Pazar, 22 Kasım 2015
  2 Replies
  18K Visits
0
Votes
Geri Al
  Subscribe
İyi günler böyle güzel bir site oluşturup bizleri bilgilendirmediniz için çok teşekkür ederim. Ben sitesine yeni katıldım sizlere bi sorum olacaktı Süleyman Demirel Üniversitesi Dış Ticaret mezunu oldum bu sene şuanda Dgs ile Açıktan Anadolu Üniversitesinde 3. sınıf olarak Uluslararası ilişkiler okuyorum ama şirketlere veya firmalara gittiğimde benden tecrübe istiyorlar. Bende yeni mezun olmuşken nasıl tecrübe edinebileceğimi bilemiyorum Bide çok iyi derece İngilizce istiyorlar İngilizce mi çok iyi dereceye getirmek için bi İngilizce kursuna yazıldım ama orada bize genel ingilizce öğretecekler A1 den C2 seviyesine kadar ama ben Dış Ticaret İngilizceside öğrenmek istiyorum nasıl öğrenebileceğim hakkında bana bilgi verirseniz çok sevinirim herkese iyi çalışmalar diliyorum Allah herkesin gönlüne göre İstediği mesleği yapmayı nasip etsin. İyi günler dilerim

Saygılarımla


Sinan TABAK
Bu iletiyi değerlendirin:
bir aydan daha önce
·
#142
0
Votes
Geri Al
Merhabalar. Öncelikle iş ararken yetiştirmek üzere eleman arayan yerlere bakmanızda fayda var. Çok fazla para vermezler, çok çalıştırırlar ama istediğin tecrübeyi açık öğretimde okurken okulu bitireceğin zamana kadar elde edebilirsin. Ayrıca iş hayatında istedikleri ileri düzey ingilizceyi kurslardan öğrenemezsin. Sana lazım olan ingilizce mesleki ingilizcedir. Bunu da çok iyi öğrenmenin yöntemi malesef ki Yurt dışına çıkman gerekir. Mesela şöyle yapabilirsin. Şİmdi yetiştirmek üzere eleman arayan bi yerde işe girersin daha sonra okulun bittiğinde 2 yıllık bir tecrüben vardır ki bu 2 yıllık tecrübe seni iş ararken baya rahatlatır. Ama okulu bitirip 2 senelik tecrübeyi cebine koyduğunda Eğer imkanın varsa ingilizce öğrenmek için yurt dışına çıkabilirsin. Bunun için İrlanda- Dublini araştırabilirsin mesela. Orda 1 sene kaldıktan sonra ingilizceyi ileri düzeyde öğrenmiş bi şekilde ve tecrübeli bi şekilde iş ararsın en azından çok daha rahat olursun iş ararken. ama özel sektörün senden istedikleri hiç bir zaman bitmez Allah kolaylık versin kardeşim.
bir aydan daha önce
·
#147
1
Votes
Geri Al
Maalesef ülkemizin en büyük sıkıntılarından birine deyinmişsin. Üniversite biter, iş başvurusu yaparsın, senden tecrube isterler. Hadi tecruben var diyelim askerliği sorun ederler. Sistem belli. Eğer bir şirkette çalışmaya karar verdiysen, sisteme ayak uydurmak zorundasın. İngilizce konusuna gelecek olursak; maalesef çok nadir kurslar var ama onlar bile sana ingilizceyi tam olarak veremez. Yurtdışına çıkma şansın yoksa amerikan dizileriyle, seviyene uygun kitaplarla ve de ingilizce chat odalariyla yavaş ama sindire sindire halledebilirsin. Zamanını iyi kullanırsan eminim istediğin yerlere gelebilirsin. Hayatta başarılar dilerim. Saygılarımla.
  • Sayfa :
  • 1
Henüz bu iletiye bir yanıt yazılmamış.
Bu iletiye ilk yanıt yazan siz olun!