Cuma, 12 Nisan 2019
  2 Replies
  1.8K Visits
0
Votes
Geri Al
  Subscribe
İyi Akşamlar
İkilemde kaldığım bir nokta hakkında yardıma ihtiyacım var. çok basit olabilir. ancak sabah erken halletmem gerekiyor. bir anda aklıma çözüm gelmedi. umarım gece birileri görüp derdime derman olur.
1000 adet ürünü kısmi yükleme kabul olma şartı ile uçak gönderi şeklinde görüldüğünde ödemeli akreditif ödeme şekli ile satış yaptık.
Ancak şirket yetkilisi Türkiyede bunun 100 adedini kendisi götürmek istiyor..

Akreditifde 1000adet gözüküyor.
şirket yetkilisine 100 adeti fatura karşılığı verip göndermeliyim mi. göndermeyeyim mi.
gönderiraem akredetif açısından ne gibi bir çözüm önerirsiniz.
zafer
Bu iletiyi değerlendirin:
bir aydan daha önce
·
#986
0
Votes
Geri Al
Akreditifte "Amount Specification *39 A" kısmında akreditif tutarında izin verilen +/- toleranslar gösterilir. %10 oranında bir eksi toleransa izin verilmişse olur.

Müşterinizin isteğini yerine getirmeniz durumunda akreditif garantisi dışına çıkan 100 adedin parasını nasıl tahsil edeceğinizi ve nasıl faturalandıracağınızı da düşünmelisiniz.
bir aydan daha önce
·
#988
0
Votes
Geri Al
Akredetif içerisinde kısmi ödeme ve yükleme şartı getirdiğiniz zaman (farklı günlerde parçalı yükleme dahil), kaç konşimento eklediğiniz işin rengini değiştirmez. Önemli olan THY bunun beyan şeklidir. Düzenlenecek yükleme evrakı konşimento niteliğine gireceğinden dolayı, akredetif numarası mutlaka üzerine eklenmeilidir (L/C çıkış yöntemi uygulanmalıdır). Diğer bir deyişle, yolcu ek bir yükleme evrakı düzenleyerek (veya siz), bunun üzerinde açıkca belirtmeniz gerekir.
  • Sayfa :
  • 1
Henüz bu iletiye bir yanıt yazılmamış.
Bu iletiye ilk yanıt yazan siz olun!