Salı, 01 Ağustos 2017
  3 Replies
  4.4K Visits
0
Votes
Geri Al
  Subscribe
Öncelikle herkese merhaba,

Endüstriyel soğutma sektöründe faaliyet gösteren bir firmada dış ticaret sorumlusuyum. Yukarıdaki b2b sitelerinden birinde premium account açmak istiyorum fakat hangisinin daha faydalı olacağı konusunda kararsız kaldım. daha önceden bu siteleri kullanmış ya da halihazırda kullanan, tavsiye verebilecek arkadaşlar var mı?
Bu iletiyi değerlendirin:
bir aydan daha önce
·
#473
0
Votes
Geri Al
Ulvi Bey Merhabalar,

Alibaba'yı geçen yıl biraz kullanmıştım. Bir firma rehberi olduğu eski dönemlerini de hatırlıyorum. Şimdi ise bir eticaret platformuna dönüşmüş; hem B2B hem B2C pazar yeri olmuş. Üye olunca eticaret için bir dükkan kiralamış gibi oluyorsunuz. Eticaret platformlarına alışık biri olmama rağmen, yönetici paneli bana çok karışık geldi. Bir yere tıklıyorsunuz sayfa sizi başka bir URL'ye yönlendiriyor. Kullanımı hoşuma gitmedi açıkçası.
Eğer orada online olarak birşeyler satmayı düşünüyorsanız mağazanız üzerinde çalışmanız, o işe belki bir personel tahsis etmeniz gerekiyor. Bu da üyelik ücreti dışında düşünülmesi gereken ayrıca bir maliyettir.

TurkishExporter'ı hiç kullanmadım. Çeşitli alım taleplerini mail ile yönlendiren bir sistemleri var sanırım. Bugüne kadar benim pek ilgimi çekmedi.
bir aydan daha önce
·
#480
0
Votes
Geri Al
ben turkishexporter sitesinden iki defa satış yaptım, alibaba'dan ise sıfır satış.
bir aydan daha önce
·
#482
0
Votes
Geri Al
Ulvi Bey;

Daha evvel bu platformların ikisini de kullandım. Kullanım kolaylığı konusunda Zafer Bey'e katılıyorum. Alibaba'nın kullanımı biraz karmaşık gibi. Ancak kısa sürede çözülebilir tabi bu durum. Alibaba'nın avantajı firma reklamınızın iyi yapılıyor olması. Şirket tanıtımınızı ve ürün tanıtımınızı Alibaba üzerinden yaptığınızda genelde arama motoru aramalarında üst yerlerde çıkıyorsunuz. Tam emin değilim ama seo optimizasyonunuza bile katkısı oluyor. Turkish Exporter ise daha ciddi alıcılara sahip gibi geldi bana. Zira burada kurduğunuz bir bağlantının satışa dönüşme ihtimali Alibaba'ya oranla daha fazla gibi. Ancak bu platforma gelen talepler ağırlıklı olarak Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Afrika'nın diğer kısımlarından geliyor gibi. Açıkçası Avrupa, Amerika ve Güney Amerika tarafından gelen talepler çok az gibi geldi bana.
  • Sayfa :
  • 1
Henüz bu iletiye bir yanıt yazılmamış.
Bu iletiye ilk yanıt yazan siz olun!