Cumartesi, 22 Ağustos 2015
  6.2K Visits
0
Votes
Geri Al
  Subscribe
Dış Ticaret Net - Forum’a hoşgeldiniz. Burada bir gönderi yapmadan önce lütfen aşağıdaki kural ve prensipleri okuyunuz. Bunlar aynı zamanda bir rehber veya kullanım kılavuzu niteliğindedir. Forum platformunu bu kural ve prensiplere uygun olarak kullanmaya özen gösteriniz. Aksi durumda, forum kullanımınız belli bir süreliğine veya tamamen kısıtlanabilir.

1. Dış Ticaret Net temel olarak bir networking platformu olduğu için burada anonim kişilere yer yoktur. Profil bilgilerinizi tamamlayınız. Gerçek bilgiler veriniz. Profil bilgileriniz ne kadar tam ise gönderilerinize bir yanıt alma şansınız da o kadar artacaktır. Hayatta olduğu gibi, iş hayatında da bağlantılar yani çevre çok önemlidir. Burada işbirliği ve fikir alışverişi yapabileceğiniz insanlar bulabilirsiniz veya onlar sizi bulabilir. Bunun için öncelikle kendinizle, ilgilerinizle, ne yaptığınızla ilgili profilinizde mümkün olduğunca fazla bilgi vermeniz gerekir. Profilinde sadece ad ve soyad olan kişiler pek dikkate alınmayacaktır. Bir tartışma açtığınızda usulen önce kendinizi tanıtmanız gerekir. Profilinizi tam olarak doldurmanız halinde bu daha az gerekli bir şey olacaktır.

2. Buraya sadece almak mentalitesiyle gelmeyiniz. Bu mentaliteye sahip kişilerin gerçek bir ilişki başlatabildiği hiçbir zaman görülmemiştir. Bir insana yardımcı olmak daha güzeldir. Bu foruma sorularınıza cevap bulmak için uğradığınız kadar sorularına cevap arayanlara yardımcı olmak için de uğrayınız lütfen. Sağlayacağınız bilgiler bir insanın yoluna ışık olabilir ve bu eyleminiz sizi de parlatır.

3. Konu başlığı verirken bu başlığın anlamlı olmasına ve yazdığınız içerik hakkında bilgi vermesine özen gösteriniz.

4. Gönderi yapacağınız kategorinin seçimine özen gösteriniz.

5. Aynı içeriği farklı kategorilere tekrar tekrar göndermeyiniz. Kopya içerikler paylaşmayınız.

6. Eğer bir soru soracaksanız sorunuzun açık, net ve mümkün olduğunca dar/spesifik olduğuna emin olmalısınız; bazen konunun anlaşılması için arka plan bilgisi vermeniz de gerekebilir. Eğer insanlardan forum gönderimize cevap verme zahmetini bekliyorsak önce bizim kendi yazımıza asgari bir özeni gösterip yeterince detay bilgi vermiş olmamız gerekir. Bir gönderide birden fazla yerine tek bir konuya yer vermeye çalışınız.

7. Hakkında yazmayı düşündüğünüz konunun daha önce tartışmaya açılıp açılmadığını öğrenmek için forumun menü barındaki arama fonksiyonunu mutlaka kullanınız. Böylece mevcut yürüyen tartışmalara katılabilir ve gereksiz bir tekrara sebep olmamış olursunuz. Ayrıca, daha önce Forum’da birçok kez cevaplanmış veya internette hemen her yerde bulabileceğiniz konuları buraya göndermeyiniz lütfen.

8. Spam yapmayınız!

9. Teşekkür ediniz. Buraya gelen insanlar vakitleri değerli insanlardır. Eğer onlardan birisi zaman ayırıp sizin bir sorunuza cevap vermişse, lütfen siz de dönüp teşekkür ediniz. Bir şeyiniz eksilmez.

10. Eğer bir yere yetişmiyorsanız, ne bileyim 10 dakika sonra uçağınız kalkmıyorsa eğer, gramer kurallarına, noktalama işaretlerine, vesaire dikkat ediniz. Yazınızı göndermeden önce en az bir kez daha okuyunuz. Ardınızda güzel bir Türkçe bırakınız.

11. Başkalarının içeriğini çalmayınız. Başkalarının telif hakkını ihlal etmeyiniz. Eğer bir alıntı yapacaksanız bunun makul ölçülerde olmasına özen gösteriniz. Alıntıyı nereden almışsanız kaynağını mutlaka belirtiniz.

12. Forum'u reklam ve ilan panosu gibi kullanmayınız. Salt reklam amaçlı içerikler yanında, içeriklere yerleştirilmiş veya bir işbirliği/satış teklifi/satın alma talebi/tavsiye elbisesine bürünmüş gizli reklamlar da buna dahildir. Eğer buranın reklam yapmak için uygun bir platform olduğunu düşünüyorsanız, bunun için belirlenmiş uygun yollar vardır. Site editörü ile temasa geçiniz.

Yukarıdaki kurallar çerçevesince editörler gerekli müdahaleleri yapma haklarını saklı tutarlar.
Bu iletiyi değerlendirin:
Henüz bu iletiye bir yanıt yazılmamış.
Bu iletiye ilk yanıt yazan siz olun!
Maalesef, tartışma şu anda kilitli. Şu anda bir yanıt veya yorum gönderemezsiniz.