1. Kerim Demir
 2. İşbirliği Teklifleri
 3. Çarşamba, 14 Mart 2018
 4.  E-posta abonesi olun
Herkese iyi haftalar iyi kazançlar,

Bir arkadaşım vasıtasıyla bu siteyi keşfettim. Halihazırda İzmir'de bir şirketin ihracat departmanı müdürüyüm. Son 4 senede bu işim dolayısıyla tonlarca farklı iş alanından bağlantım oldu ve bu sayı her gün giderek de artıyor. İnsanların taleplerini en başından anladığım ve sorunlarına çözüm bulabildiğim için artık farklı şirketler için de yeni müşteriler kazanılması anlamında destek olmak isterim.

Dünya üzerindeki her insanla anlaşmanın bir yolunu bulabilirim ki zaten dış ticaretin de en önemli unsuru bu olsa gerek.

Velhasıl, özellikle Hindistan, Yakın Asya, Balkanlar ve Çin pazarlarına açılmak isteyen, bu ülkelerden mamul ithal etmek isteyen, mevzuat ve iletişim konusunda yardıma ihtiyacı olan, büyük küçük fark etmeksizin bu şirketlere yardımcı olmak isterim.

Saygılar, iyi çalışmalar

Kerim Demir
Bu iletiyi değerlendirin:
  Izmir, İzmir, Turkey
Ziyaret 
Onaylanan Yanıt Denetlenmeyi Bekliyor
0
Oylar
Geri Al
Merhabalar Kerem bey, iyi niyet ve yardımınız için teşekkür ederiz. Afyonkarahisarda Mermer alanında faaliyet gösteriyoruz. Çin'e blok satışı yapmak için müşteri bulma çabasındayız. ateşelere mail atarak ve b2b sitelerinde bir kısım data bilgisi toplayarak, sonuç almaya çalışıyoruz. Bir kaç müşteri ile görüştük ama henüz tam olarak bu iş oldu diyemedik, çin pazarında mail az mı kullanılıyor. randevusuz bir şekilde çine giderek, xiamen bölgesindeki fabrikaları gezerek satış yapabilirmiyiz. yada daha farklı şirket bilgilerine nasıl ulaşabiliriz bilgi ve deneyimleriniz bizi aydınlatacaktır. kolay gelsin.
Yorum
 1. Kerim Demir
 2. 3 yıl kadar önce
 3. #224
Bekir Bey merhaba,

Olayın tarihi boyutuna girmek istemiyorum lakin Çin pazarı oldum olası dışarı kapalı bir siyaset izler. (bkz. Afyon Savaşları) . Çin'de özellikle son ürün ithalatı neredeyse ayıp olarak karşılanıyor desek yeridir. Ama sizin ürününüz bu kapsamın dışında. Yani potansiyeli mevcut benim çok yakın bir arkadaşım Kütahya'daki Hürok Mermerle çalışıyor yıllardır yakından biliyorum ticaret hacmini. Bana kalırsa işinizi internete bağlamayın lakin mermer fazlaca dikkat isteyen ve pahası gereği yüksek riskler gerektiren bir ürün hem alıcı hem satıcı için.

Daa önce ihracat yaptınız mı bilmiyorum ama eğer yaptıysanız İMMİB'e üyesinizdir. İMMİB'ten bana dün gelen bir mailde bu yılki ticaret heyetleri ve gezilerinin programı var paylaşıyorum sizinle;

Brezilya – Bolivya 22-29 Temmuz 2018
Endonezya - Tayland 12-17 Ağustos 2018
Senegal-Fas 16-22 Eylül 2018
Rusya - Estonya 30 Eylül - 6 Ekim 2018
İspanya-Portekiz 18-24 Kasım 2018
Avustralya 1-9 Aralık 2018

Bu gezilere katılım göstermeniz halinde fazlaca ve kaliteli bağlantı kurma şansınız yüksek. Diğer bir tavsiyem de güzel bir program yapıp hedef ülkeleri ziyaret etmeniz. Eğer uygun bir zamana denk getirebilirsek birlikte de yapabiliriz bu geziyi aslında. Diğer bir tavsiyem de Avrupa ülkelerine yönelmeniz.

Umarım yardımcı olmuştur, bol kazançlar
 1. MUSTAFA UZUN UZUN
 2. 2 yıl kadar önce
 3. #333
Bekir Bey,

Kerim Bey'in önermiş olduğu heyet gezileri seçeneklerden 1 tanesi ve değerlendirmenizi ben de tavsiye ederim. Maliyet kısmı olmakla beraber bu konuda hizmet Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayii Odaları'nın maddi ve manevi destekleri vardır, araştırmanızda fayda var. Ayrıca Afyon ve çevre şehirlere alım heyetleri gelmektedir. Yabancı heyetleri de burada ağırlayarak tanışma fırsatı yakalayabilirsiniz.

İkinci olarak; plansız ve programsız Çin gibi bir ülkeye gitmenin pek mantıklı bir hareket olacağını düşünmüyorum. Yapacağınız masraf ile bulacağınız müşteri adaylarını yada müşterileri kıyaslamanız iyi olur. İthalatta daha geçerli olabilir ama ihracatta önerilen bir yöntem değildir. İllaki gidecekseniz de öncesinde müşterilerin adreslerini, telefon numaraların ve mümkünse yetkili kişileri tespit ederek gitmenizi öneririm.

İnternet üzerinden müşteri bulmakla alakalı bir çok yol ve yöntem var. Öncelikle Çin'in mermer ithalatı konusunda dev bir pazar olduğu biliniyor fakat sadece Çin ile sınırlı kalmamak gerek. Mermere ait bir hedef pazar araştırması yapılarak başka ülkelerin de belirlenmesi yararınıza olacaktır.
 1. Bekir Arabaci
 2. 3 yıl kadar önce
 3. #230
Merhaba Kerem Bey, cevabınız için teşekkür ediyorum. Biz ihracatta yeni başlıyoruz. Deneyimimiz yok, yüzyüze görüşmeler için çin vizesi bekliyoruz. İnternet üzerinden beklediğimiz verimi alamadık, yüzyüze almaya çalışacağız umarım yapabiliriz. blok mermer alımında avrupa pazarı biraz zayıf olduğu için o pazara giremedik. ilginiz ve desteğiniz için teşekkür ederim.
 1. ural taş
 2. 2 yıl kadar önce
 3. #320
Bekir Bey kolay gelsin, İrtibat kurarsanız mermer konusunda bilgi verebiliriz. 10 yıldır Çin/Vietnam bölgesinde mermer işi yapmaktayız. Kolay gelsin 5052365095
 1. ural taş
 2. 2 yıl kadar önce
 3. #321
Ayrıca yukarıda ki bilgide bir sorun var. Çünkü Çin dünyanın en büyük mermer (blok) ithalatçısı çünkü kendine doğru düzgün rezerv yok. Özellikle Vietnam blok satışını yasaklayınca Türkiye ye yöneldiler. Şu an nereyse en büyük tedarikçi konumundayız. (maalesef çünkü blok darp slap alıyoruz) Çinlilerin Türkiye de ocakları bir var ama mermeriniz değerli ise (bej mesela) kolay müşteri bulursunuz.
Henüz bir yorum yapılmamış.
 1. bir aydan daha önce
 2. İşbirliği Teklifleri
 3. No 1
Onaylanan Yanıt Denetlenmeyi Bekliyor
0
Oylar
Geri Al
Teşekkürler
Yorum
Henüz bir yorum yapılmamış.
 1. bir aydan daha önce
 2. İşbirliği Teklifleri
 3. No 2
Onaylanan Yanıt Denetlenmeyi Bekliyor
0
Oylar
Geri Al
Kerim Bey Merhaba
Biz Bursada Kahve Çeşitleri , Toz İçecek Çeşitleri , Donuk Tulumba tatlısı çeşitleri , Kurabiye çeşitleri ve Çikolata çeşitleri üreten bir firmayız.Bu ürünlerimizi yurt dışı pazarlarda satmak istiyoruz.Bu ürünlerimiz ile ilgili olarak potansiyel müşteriler ve Bayi adayları nasıl bulabiliriz.Sizin bizi yönlendirebileceğiniz kişiler veya firmalar olabilir mi? Özellikle dayanım ömürlerinin uzun olması açısından Kahve çeşitleri ve Donuk tulumba tatlısı çeşitleri yurt dışı pazara çok uygun ürünler.Ürünlerimizi görmeniz açısından size kataloğumuzu gönderiyorum.Ayrıca bende İzmir de ikamet ediyorum.Belki yüz yüze görüşme fırsatımız da olabilir
İyi çalışmalar
Erol Şahin
erolsahin@opakgida.com
Yorum
Henüz bir yorum yapılmamış.
 1. bir aydan daha önce
 2. İşbirliği Teklifleri
 3. No 3
Onaylanan Yanıt Denetlenmeyi Bekliyor
0
Oylar
Geri Al
Kerim Bey Merhaba,
Kütük design firması olarak masif ahşap mobilya üretiyoruz.Kendi alanımızda sektörde kaliteli üretimler yapıyoruz.Ağırlıklı olarak restorant mobilyaları üzerine üretim gerçekleştiriyoruz.Ürünlerimiz ile ilgilenirseniz iletişime geçmek isteriz.İnstagram adresimizde aktif olarak yaptığımız projeleri ve ürünlerimizi görebilirsiniz @kutukdesign
Yorum
Henüz bir yorum yapılmamış.
 1. bir aydan daha önce
 2. İşbirliği Teklifleri
 3. No 4
Onaylanan Yanıt Denetlenmeyi Bekliyor
0
Oylar
Geri Al
Merhabalar ürünlerinize müşteri bulmak için benimle iletişime geçin
Yorum
 1. Can Memişoğlu
 2. 2 yıl kadar önce
 3. #287
Merhaba Eray Bey iletişim bilgilerinizi yazabilir misiniz
Henüz bir yorum yapılmamış.
 1. bir aydan daha önce
 2. İşbirliği Teklifleri
 3. No 5
 • Sayfa :
 • 1


Henüz bu iletiye bir yanıt yazılmamış.
Bu iletiye ilk yanıt yazan siz olun!