1. ŞENAY KAYA
 2. Genel
 3. Perşembe, 30 Temmuz 2015
 4.  E-posta abonesi olun
Arkadaşlar merhaba,

Bir konuda düşüncelerinizi merak ediyorum. 1 senedir özel bir firmanın dış ticaret departmanında çalışıyorum. Bu sene AÖF'den dış ticaret bölümünü okumak istiyorum. Sizce bana faydası olur mu? Okuyacağım 2.üniversite bana bir şeyler katsın istiyorum ve AÖF'de bu bölümü okuyan arkadaşlar varsa özellikle yorumlarını merak ediyorum. (Dersler zor mu? Katkısı oldu mu? Nasıl çalışmam gerekir? vb.) Şimdiden çok teşekkür ederim.

Şenay
Bu iletiyi değerlendirin:
Onaylanan Yanıt
Onaylanan Yanıt Denetlenmeyi Bekliyor
1
Oylar
Geri Al
Şenay Hanım merhabalar,

Ben AÖF'de dış ticaret bölümünü bitirdim. Ben faydası olacağını düşünüyorum çünkü 2012 yılından itibaren AÖF kredili sisteme geçti ve yeni dersler eklendi. Kitapların içerikleri de değişti ve öğrencilere uygulamaya dönük bilgiler verilmeye başlandı. Bunun yanı sıra dış ticaret vb. mevzuatlar sürekli değiştiği için her kitapta olduğu gibi AÖF ders kitaplarında da artık geçerli olmayan bazı konularla karşılaşabiliyoruz. Ben sınavlara okulun verdiği ders kitaplarından ve AÖF e-öğrenme portalından çalışarak hazırlandım. Ayrıca Anadolu Üniversitesi AÖF bölümünde çan eğrisi olduğu için ders geçme konusunda bir sıkıntı yaşayabileceğinizi düşünmüyorum. Genel olarak size çoğu konuda teorik bilgi kazandıracağı için bu bu bölümü okumanızı tavsiye ederim.

Program hakkında daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla
Yorum
 1. ŞENAY KAYA
 2. 5 yıl kadar önce
 3. #12
Emre Bey çok teşekkür ederim. Gönderdiğiniz linkte zorunlu Fransızca ve Almanca dersleri var. Almanca temelim var ama Fransızca hiç bir şey bilmiyorum ve bende sizin yaptığınız gibi sadece ders kitaplarına çalışacağım. Fransızca olması beni biraz tereddüte düşürdü. (Rusça temelim var açıkçası yeni bir dil öğrenmek yerine Rusçamı geliştirmeyi düşünürüm.)
 1. Emre Bayar
 2. 5 yıl kadar önce
 3. #13
İngilizce, Fransızca ve Almanca dillerinden yalnızca birini seçiyorsunuz Şenay Hanım.
 1. Elif Özge Özdemir
 2. 5 yıl kadar önce
 3. #14
Şenay Hanım Merhaba , okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum . Öncelikle kitaplardaki bilgiler günümüz bilgilerine çok yakın yani inanın bir yerde okuyorsunuz bir bilgiyi , hiç ummadığınız bir yerde size yol gösteriyor. Ayrıca öğrenci olmak harika , sinema girişlerinden tutun da her yerde avantaj sağlıyor :)
 1. ŞENAY KAYA
 2. 5 yıl kadar önce
 3. #17
Elif Hanım ve Emre Bey tekrardan çok teşekkür ederim vakit ayırıp ilgilendiğiniz için. Okumaya karar verdim. Bakalım umarım değer okuduğuma ama illa ki dediğiniz gibi bir çok şey öğrenebilirim.
Henüz bir yorum yapılmamış.
 1. bir aydan daha önce
 2. Genel
 3. No Kalıcı Bağlantı
Onaylanan Yanıt Denetlenmeyi Bekliyor
0
Oylar
Geri Al
bence okumalısın katlısı olmaz diye birşey yok bence ben okudum memnunum:)
Yorum
 1. ŞENAY KAYA
 2. 5 yıl kadar önce
 3. #15
Teşekkür ederim Ayşe Hanım. Bence de okursam bir şey kaybetmem belki yeni bilgiler öğrenirim. :)
Henüz bir yorum yapılmamış.
 1. bir aydan daha önce
 2. Genel
 3. No 1
Onaylanan Yanıt Denetlenmeyi Bekliyor
0
Oylar
Geri Al
Merhaba ;

Bende gıda mühendisi olmama rağmen 3 yıldır ihracat departmanında çalışıyorum. bende bunu çok düşündüm ama müfredatı inceleyince vazgeçip kendi dalım üzerine uzmanlaşmaya karar verdim. AÖF kitaplarını piyasadan elde edebilirsin. Kendine göre ayarladığın bir program ile de çalışmalarına devam edebilirsin.

tabii bu ben,im fikrim ve kararım ben uygulamaya ağırlık vererek dalımda uzman olmayı seçtim.

İyi günler.

ÖZLEM
Yorum
 1. ŞENAY KAYA
 2. 5 yıl kadar önce
 3. #16
Özlem Hanım çok teşekkür ederim. Söylediğiniz şeyleri göz önünde bulunduracağım. Ben normalde uluslar arası ilişkiler mezunuyum aslında bende kendi alanımda uzmanlaşmak istiyordum. Yüksek lisans yapmaya karar vermiştim ama işten dolayı haftada en az 2 gün derslere katılmam gerekiyor. Bu da şuan mümkün değil. O yüzden en azından okulla küçükte olsa bir bağlantım olsun istiyorum.
Henüz bir yorum yapılmamış.
 1. bir aydan daha önce
 2. Genel
 3. No 2
 • Sayfa :
 • 1


Henüz bu iletiye bir yanıt yazılmamış.
Bu iletiye ilk yanıt yazan siz olun!