Ayrıntılar
Türkiye'nin İlk Entegre Demir Çelik Fabrikasıyız; Temelleri 3 Nisan 1937 tarihinde atılan Türkiye'nin ilk entegre demir ...
Türkiye'nin İlk Entegre Demir Çelik Fabrikasıyız; Temelleri 3 Nisan 1937 tarihinde atılan Türkiye'nin ilk entegre demir çelik fabrikasıyız. İlk yüksek fırınımız 9 Eylül 1939 tarihinde ateşlenmiş ve ilk Türk Demiri 10 Eylül 1939 tarihinde burada üretilmiştir. Her zaman bunun haklı gururunu yaşıyoruz.

Fabrikalar Kuran Fabrikayız; Bünyemizdeki çelik konstrüksiyon fabrikası ile ülkemizin dört bir köşesinde çok sayıdaki büyük endüstriyel tesisin proje, imalat ve montajını gerçekleştirdik. Ülkemizin endüstriyel atılımlarına öncülük ederek Türkiye'de "fabrikalar kuran fabrika" olarak tanındık, bu unvanla anıldık.

Örnek Bir Sahiplenme ile Özelleştirildik; Kuruluşumuzdan itibaren farklı statü değişiklikleri yaşayarak 1994 yılına kadar Kamu İktisadi Devlet Teşekkülü olarak faaliyetlerimizi sürdürdük. 5 Nisan 1994 tarihinde açıklanan "Ekonomik Önlemler Planı" kapsamında ekonomik ve teknolojik ömrümüzü doldurduğumuz gerekçesiyle yılsonuna kadar özelleştirilemememiz halinde kapatılmamıza karar verildi. Biz çalışanlar, yöre sanayicisi, esnafı, tüccarı ve halkıyla birlikte fabrikamıza sahip çıktık. Yapılacak yatırımlar ile fabrikamızın daha uzun yıllar boyunca ülkemiz sanayisine hizmet edebileceğine inandık ve ifade ettik. Uzun süren müzakereler yürüttük ve sonunda 30 Mart 1995 tarihinde Özelleştirme İdaresi Başkanlığı ile imzalanan sözleşmeyle, en önemli statü değişikliğimizi yaşayarak özelleştirildik.

Ne Üretiriz? Biz Türkiye'nin ve bölgenin tek ray üreticisiyiz. Modern teknoloji ile donatılmış 400 Bin ton/yıl kapasiteli Ray Profil haddehanemizde rayın yanı sıra 550 mm genişliğe kadar ağır profil üretimi de yapmaktayız. 300 mm genişliğin üzerindeki profillerde de Türkiye'nin tek üreticisi olduğumuzu gururla ifade ediyoruz. 600 bin ton /yıl kapasiteli kontinü haddehanemizde nervürlü inşaat çelikleri, 700 bin ton/yıl kapasiteli çubuk kangal haddehanemizde de ø5,5-25 mm arası kangal, ø20-55 mm arası kalın kangal, ø20-100 mm arası yuvarlak çubuk,ø8-40 mm arası nervürlü çubuk üretimleri yapıyoruz. Çelikhanemizde kütük ve blum, kok fabrikalarımızda kok ve yan ürünleri üretiriz. Pik, maden direği, köşebent, platina diğer ürünlerimizdir.

BİST 30 Endeksindeyiz; Hisselerimizin tamamı borsada işlem görür. BİST 30 endeksinde yer alırız.

Büyüğüz; İstanbul Sanayi Odası tarafından en son 2016 yılında yapılan "En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu" araştırmasının sonuçlarına göre Türkiye'nin 34. büyük şirketiyiz.
Devamı
Bunu Beğenen Kişiler
Henüz bir kullanıcı yok
Son Fotoğraflar
Bağlantı panonuza kopyalandı
Zaman Tüneli:
Sabitlenmiş Ögeler
Son Etkinlikler
 • Kardemir Karabük Demir Çelik San. ve Tic. A.Ş. sayfası güncellendi
  İleti onay bekliyor
  Akış ögesi yayınlandı. Bu öge artık akışınızda görüntülenecek.
 • Fatih Damgacı , bu sayfayı beğendi
  İleti onay bekliyor
  Akış ögesi yayınlandı. Bu öge artık akışınızda görüntülenecek.
 • Mustafa Çağdaş Çağdaş Karaoğlan , bu sayfayı beğendi
  İleti onay bekliyor
  Akış ögesi yayınlandı. Bu öge artık akışınızda görüntülenecek.
 • Eray eraslan , bu sayfayı beğendi
  İleti onay bekliyor
  Akış ögesi yayınlandı. Bu öge artık akışınızda görüntülenecek.
 • Burak Özdoğan , bu sayfayı beğendi
  İleti onay bekliyor
  Akış ögesi yayınlandı. Bu öge artık akışınızda görüntülenecek.
Henüz bir etkinlik yok
Araç ipucu içeriği yüklenemedi.