Salı, 24 Kasım 2015
  2 Replies
  4.4K Visits
0
Votes
Geri Al
  Subscribe
Merhabalar
Bu iletiyi değerlendirin:
bir aydan daha önce
·
#134
0
Votes
Geri Al
Sır değilse eğer, Gümrük neden/hangi gerekçeyle ürünün ithalatına izni vermedi? Ürünün Çin'e dönüp tekrar geri gelmesi tam olarak neyi değiştirecek?
bir aydan daha önce
·
#136
0
Votes
Geri Al
Sami Bey;

Siz bu ürünü son teslim yeri (gümrüğe verilen evraklarda) "Mersin Free Trade Zone" olarak mı verdiniz? Eğer bu durum böyleyse, bunu tekrar mahreciye iade şeklinde yapabilirsiniz. Buda ila ki geri dönüş yeri çin olmak zorunda değil. Ancak TR içerisine son kati ithaline izin verilmeye bilir. Buda Mersin Free Trade Zone içerisinde ürünün satışını başkasına yapabilirseniz, o zaman TR içerisine ithaline izin verilebilir. Tabi Bunda ürün içeriği ve alacak olan firmanın da yapısı önemlidir.

Benim anlamakta zorlandığım kısım sorunuzun ilk kısmında "çinden gelen" ve akabinde sorunuzun son kısmında ise "çine gelen" diye bahsetmişsiniz. Diğer taraftan yazım hatası olduğunu kabul ettiğim takdirde, çinden gelen her ürün "Mersin Free Trade Zone" nasıl alınıyormuş? Yok öyle bir şey. Ancak nihayi teslim noktası "Mersin Free Trade Zone" olarak belirtilmişse ve GÇB ye onunun beyanı yapılmışsa bu işlem olur. Onunda çözümünü yukarıda bahsettim.

Daha fazla detay vermeniz, veya bana mesaj yollayın ve olayı daha detaylı olarak anlatın.

Saygılar....
  • Sayfa :
  • 1
Henüz bu iletiye bir yanıt yazılmamış.
Bu iletiye ilk yanıt yazan siz olun!