1. Kaan Öztürk
 2. Genel
 3. Pazartesi, 10 Eylül 2018
 4.  E-posta abonesi olun
MERHABA
İran dan firmamıza 100.000 Euro gibi bir malzeme alım talebi bulunmaktadır her nekadar İran a ihracatta devletin bir yaptırımı olmasa da bankalar buna çok karşı çıkmaktadır ve İran ile çalışan firmaların kredi limitlerine kadar sorun çıkabileceğini söylemektedirler İran daki firma para transferini Dubai den yapacağını söylemektedir bankalar ile hiç bir sorun yaşamadan gümrükleme işlemi yapılarak bu sorunu nasıl gerçekleştirebiliriz not : ürün Türkiye'ye ithal ürün olup vergi ve KDV yükü olmaması açısından transit ticaret olarak yapılmak istenmektedir
Bu iletiyi değerlendirin:
Onaylanan Yanıt
Onaylanan Yanıt Denetlenmeyi Bekliyor
0
Oylar
Geri Al
Kaan bey,

Ben bir sorun göremiyorum. Bu gibi durumlarda peşin çalışabilirsiniz.

Dubaiden yapılacak para transferinde, SWIFT açıklamasına açıklayıcı olarak Iran firmasının ünvanını yazdırın - yazabilirlerse Iran diyede belirtsinler - yinede sorun olmaz, sonuçta size sevk adresi olarak verilen yer sizi bağlamaz (Önceden satış sözleşmesi düzenleyin ve işlemin nasaıl yapıldığnı açıkça yazın). Burada ki deklerasyonda, bunun ibrazı sonucu siz ihracatınızı PEŞİN anlamında yaptığınızdan dolayı farklı bir şey olmayacaktır. Önemli olan size paranın nereden geldiği (kendi hesaplarınızda bunu kapatmanız için) ve hangi amaçla geldiğidir. İster transit ister direkt ihracat olsun.

Saygılar.
Yorum
Henüz bir yorum yapılmamış.
 1. bir aydan daha önce
 2. Genel
 3. No Kalıcı Bağlantı
Onaylanan Yanıt Denetlenmeyi Bekliyor
0
Oylar
Geri Al
Merhaba,
Üç bilinmeyenli denklem sorusu gibi olmuş :) İran var, Dubai var, transit ticaret olacak, Bankalar İran dedin mi saklanacak delik arıyorlar :)
Biraz daha detay alabilirsem Dubai de ve Türkiye de finans tarafında tanıdıklarım var.
Belki bir çözümle gelinebilir
Saygılarımla,
Not: İsterseniz arkadaş olarak ekleyin beni, özelden tartışalım.
Yorum
Henüz bir yorum yapılmamış.
 1. bir aydan daha önce
 2. Genel
 3. No 1
 • Sayfa :
 • 1


Henüz bu iletiye bir yanıt yazılmamış.
Bu iletiye ilk yanıt yazan siz olun!