Cuma, 03 Kasım 2017
  2 Replies
  5.6K Visits
0
Votes
Geri Al
  Subscribe
Aliababa üzerinden bulduğum bir led ampul var almak istiyorum tahmini olarak gümrük vergisi ne kadar olur(0.2$lık üründen 1000 tane alsam vergisi ne olur mesela) ? Ürünün menşei Çin. Ve ileride daha farklı ürünler getirmek istesem vergilendirme neye göre yapılıyor ? Şimdiden teşekkürler.
Bu iletiyi değerlendirin:
bir aydan daha önce
·
#548
0
Votes
Geri Al
Merhaba ;

Ben de Aliexpress'ten kayak gözlüğü getirtmiştim tanesi 23 dolardan 7 adetti. Türkiye' ye girerken fiyatları düşük gösteriyorlar gerçek fiyatları yazmıyorlar hiç vergi vermemiştim.
bir aydan daha önce
·
#553
0
Votes
Geri Al
Merhaba,

Bahsettiğiniz ürünler yaklaşık 200 dolara tekabül ediyor. Elektronik ürün olduğu için ve toplam meblağası 100 doların üstünde olduğu için muhtemelen gümrüğe takılacaktır. Bu yüzden doğru ve güvenilir satıcıyı bulduğunuzu düşünüyorsanız, ithalat işlemine başlamadan önce yapmanız gereken ilk şey gidip bir gümrük firmasıyla görüşmek. Çünkü arada gümrükçü olmadan bu işlemi kendiniz yapmaya çalışırsanız, bir çok engelle karşılacaksınız ve çok daha fazla masrafa gireceksiniz. Üretici/Satıcı firmaya ürünün GTİP numarasını (HS Code) sorun ve mevzuat.net adresinden vergilendirmesine bakın( GV, antidamping, vb...) Üzerine nakliye, KDV ve gümrükçüye ödeyeceğiniz masrafları ekleyin. Şunu ezbere söyleyebilirim ki getirtmek istediğiniz ürünün fiyatı en az 2 katına çıkacaktır. Bu yüzden, zarar etmemeniz için getirtmek istediğiniz ürün adedini ve iç piyasa maliyet muhasebenizi, bu bilgiler ışığında yeniden değerlendirmenizi tavsiye ederim.

İyi Çalışmalar!
  • Sayfa :
  • 1
Henüz bu iletiye bir yanıt yazılmamış.
Bu iletiye ilk yanıt yazan siz olun!