Salı, 17 Temmuz 2018
  1 Replies
  1.8K Visits
0
Votes
Geri Al
  Subscribe
Herkese merhaba,

Forum'a bir süredir üyeyim ancak çok fazla inceleme fırsatım olmamıştı. İki gündür birçok yazıyı okudum. Faydalı bir sayfa olduğu düşüncesindeyim ve bunun için kurucularına teşekkür etmek isterim. Soruma gelecek olursam ise bir inşaat malzemesi makinesi üretimi yapan bir firmada Yurtdışı Satış Temsilciliği yapmaktayım. İhracata yeni başlamak isteyen daha çok yurtiçi piyasasında etkin olan bir firma.

Bu yılın başından beri ihracat için çalışmalarım;

1. internet ve çeşitli kaynaklardan elde ettiğim potansiyel alıcılara mail ve telefon yoluyla ulaşıp şirketimizi tanıtmak
2. çeşitli b2b sayfalara ve sektör dergilerine reklam vermek ve hesap açmak
3. Hedef alınan bölgelerdeki potansiyel alıcılara yurtdışı pazar araştırması kapsamında ziyaretler düzenlemek
4. sektör fuarlarına katılım sağlamak.

Şu anda yine yurtdışına tanıtım ve müşteri bulma ziyaretleri gerçekleştirmek üzere vize çıkmasını bekliyorum. ,

Bu adımlar ile birlikte daha güzel ve hızlı sonuç almayı sağlayacak neler yapmamı önerirsiniz bilmek isterim.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür eder,
İyi çalışmalar dilerim.
Bu iletiyi değerlendirin:
bir aydan daha önce
·
#906
0
Votes
Geri Al
Merhaba İlkay Bey,

1-İnternet hangi kaynaklardan firma bilgilerine ulaşıyorsunuz? Bunları burada sıralamanızı istemiyorum ama doğru kaynaklardan ulaşmanız çok önemli. Ayrıca onlarca sayfa mevcut, daha fazla müşteriye ulaşmalısınız.

2-B2B sitelere kayıt oluşturmak ve sektör dergilerine reklam vermek doğru bir yöntem, ayrıca reklam maliyetleri konusunda Ticaret Bakanlığı'ndan destek alabilirsiniz. Bununla alakalı bir yazı yazmıştım, okumanızda fayda var.

3-Doğru bir yöntem, yine desteklerden faydalanabileceğiniz bir husus.

4-Sektör fuarlarına katılımcı olarak mı ziyaretçi olarak mı katılacaksınız? İkisinin de kendisine has ince noktaları var.

Ek olarak: ABD, İngiltere, Rusya başta olmak üzere 30 ülkenin gümrük kayıtları açık, özel firmaları bu bigdata dediğimiz büyük verileri satıyorlar. Firma bilgileri satın alınarak direkt ithalatçı firma bilgilerine ulaşabilirsiniz. Gümrük müşavirliklerine eposta atarak firma listeleri konusunda destek isteyebilirsiniz. Ayrıca ziyaretiniz sırasında o ülkenin gümrük müşavirliğini de ziyaret etmenizi öneririm.

Umarım faydalı olmuştur.

Saygılarımla.
  • Sayfa :
  • 1
Henüz bu iletiye bir yanıt yazılmamış.
Bu iletiye ilk yanıt yazan siz olun!