Pazartesi, 14 Ekim 2019
  3 Replies
  2.2K Visits
0
Votes
Geri Al
  Subscribe
Herkese merhaba, uluslararası ticaret mezunuyum fakat bu zamana kadar alanımda bir iş imkanım olmamıştı. Şimdi yeni bir firmada ihracat yapan ihracat sayısını hem adet hem farklı ülkeler olarak genişletmek isteyen bir firmada işe başladım. Güncel gelişmelerden uzak kaldım. Maalesef. Sorum ise, dış ticaretle ilgili hem genel bilgiler bulabileceğim hem de ihracat lojistik gümrük gibi daha özel bilgiler bulabilceğim güvenilir kaynakları söylebilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim. Ayrıca çalıştığım firma temizlik ürünleri üzerine üretim yapan bir kimya firması.. Çamaşır, bulaşık, sabun gibi ürünler üretiyoruz. Bu iş alanına özel ihracat bilgileri alabileceğim kaynaklar bilen varsa da süper olur. Şimdiden hepinize çok teşekkür ederim. Saygılar:)
Bu iletiyi değerlendirin:
bir aydan daha önce
·
#1108
0
Votes
Geri Al
Semih Bey merhaba,

Pazar analizi ve müşteri bulma konularında danışmanlık veren bir firma olarak size yardımcı olmak isteriz. Nokta atışı müşteri listelerinin örneklerini incelemeniz için göndermek isterim. LinkedIn'den de size istek gönderdim, ayrıntıları konuşuruz.

Saygılarımla,
Mustafa Arda UZUN
Dış Ticaret İstihbarat Uzmanı
bir aydan daha önce
·
#1117
0
Votes
Geri Al
Semih Bey Merhaba...

En başta hayırlı olsun. Başarılar diliyorum.

Kaynak ve kendinizi geliştirme anlamında, forum içerisinde bir çok yazımız mevcuttur. Zafer Beyinde benimde bloglarımızı okurasınız, aradığınız bilgilerin kaynaklarını bulabilirsiniz.

Forumu detaylı inceleyin lütfen.

Yine de bulamazsanız bana yazın lütfen, sizi yönlendiririm.

Saygılar....
bir aydan daha önce
·
#1118
0
Votes
Geri Al
Merhaba,

İlk olarak yeni pozisyonunuz hayırlı olsun. Kaynaklara gelince size dış ticaret konusunda yol gösterecek çok fazla kaynak var ama en önemlisi dış ticarette tecrübe bu da zamanla kazanılabilecek bir şey. Firmanı ihracat konusunda çok güzel noktalara taşıyabilirsin, ama yapabileceğin bir hata ihracat bedelinin hesabına geçmesini engellerse o başarılara taşıdığın firmayı bir anda zora sokabilir ve firmada en sevilmeyen insan olabilirsin. Tabi ki bu saydıklarımı inşallah yaşamazsın.

Bu konuda kuzey afrika pazarları vesaik mukabili sistem ile çalıştığı için biraz sıkıntılı ve bu pazarlardan uzak durmanı tavsiye ederim.

Müşteri bulma konusunda ise ticari ateşeliklerden pazarına girmek istediğin ülke için ithalatçı listelerini alabilirsin bu hususta paylaşacağım link fayda sağlar. https://ticaret.gov.tr/yurtdisi-teskilati
Ayrıca B2B siteler free üyelikler bile sana çok fazla potansiyel müşteri ile buluşmanı sağlayacaktır.

Son 5 yıldan beri İnstagram / Facebook / Linkedin sosyal ağlarda sana ciddi müşteriler sağlayacaktır. Firmaların çoğunun kurumsal dijital yüzü ve sosyal medya hesapları olmuyor ve buralardan müşteri bulamayacaklarını düşünüyorlar. Fakat kendi adıma konuşuyum son 3-4 yıldır, yeni müşterilerimin yaklaşık %40'ını bu sistemle bulmaktayım.

Sana başarılar ile dolu bir kariyer diliyorum. İstediğin zaman destek konusunda benimle iletişim kurabilirsin.

saygılarımla,

Mehmet ÇEMENYEMEZ
  • Sayfa :
  • 1
Henüz bu iletiye bir yanıt yazılmamış.
Bu iletiye ilk yanıt yazan siz olun!