Bilal Özel, Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ticaret Hukuku Anabilim dalında öğretim elemanı olarak çalışmaktadır. "Kambiyo Senetlerinde Rehin Cirosu" isimli tezi ile yüksek lisansını tamamlamıştır. Doktora tez çalışması "Karayolu Eşya Taşımalarında Gönderenin Sorumluluğu" üzerine olup, çalışmaları devam etmektedir. Bu amaçla 10 ay süreyle Almanya/Hamburg Max Planck Milletlerarası Özel Hukuk Enstitüsü'nde misafir öğretim elemanı olarak bulunmuştur.

Viyana Satım Antlaşması - I (Sözleşmenin Kurulması, Şekli ve İspatı)

ulke-bayraklari

Başlarken

disticaretnet.com platformunda ilk yazılarımı, ticaretin temelini oluşturan sözleşme konusunda yayınlamaya karar verdim. Türkiye'nin de 2010'dan beri taraf olduğu Milletlerarası Mal Satımına İlişkin Sözleşmeler Hakkında Birleşmiş Milletler Antlaşması, nam-ı diğer Viyana Satım Antlaşması, dünya ticaret hacminin yaklaşık %80'nini temsil eden 90'a yakın ülke tarafından kabul edilmiştir. Antlaşmanın temel amacı milletlerarası satım sözleşmelerinde kuralların yeknesaklaştırılmasıdır.

Viyana Satım Antlaşmasını bir yazı dizisi olarak ele almayı uygun gördüm. Satım sözleşmenin kurulması, şekli ve ispatı ile başlayacak olan bu diziyi, tarafların hak ve borçları ve antlaşmanın uygulama alanı konularıyla devam ettirme niyetindeyim.

Tüm okuyuculara faydalı olması dileğiyle.
Devamını okuyun
  462 Tıklanma
2 yorum
462 Tıklanma
  2 yorum
Telif Hakkı © 2014-2019 Dış Ticaret Net. Tüm hakları saklıdır. Tasarım ve Geliştirme: Storybey
Cron Job Starts