1. Zafer Yılmaz
  2. Kariyer
  3. Pazartesi, 06 Şubat 2017
  4.  E-posta abonesi olun
Merhabalar,
Dış Ticaret Net ekibinde gönüllü olarak görev yapacak kendini geliştirmek isteyen genç arkadaşlar arıyoruz. Başvuru için email veya mesajlarınızı bekliyoruz.
Sağlıcakla,
Zafer Yılmaz

Güncelleme

Alien serisinin her filmi güzeldir ama özellikle ikinci filminde (Aliens) harika diyaloglar vardır. Onlardan birinde, askerlerle birlikte tüm gemi mürettebatı görev öncesi bir takım hazırlıklar yaparken, danışman sıfatıyla ekipte bulunan Ripley ortalarda boş boş dolaşmaktan hoşlanmaz ve komutana gidip "yapabileceğim bir şey var mı?" diye sorar. Komutan da haklı olarak "yapabildiğin herhangi bir şey var mı, bilmiyorum ki" diye cevap verir. Ripley "Loader'ı kullanabilirim. Sınıf 2 ehliyetim var" deyince komutan da "buyrun" der.

Saolsunlar birçok arkadaş bu gönüllü çağrısına cevap vermek istediler. Birçoğu da, bu kapsamda nasıl bir görevin yerine getirilmesi gerektiğini, görevlerin neler olduğunu öğrenmek istedi. Yukarıdaki diyolag o yüzden aklıma geldi. Görevler ve işler çok fazla ve çeşitli. Ripley gibi, görevi gönüllü arkadaşın kendisi seçmeli. Örneğin yazmaya yeteneğiniz veya ilginiz var ise yazı yazabilirsiniz (ki temelde biz orjinal içerik üretmeye çalışan portal bir siteyiz), hiç olmadı sözlüğümüze bir madde girebilirsiniz, grafik tasarımcı iseniz grafik konusunda destek vermek isteyebilirsiniz, halkla ilişkiler öğrencisi iseniz PR konusunda birşeyler yapmak isteyebilirsiniz (basın bülteni yazabilirsiniz veya tanıtım kampanyası yapabilirsiniz mesela), sosyal işler hoşunuza gidiyorsa etkinlik organizasyonlarımızda destek olabilirsiniz, üniversitelerdeki/medyadaki kişilere bizleri tanıtabilirsiniz, hiç olmadı blog ve forumdaki konulara yorum girerek katkı yapmaya çalışabilirsiniz, şirketiniz varsa ve buranın doğru bir platform olduğunu düşünüyorsanız reklam vererek bize destek olabilirsiniz, vesaire vesaire... Veya bizim daha önce aklımıza gelmeyen bir konu dahi olabilir. Yani çok şey var. İnsiyatif kişinin kendisinde.
Referanslar
  1. https://disticaretnet.com/gonullu-ol
Bu iletiyi değerlendirin:
Maalesef, tartışma şu anda kilitli. Şu anda bir yanıt veya yorum gönderemezsiniz.