1. Zafer Yılmaz
 2. Genel
 3. Cuma, 22 Mayıs 2015
 4.  E-posta abonesi olun
Özel sektördeki dış ticaret/ihracat/ithalat uzmanlarının ne kadar maaş aldığı merak konusudur. Mesleğe yeni adım atacak olanlar kadar tecrübeliler de bu bilgiyi merak eder. İşverenler için de önemli bir bilgidir bu. Serbest piyasa dinamiklerinin belirleyici olduğu böyle bir konuda piyasa verilerini bilmek müzakerelerde ve geleceğe dönük beklentiler oluştururken bir takım avatajlarlar sağlayacaktır mutlaka. Bu yüzden böyle bir konu açayım istedim. Uzun lafın kısası, meslek mensubu arkadaşlardan aşağıdaki anketi oylamalarını rica ederim. Hangi şıkka oy verdiğiniz belli edilmiyor. Dolayısıyla maaşınızı gönül rahatlığıyla paylaşabilirsiniz. ;) Primleri ve ikramiyeleri hariç düşününüz. Eğer size uygun bir madde yoksa, en yakın maddeyi tercih ediniz lütfen.
  Sorması ayıp, bir dış ticaret uzmanı olarak ne kadar maaş alıyorsunuz?
(35 Oy)
Bu iletiyi değerlendirin:
Onaylanan Yanıt Denetlenmeyi Bekliyor
0
Oylar
Geri Al
Meşhur sözdür:
Geliriniz en yakın 5 arkadaşınızın gelirinin ortalamasıdır.
O yüzden şu maaşı (primler ve ikramiyeler hariç) 7.000 TL ve üzeri olan kişilerle tanışmak istiyorum. Bana özelden ulaşsınlar lütfen. :p
Yorum
Henüz bir yorum yapılmamış.
 1. bir aydan daha önce
 2. Genel
 3. No 1
Onaylanan Yanıt Denetlenmeyi Bekliyor
0
Oylar
Geri Al
Zafer Bey,

Maastan kasitiniz yillik gelir olmali, yillik gelirinizin toplami 7x12'yi gecer eger gercek bir Dis Ticaret Yoneticisi iseniz. Bu benim cevremdeki arkadaslarimdan edindigim izlenim.
Yorum
 1. Zafer Yılmaz
 2. 5 yıl kadar önce
 3. #24
Mustafa Bey,
Yorum için teşekkürler. Yalnız, prim ve ikramiye konusunda firmalar arasında belli bir standart yok. Bu konuda çalışanlarını mutlu eden uygulamaları tahminimce sadece kalburüstü firmalar yapıyor. Satışlarınız sizden kaynaklanmayan nedenlerce (mesela pazarınızda ekonomik kriz yaşanırsa) düşebilir, bu da prim kazançlarınıza yansır. Piyasa bu sektör mensuplarına hangi değeri biçiyor, gelir skalası nedir, bunların fotoğrafını maaşları baz alarak çekmek bir nebze daha mümkün. Yani, her halukarda maaşlar daha sağlıklı bir fotoğraf veriyor diye düşünüyorum.
Henüz bir yorum yapılmamış.
 1. bir aydan daha önce
 2. Genel
 3. No 2
 • Sayfa :
 • 1


Henüz bu iletiye bir yanıt yazılmamış.
Bu iletiye ilk yanıt yazan siz olun!