1. zafer galip özberk
 2. İhracat
 3. Cuma, 12 Nisan 2019
 4.  E-posta abonesi olun
İyi Akşamlar
İkilemde kaldığım bir nokta hakkında yardıma ihtiyacım var. çok basit olabilir. ancak sabah erken halletmem gerekiyor. bir anda aklıma çözüm gelmedi. umarım gece birileri görüp derdime derman olur.
1000 adet ürünü kısmi yükleme kabul olma şartı ile uçak gönderi şeklinde görüldüğünde ödemeli akreditif ödeme şekli ile satış yaptık.
Ancak şirket yetkilisi Türkiyede bunun 100 adedini kendisi götürmek istiyor..

Akreditifde 1000adet gözüküyor.
şirket yetkilisine 100 adeti fatura karşılığı verip göndermeliyim mi. göndermeyeyim mi.
gönderiraem akredetif açısından ne gibi bir çözüm önerirsiniz.
zafer
Bu iletiyi değerlendirin:
Onaylanan Yanıt Denetlenmeyi Bekliyor
0
Oylar
Geri Al
Akreditifte "Amount Specification *39 A" kısmında akreditif tutarında izin verilen +/- toleranslar gösterilir. %10 oranında bir eksi toleransa izin verilmişse olur.

Müşterinizin isteğini yerine getirmeniz durumunda akreditif garantisi dışına çıkan 100 adedin parasını nasıl tahsil edeceğinizi ve nasıl faturalandıracağınızı da düşünmelisiniz.
Yorum
 1. zafer galip özberk
 2. 2 yıl kadar önce
 3. #387
Teşekkür ederim. Esas nokta şu , 100 adet için şirket adına fatura kesip . bunuda akreditife ekleyebilir miyim. sonuçta diğer ürünler lojistik firması ile gittiği için konşimento eklediğimde akreditif için sorun yok. burada müşteriyr teslimat belgesi tarzında bir evrak mı imzalatmalıyım.
 1. Zafer Yılmaz
 2. 2 yıl kadar önce
 3. #388
Göndermediğiniz ürünü akreditife eklemek? Hiç mantıklı gelmiyor. Elbette müşterinize bir teslim aldı belgesi imzalatın. Commercial Invoice verin. Ödeme biçimi ne olacaksa, nasıl ve ne zaman ödeyecekse sanki yeni bir ticaret yapıyormuş gibi konuşun. 100 adet ürünün bedeli yüksek midir, yeni bir beyanname açtırmaya değecek midir, ihracat olmayacaksa KDV ne çıkar? Detayları siz biliyorsunuz. Artık buradan kendiniz yaratıcı bir çözüm bulmalısınız.
Henüz bir yorum yapılmamış.
 1. bir aydan daha önce
 2. İhracat
 3. No 1
Onaylanan Yanıt Denetlenmeyi Bekliyor
0
Oylar
Geri Al
Akredetif içerisinde kısmi ödeme ve yükleme şartı getirdiğiniz zaman (farklı günlerde parçalı yükleme dahil), kaç konşimento eklediğiniz işin rengini değiştirmez. Önemli olan THY bunun beyan şeklidir. Düzenlenecek yükleme evrakı konşimento niteliğine gireceğinden dolayı, akredetif numarası mutlaka üzerine eklenmeilidir (L/C çıkış yöntemi uygulanmalıdır). Diğer bir deyişle, yolcu ek bir yükleme evrakı düzenleyerek (veya siz), bunun üzerinde açıkca belirtmeniz gerekir.
Yorum
Henüz bir yorum yapılmamış.
 1. bir aydan daha önce
 2. İhracat
 3. No 2
 • Sayfa :
 • 1


Henüz bu iletiye bir yanıt yazılmamış.
Bu iletiye ilk yanıt yazan siz olun!