Salı, 18 Ağustos 2015
  8 Replies
  22.3K Visits
0
Votes
Geri Al
  Subscribe
merhabalar.. İngilizce seviyemizi nasıl anlarız ? firmalar hangi seviyede İngilizce bilen eleman ister ? yazıda İngilizcem fena değil ama konuşamıyorum bunu nasıl düzeltebilirim ? lütfen yardım edin. teşekkürler.
Bu iletiyi değerlendirin:
bir aydan daha önce
·
#86
1
Votes
Geri Al
Pervin Hanım;
İngilizce seviyenizi anlamak çok basit. Bir metni tercüme edin genel olarak ne anlattığını ve verdiği mesajı anlayıp tercüme edebiliyorsanız orta seviyedir. Tüm detaylarıyla metinde yazanı tercüme edebiliyorsanız ileri seviye, metinde yazanı düzgün ve son derece anlaşılır bir Türkçe ile tercüme edip okuyan herkes tarafından anlaşılmasını sağlayabiliyorsanız ana dili seviyesi. Bunları bir de İngilizce bir konuşmada uygulayın kurallar aynı böylelikle hem yazma hem konuşma seviyenizi görürsünüz.
Malesef firmalar "fena değil" seviyesini pek krtier olarak görmüyorlar hele hele yazılı İngilizce dediğinizde hata bile pek kabul edilmiyor zira akreditif metnindeki tek harflik hata işinize mal olabilir. Konuşmaya gelince en basit ve hızlı yöntem İngilizce konuşacak birilerini bulmanızdır , hatta biraz da Türkçe bilirse iyi olur bu şahıs.
Konuşacak kimse yoksa yine umutsuzluğa kapılmayın ders çalışır ciddiyetiyle yabancı film ve dizileri hem orjinal dil hem de İngilizce altyazı kullanarak izleyin bir süre sonra anlamaya başlarsınız duyduklarınızı bu şekilde konuşmanız gelişir.
En azından bir adet de İngilizce yazışabilecek birini bulursanız hatta tamamdır o zaman sohbet edecek birilerinin olmayışının açığı kapanır.
Tabi ki tüm bu zahmetlere girmeden kursa gidip öğrenebilirsiniz de.
Saygılarımla
Yiğit
bir aydan daha önce
·
#102
0
Votes
Geri Al
Sevgili Pervin Hn.,

Sorunuzun ilk kısmı için aşağıdaki linki kullanbilirsiniz. Seviye tesbitiniz testin en sonunda verilmektedir. Teste başlamadan önce sizden iletişim bilgileri isteniyor. Bunları yanlış girebilirsiniz.Test yinede çıkıyor ve ensonunda başarı yüzdenizi görebiliyorsunuz.

http://www.wse.com.tr/ingilizce-seviye-tespit-sinavi

Dış Ticaret mantığı içerisinde ingilizceyi hangi alanında kullanacağınız önemli. Eğer "sıcak satış" veya fuarlarda temsil etme gibi bir durum söze konusuysa bu durumda ingilizce seviyeniz "konuşma" anlamında iyi ve yukarıda olması sizin açınızdan iyi olacaktır. Karşınızda sizinle ürünleriniz hakkında konuşmaya başlayan kişinin ingilizce seviyesi iyi olmasada olur; çünkü onu anlayarak ürünün satışını yapmanız sizin sorununuz, "siz satıcı onlar alıcı". Diğer tarftan bakıldığı zaman gideceğiniz ülke ve bölgeye bağlı olarak karşınızdaki insanların sizin kadar ingilizce bilip bilmedikleri o kadar önemli değil çünkü "siz satıcı onlar alıcı" dır. Tabi birde hikayenin diğer tarafı "buyer" olduğnuzu varsayalım, bu durumda siz alıcı onlar satıcı. Birde karşınızdakinin çinli olduğunu düşünelim. Bu durumda ingilizce yi konuşma düzeyinizin düşük olması sizin anlama olarak avantaj sağlayacak mi? Elbetteki Hayır, çünkü siz alınacak ürünün düzgün bir şekilde olmasını sağlamak zorundasınızdır. Peki en başta neden alıcıların ingilizcesi düzgün olmak zorunda değil gibi soru ile gelebilirsiniz. Buda Bir başka bakış açısından ise buna cevaplayalım, siz çalışansınız, ve kendiniz için alım yaptığınız kadar çalıştığını firma için alım yapıyorsunuz ve sizin alternatifiniz her zaman mümkündür. Diğer bir deyişle Dış Ticaretin değişmez kaidelerinden biri "devamlı olarak kendimizi geliştirmemiz" gerektiğidir.

İngilizceniz çok düzgün olmak zorundadır. Bu ister pazarlama da olsun, isterse satın almada olsun isterse de mevzuat gereği olsun. Konuşma ise bunun fiiliyata dökülmesidir. Karşınızdakine ne istediğinizi ifade edebileceksiniz ki ister satın ister satın alın.

Yine de bilinmesi gereken, çalışma alanınız ile birlikte çalışacağınız şirketin olaya yaklaşımıda önemlidir.

Sevgi ve Saygıyla kalın....
bir aydan daha önce
·
#109
0
Votes
Geri Al
öncelikle iyiymiş ya diyip bırkamayaın işin peşini. seyrettiğiniz herşeyi okuduğunuz herşeyi ingilizcesinden okuyun. anlamak başlarda sorun değil. altyazılı filmler falan direk iptal edin direk ingilzice altyazısız seyredin.

bir de hep her zaman konuşun konuşmaya çalışın. utanmayın. karşınızdaki kişiler de ingiliz amerikalı değiller ise onlar için de ingilizce ikinci dil. en fazla senin kadar konuşabilirler.
bir aydan daha önce
·
#325
0
Votes
Geri Al
Merhaba pervin hanım ingilizce seviyenizi anlamanızın en kolay yollarından bir tanesi ingilizce seviye tespit sınavı çözmektir. Biz sdm language school olarak öğrencilerimizi önce aşağıda ki testi çözdürüyoruz.

http://www.sdm.com.tr/ingilizce-seviye-tespit-sinavi/

ve daha sonra seviye belirlendikten sonra öğrencimizle birebir eğitime başlıyoruz.
bir aydan daha önce
·
#329
0
Votes
Geri Al
Kesinlikle konuşabilecek birilerini bulun ingilizce konuşurken acaba doğrumu söyledim acaba anladı mı beni düşüncesi insanın özgüvenini kırıyor . Birileriyle konuşup pekiştirdikten sonra o korku yavaş yavaş yerini normalliğe bırakıyor siz pek fazla sözlü iletişim kurmadığınız için size garip gelmesi normal ilk önce kendinizi buna alıştırmanızı tavsiye ediyorum o zaman anlayacaksınız doğruluğundan emin olduğunuz bir şeyi söylemekten çekinmezsiniz acaba yanlış mı korkusunu üzerinizden atın . Ayrıca tüm firmalar ingilizceyi anlayabilen elaman ve konuşabilen elaman isterler seviye gurubuna gelecek olursak kendinizi bir iş adamının yerine koyun sizde ki dil seviyesi onu tatmin eder mi dürüstce cevabını düşünün zaten hangi seviyede elaman istediklerini bulursunuz . günümüz rekabet koşullarında zaten ingilizce tek başına bile yetersiz kalıyor . bu koşullarda günümüzde iyi bile çok fazla gündemde kalmıyor çoğu herkes mükemmelliyeti arıyor .
bir aydan daha önce
·
#340
0
Votes
Geri Al
Konuşabilcek birini bulmanız ve düzenli olarak çalışmanızı tavsiye ederim. Bu noktada interpals.net ve penpalworld.com gibi sitelerden tüm dünyadan ve tüm dilleri konuşan insanları bulmanız mümkün. Ayrıca işin speaking kısmı için listening yeteneklerinizinde iyi olması gerekir. Akıllı telefonunuza listening çalışmaları için voscreen ve english central uygulamalarını indirebilirsiniz.Ben bu siteler ve uygulamalar ile hem writing hem listening olarak cok aşama kaydettim. Tavsiye ederim.
bir aydan daha önce
·
#426
0
Votes
Geri Al
penpaland.com u tavsiye ediyorum , buradan kendinize pratik yapmak için bir dil arkadasi edinebilirsiniz.
  • Sayfa :
  • 1
Henüz bu iletiye bir yanıt yazılmamış.
Bu iletiye ilk yanıt yazan siz olun!