Çarşamba, 16 Mayıs 2018
  3 Replies
  2.5K Visits
0
Votes
Geri Al
  Subscribe
Merhabalar;

Son sınıf dış ticaret öğrencisiyim. DGS sınavına hazırlanıyorum. Öğretmenimle konuştum uluslararası ticaret değil de iktisat oku dedi. Biraz araştırma yaptım. Siz ne düşünüyorsunuz sizin de fikrini almak çok isterim.

İlginiz için teşekkürler.
Bu iletiyi değerlendirin:
bir aydan daha önce
·
#707
0
Votes
Geri Al
Sevgili İsmail Kardeşim,

Bence bunu öneren öğretmenden çok senin istediğin ve kendini ileride nerede - nasıl görmek istediğin önemli.

Aşağıda daha önceden yazılmış olan cevapları okumanı tavsiye ederim.

Not: okuduğun bölüm 4 yıllık değil ise, o zaman bende mutlaka 4 yıllık bir bölüm okumanı tavsiye ederim. Ancak hangisini okumak istediğine kendin karar vermen lazım ;) .

https://disticaretnet.com/forum/dis-ticaret-e-baslamak-butun-sorularinizin-cevaplari

https://disticaretnet.com/forum/gonullu-staj

Başarılar dilerim.

Saygılar...
bir aydan daha önce
·
#709
0
Votes
Geri Al
Merhaba, size iktisat oku diyen öğretmeniniz iktisatçı mı?:)
Şaka bir yana herkes olaylara kendi penceresinden bakar. Ve bu durum profesör de olsa değişmez. Siz kendiniz ne olmak istiyorsanız ona doğru kendinizi yönlendirin. Eğer piyasada çalışmak istiyorsanız,teorikten ziyade pratik hayata yönelik ve 4 yıllık bir bölüm okuyun.Bu arada alanınızı belirleyin ve o sahada staj, işvb. çalışmalarla kendinizi geliştirin. Pazarlama, maliye, uluslararası ticaret, işletme vb. pek çok bölüm var. Ha bu arada iktisadı seviyorsanız okuyun, zira size her şeyin temelini çok güzel öğretir ama bu piyasada çok işe yaramaz. İktisat teoriktir. Kolay gelsin.
bir aydan daha önce
·
#710
0
Votes
Geri Al
İlginiz için çok teşekkür ederim.:) Evet söyleyen iktisat hocamız.:) Benim hedefim ihracat ithalat yapmak. Bu alanda kendimi geliştirmek istiyorum. Hatta ileri de kendi yerimi açıp zeytin ürünleri zeytin yağı ihracatı yapmak istiyorum. Tabi ki maliyetli oldukça yüksek işler olduğu için bir diğer hedefim gümrük müşavirliği. Bunlar için önüm de uzun bir zaman var. Dediğiniz gibi şimdiden tecrübe edinmek gerekiyor. Medikal ürünleri ihraç eden bir firmada staj yapacağım. Düşüncem staj bittikten sonra da burada çalışmaya devam etmek.
  • Sayfa :
  • 1
Henüz bu iletiye bir yanıt yazılmamış.
Bu iletiye ilk yanıt yazan siz olun!