Perşembe, 21 Haziran 2018
  2 Replies
  2.5K Visits
0
Votes
Geri Al
  Subscribe
Merhaba, bir problemim var.. kauçuk ürünleri üreticisi olan bir firmada dış ticaret depetmanında işe başladım. firmanın daha önceleri bir kaç ihracatı olmuş fakat şu an aktif bir durum söz konusu değil.. pazar araştırmalarımı ve nokta atışı müşterilerime ulaşmış durumdayım fakat bu noktada yaşadığım ciddi bir sıkıntı var.

iş bağlama konusunda en etkili yöntemin fuar ve alan araştırması ziyaretleri olduğunu biliyorum.. fakat en yakın fuar takvimi 9. ayda ve ben bu 3 aylık süreçte elle tutulabilir bir şeyler istiyorum.

mail atmak aramak ve takrar mail atmak dışında yapabileceğim etkili tüm önerileri bekliyorum sizlerden, veyahut iletişim esnasında kurulması teşvik edici cümlelerle ilgili de tavsiyeler alabilirim.

acil şekilde cevaplarınızı bekliyorum.

şimdiden teşekkür ederim.
Bu iletiyi değerlendirin:
bir aydan daha önce
·
#738
0
Votes
Geri Al
Büşra Hnm merhaba,
Öncelikli iş hayatınızda başarılar diliyorum.
Müşterilerinizi tespit edip bulmanız ilk adım, ikinci adımda sanırım genel bir mail attınız firmanın mailine ?
Bu durumda yapılması gerekenleri DTN sayfamızda forumlarda üstadların yazıları var, okumanızı tavsiye ederim. Bunlara ek olarak;
** Genel tanıtıcı mail atmak ilgi çekmeye yeterli değil maalesef, o firmadaki doğru kişiyi bulup, ona mail atmak gerekiyor ve çok geçmeden de bir telefon konuşması ile kendinizi tanıtmanız, o firmayı nasıl bulduğunuz ve çok kısa ürünleriniz hakkında sunum yapıp işbirliği konusunda beklemeniz gerekiyor. Ya da katılımcı olacağınız fuarları da belirtip orada bir görüşme randevusu talep edebilirsiniz.
** İkinci hususta ise karşı tarafın bir şekilde ilgisini çekmeniz gerekli; servis, kalite, butik üretim, termin zamanı veya fiyat ??? yukarıdaki telefon konuşmasında bunlardan birine değinebilirsiniz (tabi karşı firmayı çok iyi incelemek gerekiyor....neden tedarikçisini bırakıp sizden alacak ?
** Bu müşteriler ile sizin saptayacağınız aralıklarla follow up courtesy mail ya da tel görüşmeleri yapmak. Unutmayın işinizi düzgün, kaliteli, aksatmadan yapmak da karşı tarafta hayranlık uyandırabilir. Ya bu kız defalarca arıyor en azında bir teklif alıp, büyüklerime sunayım diyebilir :)
** Çok fazla sosyal medyada yemek, ilişki, selfie, ilişki durumu paylaştık, ama buralarda çok iyi satışlar oluyor. Kendi satışlarımın %10 civarının buradan geldiğini belirtmek isterim. FB,TW,INS sayfalarınız var ise etkin kullanın, yok ise hemen kurun ve etkin kullanmaya başlayın.
Aklıma gelenler bunlar ama nette, bu sayfada araştırdıkça çok daha fazla bilgi bulabilirsiniz.
Saygı ve sevgilerimle,
bir aydan daha önce
·
#739
0
Votes
Geri Al
Yanıtınız için çok teşekkür ederim.. söylemlerinize uygun biçimde kendi faaliyetlerimi yeniden düzenleyeceğim
  • Sayfa :
  • 1
Henüz bu iletiye bir yanıt yazılmamış.
Bu iletiye ilk yanıt yazan siz olun!