine ve iş hayatıyla birlikte kariyer hedeflerini de aynı çizgide devam ettirmesine vesile oldu. Eğitim hayatı süresince dahi gerek kendi emeği ile yaptıkları gerekse yurtdışından getirttiği ürünlerin satışını gerçekleştirerek bu konuda ilk tecrübe tohumlarını attı. Fakat onu asıl heyecanlandıran satış faaliyetlerini daha çok uluslararası platformda gerçekleştirmek idi. Bu nedenle üniversite hayatının bitmesiyle ilk Yurtiçi Kurumsal Satış tecrübesinden sonra, 2006 yılından itibaren ilk basamak olarak nakliye, gümrük ve antrepo konularında kısa bir süre iş tecrübesi kazandı ve hedeflediği dış ticaret satış, pazarlama ve en önemlisi pazar araştırma konularında, silah ve savunma sanayi, inşaat ve enerji sektörlerinde Amerika, Latin Amerika, Afrika ve az da olsa Avrupa pazarlarında iyi bir tecrübe kazandı. Kendisi ilgili sektörlerde, aktif satış için 23 ayrı ülkeye 60’dan fazla seyahat gerçekleştirmiş ve kısa bir süre Amerika'nın Virginia eyaletinde yaşamıştır. 2015 Ağustos’tan bu yana freelancer olarak, silah ve savunma sanayi ve güç kaynağı (UPS, AVR, STS vs.) üreten firmalara satış ve pazarlama ve de pazar araştırma konularında danışmanlık vermektedir.

1980 Erzincan doğumlu. Üniversiteyi Hacette Maliye bölümünde okuduktan sonra özel bir denetim şirketinde vergi uzmanı olarak göreve başladı. Daha sonra bu görevinden ayrılarak serbest çalışmaya başladı. Hali hazırda birçok şirkete denetim ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

Mali yatırım danışmanlığı yapan bir şirkette çalışmaktayım. Hobi olarak futbol oynamayı, fitness yapmayı ve kitap okumayı tercih ederim.
1992 yılından başlayarak Dış Ticaret içerisinde bulunmuş biriyim. Türkiye'nin ilk uzakdoğu çelik ihracatına aracılık eden kişilerdenim. Türkiye'nin ilk uzak Doğu da düzenlediği Deri Moda Show'unu gören kişilerinden birisiyim. Kozmetik, Madeni Yağda, Petro kimyasal, otomotiv yedek parça ve tekstil alanında Türkiye'nin daha önce satış yapmadığı ülkelere gidip satış yapan biriyim. Sanrım daha fazlası kendini övmek ve böbürlenmek anlamına gelir. Anlatımı paylaşılamayan çok çeşitli uluslararası anlaşmalar ve organizasyonların içinde bulundum. Ülkemizin ihracatına katkıda bulunduğumu bilmek bana her zaman gurur vermiştir.

Dış Ticaret Net'in editör hesabıdır. Blog'da firmalar, sektörler, etkinlikler, güncel olaylar ve konular hakkında yazılar yazar.

Uzun yıllar Amerika’da eğitim ve yurtdışı Nato misyonlarında görev aldıktan sonra edindiği tecrübe, bilgi ve yabancı dilleri ihracat alanında kullanmaya karar verdi. Yaklaşık 6 yıldır Türkiye’de ihracat sektöründe faaliyet gösteriyor. Özellikle İspanyolca’nın ve İspanya’da 3 yıl yaşamış olmanın vermiş olduğu avantaj ile Latin Amerika pazarında uzman durumunda.

Emre Bayar, Dış Ticaret ve Uluslararası İlişkiler mezunudur. Başarılı bir dış ticaret kariyeri yolunda eğitimlere ve projelere katılıyor. Özellikle Latin Amerika pazarları ile ilgileniyor.

Zafer Yılmaz uzun yıllar özel sektör firmalarında dış ticaret yöneticisi olarak görev yapmıştır. 

Eğitimleri ve yazıları ile ülkemiz dış ticaret kültürüne katkı yapmaya gayret eden Yılmaz, özel sektörde dış ticaret alanındaki kariyerine halen devam etmektedir.