Pazartesi, 16 Aralık 2019
  0 Replies
  1.1K Visits
0
Votes
Geri Al
  Subscribe
Merhabalar Değerli DTN Ailesi.
Aranıza yeni katılmış bulunuyorum, İhracat ve ürünlerimle ile ilgili sormak istediğim bazı konular var şimdiden beni aydınlatıp yardımcı olacak siz değerli hocalarıma teşekkür ediyorum.

Malatya şehrimizde yaşıyorum. Daha önce ithalat ve ihracat konusunda herhangi bir tecrübem maalesef olmadı. Burada bir kaç ticari sektörde faliyet gösteriyoruz.

Bildiğiniz üzere Malatyamızın Kayısısı meşhurdur. Burada tarımsal olarak arazilerimiz ve kayısı üretimlerimiz de var. Daha önceleri bu ürünü çeşitlendirerek E-Ticaret üzerinden, iç piyasada satışını yapmaya gayret ettim.Her şey kurulu hale geldi ama lakin satışlar iyi gitmediği için, kapanış vermek zorunda kaldım.
Yıllardır bu sektör beni hep cezbetti, ve bundandır hep bir şekilde bu sektöre girişimler vermeye çalışıyorum.

Uzun zamandır İhracat ile ilgili araştırmalarım var ve bu hala da devam ediyor. Ama fazlasıyla yabancı olduğumdan herhangi bir somut girişimim olmadı.Gıda üzerine kurulu bir şahıs şirketim var, İhracat ünvanı aşamasında ki evrakları ve belgeleri hazırlayıp ünvanı alabileceğime inanıyorum. Ama bu ürünü dış piyasada nasıl pazarlayacağımı, Müşterilerle nasıl temas kuracağımı tabi burada (dil ) sorunu da var. Neyse onuda hallettik bir şekilde diyelim. Bu pazarda bende nasıl yer edinirim hiç bilmiyorum. Diyelim ki müşteri buldum, Gümrük masrafları, nakliye masrafları, vs hiç bir şekilde bilgi sahibi değilim. Sanırım ihracat aşamasında ki ürün gıda olunca da bir çok test ve analizlerden belgelerden geçiyor. Durum böyle olunca sadece araştırmakla kalıyorum. Maalesef herhangi bir girişimde bulunamıyorum.
Sormak istediğim daha çok şey var ama yazıyıda fazla uzatıp rahatsızlık vermek istemiyorum.

Şimdiden teşekkür eder. İyi çalışmalar dilerim.
Bu iletiyi değerlendirin:
Henüz bu iletiye bir yanıt yazılmamış.
Bu iletiye ilk yanıt yazan siz olun!