Pazartesi, 18 Şubat 2019
  2 Replies
  1.7K Visits
0
Votes
Geri Al
  Subscribe
Hayırlı günler dilerim.

Biz bazı ürünlerde tedarikcilik yapıyoruz. Avrupaya tarım ürünleri gönderiyoruz. Şimdi yeni bir ürünümüz var. Bu ürünü fabrikadan alıp göndermemiz gerekiyor. Ama biz müşterinin fabrikayı fabrikanın müşteriyi tanımasını istemiyoruz. Bu noktada ürün sertifikasını özelliklerini müşteriye gösterirken gizliliği nasıl sağlayabiliriz? Gizlilik konusunda sorularımız var.
Bu iletiyi değerlendirin:
bir aydan daha önce
·
#941
0
Votes
Geri Al
Burhan Bey;

Tarım ürünleri olduğudan bahsetmişsiniz, buda alıcı firmanın bunları kayıt ettirmesi gerekecektir. Üretici firmayı saklayamzsınız. Diğer tarftan üretici firmanın bu ürünleri kime sattığınızı öğrenmesini engelleyebilirsiniz. Siz üretici olmadığınızdan dolayı, alıcı firma kayıt aşamasında ürünlerin orjinal üreticisinin "registrar kayıt" bilgisine ihtiyacı olacaktır. Diğer türlü sorun çekecektir. Bir aşamada, tarim bakanlığında sertifika değişiklğine gidebilğir, ürünler için kendi adınıza sertifika çıkartılmasını isteyebilirsiniz. Bunu üretici firmada yapabilir. Yine de bir masraf ödemesi olacağı aşikardır.

saygılar.
bir aydan daha önce
·
#943
0
Votes
Geri Al
Burhan Bey,

Üretici firma ile kendi aranızda '' X ihracatçı firmasına satamayacağına ... '' ilişkin bir sözleşme yapabilirsiniz, böylelikle bir nevi kendinizi korumaya almış olursunuz tabii ama neticesinde garanti bir yöntem değil, denenebilir.

Saygılarımla.
  • Sayfa :
  • 1
Henüz bu iletiye bir yanıt yazılmamış.
Bu iletiye ilk yanıt yazan siz olun!