1. Editör
 2. Genel
 3. Perşembe, 02 Kasım 2017
 4.  E-posta abonesi olun
Foruma hoşgeldiniz! :) Bu gönderi altında kendinizi tanıtabilirsiniz.
Bu iletiyi değerlendirin:
Onaylanan Yanıt Denetlenmeyi Bekliyor
0
Oylar
Geri Al
Ben çiçeği burnunda dış ticaret öğrencisiyim bu sene son senem:) sürekli değişim içinde olan ticaret, lojistik, ithalat sektörü, sektörlerinden bu site vasıtasıyla haberdar olmaya çalışıyorum Özkan Özkaya Hocam ile yüz yüze tanışma fırsatı buldum sağolsun kendisinde beni kırmadı. Staj yeri arıyorum bakalım bulabilecek miyim :) 21 yaşındayım izmir de yaşıyor Denizli de okuyorum.
Yorum
 1. Zafer Yılmaz
 2. 3 yıl kadar önce
 3. #166
Doğru yerdesiniz. :) Staj yeri bulamasanız da kendinizi geliştirmeye bakın. En basitinden, kendi başınıza çalışarak İngilizcenizi çok iyi bir seviyeye getirebilirsiniz. Bu önemli bir aşamadır.
 1. Abdül Hadi Özadam
 2. 3 yıl kadar önce
 3. #168
benimle iletişime geç.
 1. Murat Güzeller
 2. 3 yıl kadar önce
 3. #177
Size ulaşamadım Abdül Hadi Bey,
 1. MUSTAFA UZUN UZUN
 2. 2 yıl kadar önce
 3. #335
Merhaba Murat,

Çevrendeki dış ticaret firmalarını tespit edip telefonla iletişime geçebilirsin. Bölümünü okuyorsan GTİP numarasıyla hedef pazar tespiti yapabileceğini düşünüyorum. Staj yapmak istediğin firmaya vereceğin özgeçmişe onlar için hazırlayacağın bir hedef pazar tespiti örneğini de eklersen dikkatlerini çekeceğini düşünüyorum.

Başarılar dilerim.
Henüz bir yorum yapılmamış.
 1. bir aydan daha önce
 2. Genel
 3. No 1
Onaylanan Yanıt Denetlenmeyi Bekliyor
-1
Oylar
Geri Al
Merhaba,
Akdeniz üniversitesi uluslararası ticaret mezunuyum :) . Şu an bir firmada dış ticaret bölümünde çalışıyorum. Mesleğimle ilgili sektörler hakkında bilgi almak için bu sitede bulunuyorum. Çalıştığım firma al-sat çı olduğu için bir çok ürün ihtiyacımız oluyor. İmalatçı firmalara buradan da ulaşmaya çalışıyorum.
Yorum
 1. Ebru Şimşek
 2. 3 yıl kadar önce
 3. #172
Ürün gruplarımız gelen talebe göre çeşitlilik gösteriyor.
 1. Zafer Yılmaz
 2. 3 yıl kadar önce
 3. #167
Doğru yerdesiniz. :) Daha çok hangi ülkelere ve hangi ürün gruplarında çalışıyorsunuz?
 1. Abdül Hadi Özadam
 2. 3 yıl kadar önce
 3. #169
Fuarlara gidin çalıştığınız sektörlerle ilgili. Fuar kaçırmayın.
 1. Ebru Şimşek
 2. 3 yıl kadar önce
 3. #171
Daha çok Orta doğu ve Afrika ülkelerine ihracatımız oluyor.
 1. MUSTAFA UZUN UZUN
 2. 2 yıl kadar önce
 3. #336
Ebru Hanım,

Ayrıca B2B sitelerdeki alış-satış taleplerini de incelerseniz tedarikçi bulacağınızı düşünüyorum. Forumdaki alım-satım taleplerini de takip etmenizde fayda var tabiiki.
Henüz bir yorum yapılmamış.
 1. bir aydan daha önce
 2. Genel
 3. No 2
Onaylanan Yanıt Denetlenmeyi Bekliyor
0
Oylar
Geri Al
Merhaba ;

Bende Süleyman Demirel Üniversitesinde dış ticaret okuyorum. Bu sene son senem. Bu siteyi iyi ki buldum diyorum verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. :)
Yorum
 1. Zafer Yılmaz
 2. 3 yıl kadar önce
 3. #173
İlginiz için size de teşekkürler. :)
Henüz bir yorum yapılmamış.
 1. bir aydan daha önce
 2. Genel
 3. No 3
Onaylanan Yanıt Denetlenmeyi Bekliyor
0
Oylar
Geri Al
Merhabalar;
Ben de çalışma hayatına turizm sektöründe başladım. Yaklaşık 10 yıl kadar Ege ve Akdeniz bölgelerindeki turizm tesislerinde çalışmamı takiben 10 yıl kadar önce bazı özel eğitimler ve üniversite sertifika programları ile kendimi dış ticarete hazırladıktan sonra turizm sektöründe edindiğim İngilizce bilgim ile birlikte ağırlıklı olarak ihracat olmak üzere dış ticaret faaliyetlerine giriş yaptım. Aşağı-yukarı 5 yıldır otomotiv, gemi ve demir-çelik sektörlerine tedarikçi olarak hizmet eden bir üretici şirketin ihracat müdürü olarak görev yapmaktayım. Bundan önce görev aldığım diğer şirket de yine otomotiv tedarikçisi idi ve orada da aynı görevi yapmaktaydım. Bu zamana dek dış ticaret mesleğinin daha çok ihracat kısmında görev aldım ve ihracat departmanlarında da hep iş geliştirme, yeni pazarlar ve müşteriler bulma, mevcut müşterilerle iyi ve güçlü ilişkiler geliştirme gibi görevlerde bulundum. Şu ana dek yalnızca firmadan firmaya (B2B) ihracat faaliyetlerinde bulundum. Yani şirketim ürünleri üretti ben de onları yabancı diğer üreticilere son ürünü ortaya çıkarmaları için pazarladım ve sattım ancak firmadan son tüketiciye (B2C) yada firmadan firmaya ancak doğrudan son tüketiciyi düşünerek yapılan ticari faaliyetlerde bulunmadım. Bu nedenle örneğin ülkemizde üretilen ve yurtdışında doğrudan tüketicisi ile buluşacak herhangi bir ürünün ihraç pazarlamasını yapmadım. Dış ticaret mesleğini severek yapıyorum. Yeni pazarlar ve müşteriler bulup sipariş aldığımızda ülkemize döviz kazandırmak, şirketimize yeni işçiler ve personel istihdam etmekten büyük keyif ve huzur duyuyorum. Dış ticaret mesleği sayesinde dünyayı gezme, farklı insanlar ve kültürleri tanıma fırsatı buldum. Burada bulunmamın nedeni benim gibi dış ticarete gönül vermiş arkadaşlarla buluşabilmek, fikir alışverişlerinde bulunabilmek ve özellikle yukarıda bahsettiğim gibi firmadan son tüketiciye olan dış ticaret faaliyetleri ile ithalat faaliyetleri ile ilgili bilgi edinebilmek oldu. Böyle bir siteyi kurarak bizleri bir araya getiren Zafer ve Özkan Beyleri tebrik eder, bize ve sektöre katkılarından dolayı teşekkür ederim.
Yorum
 1. Zafer Yılmaz
 2. 3 yıl kadar önce
 3. #174
Detaylı yanıtınız için çok teşekkürler, Ali Bey. Sizi tanımak güzel oldu. Sizin gibi değerli insanların katılımı ve etkişimiyle burada birçok değer üretebiliriz.
 1. Ali İsmiçoğlu
 2. 3 yıl kadar önce
 3. #175
Merhaba Zafer Bey;

Güzel sözleriniz için çok teşekkür ederim. Metni uzun tutmamın nedeni kendimi burada bulunan arkadaşlara biraz daha detaylı anlatarak hem onların benden destek alabilecekleri konuları belirtmek ve hem de benim eksik kaldığım konuları arkadaşlarımıza söyleyerek ilgili arkadaşları bilgilendirmekti. Daha da önemlisi dış ticaret mesleğine yeri giren, yeni seçen arkadaşlara deneyimlerim ve mesleğimizden aldığım memnuniyetimle umut vermekti. Yazılarınızı ve paylaşımlarınızı merakla bekliyor ve çok istifade ediyorum. Böyle bir oluşumu kurduğunuz ve bizleri bir araya getirdiğiniz için çok teşekkür ederim. Yüz yüze de görüşmek ümidiyle, başarılarınızın devamını dilerim.
 1. Özkan Özkaya
 2. 3 yıl kadar önce
 3. #176
Merhaba, Ali bey. Güzel, başarılı ve anlamlı bir hayat hikayeniz var. Ara sıra bilgi ve tecrübelerinizden bahsederseniz hem bizler hem de öğrenci arkadaşlar istifade ederler. Sonuçta tecrübeler yeni nesillere ne kadar çok aktarılırsa, ülkemiz için ve o gençler için o kadar faydalı olur. Zira Amerikayı tekrar keşfetmeye gerek yok denir ya, hani... İşte o açıdan bakınca tecrübeleriniz bize ve gençlere kılavuz edecektir. Tekrar teşekkürler.
 1. Ali İsmiçoğlu
 2. 3 yıl kadar önce
 3. #178
Merhabalar Özkan Bey;
Öncelikle böyle yararlı ve dolu bir siteyi sektörümüze kazandırdığınız için çok teşekkür ederim. Genellikle dış ticaret departmanından ekip arkadaşlarımla birlikte ihracat pazarlaması yaptığımızdan sürekli ofiste olamıyorum ancak fırsat buldukça nacizane öneri, bilgi ve deneyimlerimi genç arkadaşlarımla paylaşmaya çalışacağım. Ben de bu arada sitedeki blog paylaşımlarını ilgiyle takip ediyorum. Sektörümüzde onlarca iş kolu ve uzmanlık alanı var ki ben yalnızca bir yada bir kaçında öneri ve bilgilendirme yapabilirim, diğer alanlar ile ilgili daha iyi öğrenmek ve gelişmek için ben de sürekli okuyor, takip ediyor ve çalışıyorum.
Yüz yüze de görüşmek ve tanışmak ümidiyle işlerinizde başarılarınızın devamını diler, saygılar sunarım.
 1. Ferhat TOKUL
 2. 1 yıl kadar önce
 3. #397
Ali Bey Merhabalar yazınızı için teşekkür ederim güzel ve teşvik edici bir yazı olmuş
sizin tecrübelerinizden faydalanmak için bir sorum olacak
ihracat için müşteri bulmak için nasıl yollar izliyorsunuz
çalıştığımız firmalarda hemen işe başlar başlamaz müşteri bulmamızı bekliyorlar
sanki müşterilerde yığılma olacakmıs gibi olur
yeni müşteriler bulmak için neler yapmak lazım
birde genelde firmalarda b2b sitelerine para vermek istemedikleri için müşteri bulma konusunda özellikle sıkıntı yaşıyoruz
hedef kitleyi hedef ülkeyi bulabiliyoruz ama son nokta atısı için hedef ülkedeki müşteriyi nasıl bulacaz
bu konuda tavsiyeleriniz nelerdir
firmamız inşaat malzemeleri satışı yapan Büyük Toptancı firma
Henüz bir yorum yapılmamış.
 1. bir aydan daha önce
 2. Genel
 3. No 4
Onaylanan Yanıt Denetlenmeyi Bekliyor
0
Oylar
Geri Al
Merhaba, şu ana kadar Çin-Türkiye arasında çalışan biri olarak, 2018 senesi itibari ile ithalatı azaltmayı planlıyorum.İhracat yeni işim olacak.Ülke ve ülke insanın kalkınması en büyük hayalim.Çin-Türkiye arasında ki ithalat yüzünden, çoğu üretici kepenk kapatmak zorunda kaldı.Ama bunu hep birlikte tersine çevirmek bizim amacımız olmalı.

Benim amacım ihracat yapacak yeni bir sektör seçmekti.Bazı tanıdıklarımın olması ve işi az çok bilmem sebebi ile, maden cevheri ve mermer işine girdim.Şu an Çin'de, çok sayıda bakır cevheri alımı yapmak isteyen firma var.Türkiye dahil bir çok ülke Çin'e maden satıyor ama bizim anacımız, Türkiye maden pazarını tanıtıp, Çin'e maksimum düzeyde maden ve mermer satışı yapmayı başarmak olmalı.Bunun için madenci arkadaşları, Çin pazarına girmeleri için teşvik etmeliyiz.Sevgiler, saygılar.
Yorum
 1. Zafer Yılmaz
 2. 3 yıl kadar önce
 3. #187
Ali Bey, kendinizi bize tanıttığınız için teşekkürler. Çin deyince akla hep ithalat gelse de, dediğiniz gibi özellikle bazı sektörler için büyük potansiyeli olan bir ihracat pazarı aynı zamanda.
 1. necip ak
 2. 1 yıl kadar önce
 3. #398
Merhaba ben Necip Ak. Kahramanmaraş'ta deri ürünleri imalatı işletmem vardır. El yapımı hakiki deri ürünleri cüzdan, kartlık, çanta, kemer, kalemlik, gözlük kılıfı, pasaport kılıfı, Osmanlı çarıkları, ayakkabı, bileklik imalatı yapıyorum. Sizlere deri ürünleri sağlamak isterim.

Necip Ak
0530 231 0531
n.necipak@gmail.com
Henüz bir yorum yapılmamış.
 1. bir aydan daha önce
 2. Genel
 3. No 5
Onaylanan Yanıt Denetlenmeyi Bekliyor
0
Oylar
Geri Al
Merhaba. Karamanda bir kurumda uzman olarak çalışmakla birlikte freelance olarak dış ticaret ile ilgileniyorum. Özellikle latin amerika pazarlarına Adana'da ürettiğimiz kağıt boru makinelerini tanıtıp pazarlıyorum. ( http://www.ubrtrade.com/es ) İspanyolca ( özel ders veriyorum , http://www.facebook.com/ispanyolca70 ) ve İngilizce biliyorum. Karaman'ın ulusal düzeyde lokomotif olan ürünleri için (bisküvi,gofret,çikolata, un, bulgur, makarna,gıda makineleri vb. türev ürünler) Güney Amerikada potansiyel pazar araştırmaları yapmaktayım. En doğru zamanda aile şirketimi kurup güney amerika pazarlarında güvenilir bir Türkiye markası olmayı hedefliyorum. 2005 Dokuz Eylül İktisat(lisans), yine 2005 AÖF Dış Ticaret (ikinci üniversite , önlisans) 2007 Çukurova Üni. Sos.Bil.Enst. Pazarlama(Yüksek Lisans) Mezunuyum. 2006 Yılında 3 ay Mc Donalds ön kasiyerlik (Pineforest/Pensacola/Florida/USA), 3 ay market reyon ve sipariş elemanlığı (New York) , ve pedicabs şöförlüğü (Central Park/New York) , 2008-2009 Mersinde bir Hypermarkette Elektronik Bölüm Şefi, 2010-2012 arası Tarsus/Mersin de banka personeli olarak çalıştım.Bu site aracılığı ile büyük kazanımlar sağlayacağımı düşünüyorum. Kurucularına teşekkür ederken herkese saygılarımla merhaba diyorum...
Yorum
 1. Zafer Yılmaz
 2. 3 yıl kadar önce
 3. #197
Kendinizi bizlere tanıttığınız için teşekkür ederim, Yunus Bey. Aramıza hoşgeldiniz. Latin Amerika pazarına odaklanmakla iyi yapmışsınız. Görüşmek üzere.
 1. necip ak
 2. 1 yıl kadar önce
 3. #399
Merhaba ben Necip Ak. Kahramanmaraş'ta deri ürünleri imalatı işletmem vardır. El yapımı hakiki deri ürünleri cüzdan, kartlık, çanta, kemer, kalemlik, gözlük kılıfı, pasaport kılıfı, Osmanlı çarıkları, ayakkabı, bileklik imalatı yapıyorum. Sizlere deri ürünleri sağlamak isterim.

Necip Ak
0530 231 0531
n.necipak@gmail.com
Henüz bir yorum yapılmamış.
 1. bir aydan daha önce
 2. Genel
 3. No 6
Onaylanan Yanıt Denetlenmeyi Bekliyor
0
Oylar
Geri Al
Merhabalar ;

Sourcing Port olarak ; firmalara Satış Geliştirme , Tedarikçi Araştırması , İthalat&; İhracat danışmanlığı , Grafik Tasarım ve Web Tasarım alanlarında hizmet vermekteyiz.
Şu an 5 firma ile ihracat satış geliştirme , pazara giriş ve tutundurma alanlarında çalışmalar yapmaktayız.
Türkiye de Kimyasal Hammadde sektöründe yurtdışında anlaşmalı olduğumuz firmalara satış ve distributorlük hizmetleri vermekteyiz.
Birçok firma ya Grafik Tasarım ( Katalog , Kurumsal Kimlik , Logo tasarımı , Broşür , Billboard vb.) ve Web Tasarım ( Websitesi , E ticaret sitesi , Arayüz çalışmaları v.b. ) alanlarda hizmet vermekteyiz.
Tüm alanlarda referanslarımız mevcuttur.
Detaylı bilgi ve işbirliği için ;
ahmet@sourcingport.net
0532 5705900
http://www.sourcingport.net

Saygılarımla
Yorum
 1. Zafer Yılmaz
 2. 3 yıl kadar önce
 3. #198
Teşekkürler, Ahmet Bey. Web sitenizde adresiniz yazmıyor. Hangi şehirdesiniz?
Henüz bir yorum yapılmamış.
 1. bir aydan daha önce
 2. Genel
 3. No 7
Onaylanan Yanıt Denetlenmeyi Bekliyor
0
Oylar
Geri Al
Merhaba Zafer Bey ;

Kılıç Kimya olarak Çayırova Kocaeli , Sourcing Port olarak İstanbul ve Isparta da faaliyet göstermekteyiz.

http://www.kilickimya.net
http://www.sourcingport.net
Yorum
Henüz bir yorum yapılmamış.
 1. bir aydan daha önce
 2. Genel
 3. No 8
Onaylanan Yanıt Denetlenmeyi Bekliyor
0
Oylar
Geri Al
Merhaba. Ben dış ticaret bölümü 1.sınıf öğrencisiyim. Çocukluğumda bakkalımız olduğu zamanlarda görüp hoşuma giden bu alım-satım ve malların gelişi gidişi derken bu tablo sonucunda hatırlıyorum da bilezik yapıp çevreme satardım. Sağolsunlar beni kırmaz alırlardı. Şimdi işin gerçek boyutunu görmek, işimi severek yapmak ve görmeye başladığımdan beri gönül verdiğim ingilizceyi bir dersten çıkararak hayatımın bir parçası yapmak adına bu bölümdeyim. - Faydası olacağına inanarak, ikinci dil olarak Korece de öğrenmek istiyorum. - Birazcıkta yurtdışına çıkmak isteğimde bunu tetikliyor. İlerde ihracat pazarlama üzerine çalışmak istiyorum. Ve yardım edebilecek büyüklerim olduğunu düşünerek gönül rahatlığıyla dile getirebilirim ki bu yaz staj yapmam gerekiyor. Antalya ve Denizli üzerinde yardımlarınızı kabul edebilirim. Sizden çok şey öğreneceğim. Teşekkür ederim.
Yorum
 1. Zafer Yılmaz
 2. 3 yıl kadar önce
 3. #211
Hayırlı olsun. Aramıza hoşgeldiniz.
 1. Büşra Kenanoğlu
 2. 3 yıl kadar önce
 3. #212
Hoşbuldum. Teşekkür ederim Zafer Bey.
 1. MUSTAFA UZUN UZUN
 2. 2 yıl kadar önce
 3. #337
Merhaba Büşra,

1. LinkedIn'de hesap oluşturarak profesyonel iş dünyasındaki kişilerin arasına katılabilir, staj yapmak istediğin firmaların iş ilanlarını takip edebilirsin.
2. Forumda bir kaç arkadaşa daha tavsiye ettiğim yöntem: staj başvurusu yaparken özgeçmişine firmanın ürünleriyle alakalı bir hedef pazar araştırma raporu ekleyebilirsen büyük avantaj elde edersin.

Başarılar.
Henüz bir yorum yapılmamış.
 1. bir aydan daha önce
 2. Genel
 3. No 9
Onaylanan Yanıt Denetlenmeyi Bekliyor
0
Oylar
Geri Al
Herkese Merhaba,
Pamukkale Üniversitesi Dış Ticaret bölümü mezunuyum,şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesinde hazırlık sınıfı öğrencisiyim. Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (%100 İngilizce) bölümüm. Deniz'e ve konteyner gemilerine olan sevdam beni gümrüğe getirdi :) Dış Ticaret ile ilgili eğitimleri olabildiğince takip etmeye çalışıyorum. Bende eğitimler ile ilgili araştırma yaparken siteyi gördüm ve üye oldum. Başarılar diliyorum herkese,
Saygılar,Selamlar.
Yorum
 1. Zafer Yılmaz
 2. 3 yıl kadar önce
 3. #216
Aramıza hoşgeldiniz, Batuhan Bey.
Henüz bir yorum yapılmamış.
 1. bir aydan daha önce
 2. Genel
 3. No 10
Onaylanan Yanıt Denetlenmeyi Bekliyor
0
Oylar
Geri Al
Merhabalar,
Makine mühendisiyim ve bulunduğum firma kurumsallaşmaya adım atmaya çalışan alüminyum üreticisi bir firma. Burda benden talep firmanın ihracat yüzdesini arttırmam. Bu yüzden buradayım. Teknik konuda ciddi tecrübeli de olsam ihracat hakkında hiçbirşey bilmiyorum desem yeridir :) Umarım başarılı olabilirim. Paylaşımlar için herkese teşekkürler.
  Yenibosna Merkez Mahallesi, Bahçelievler/İstanbul, Turkey
Ziyaret 
Yorum
 1. MUSTAFA UZUN UZUN
 2. 2 yıl kadar önce
 3. #338
Merhaba Yağız,

İhracat için nasıl yardımcı olabileceğim konusunda eposta attım.

Saygılar.
Henüz bir yorum yapılmamış.
 1. bir aydan daha önce
 2. Genel
 3. No 11
Onaylanan Yanıt Denetlenmeyi Bekliyor
0
Oylar
Geri Al
Merhaba, Soocommerce Web Yazılımları firmasında satış direktörüyüm. Mühendislik kökenli olmama rağmen dış ticaret alanında severek çalışmaktayım. Bu forumun faydalı olduğuna inanıyorum ve vakit buldukça ben de katkıda bulunmak/yararlanmak isterim.

Soocommerce global e-ihracat yazılımı ile kendi alan adınıza (domain) tanımlanan, tasarımı işinize ve sektörünüze özel, uluslararası dil seçeneklerini barındıran, uluslararası ödeme alan, mobil cihazlara uyumlu bir satış sitesine sahip olabiliyorsunuz. Kolay yönetilebilir paneli ile siparişlerinizi izleyebilir ve kapsamlı bir uçtan uca e-ihracat çözümü hizmeti alabilirsiniz. Bilgi için http://www.ihracat.online adresini ziyaret edebilir, sales@soocommerce.com adresine mail atabilir ya da +905330534033 numaralı telefondan bana ulaşabilirsiniz.
Yorum
Henüz bir yorum yapılmamış.
 1. bir aydan daha önce
 2. Genel
 3. No 12
Onaylanan Yanıt Denetlenmeyi Bekliyor
0
Oylar
Geri Al
Merhaba ben bu sene istanbul aydın üniversitesi Uluslararası ticaret lisans mezunuyum konyada yaşıyorum ve kendime iş bakıyorum ingilizcem var bunun yanı sıra rusça egiitim almaktayım yardımlarınız olursa cok sevinirim siteyi yakından takip ediyorum :) 05074183117
Yorum
 1. Zafer Yılmaz
 2. 2 yıl kadar önce
 3. #268
İngilizce gönderileri bizbey.com üzerinde yapalım lütfen.
Henüz bir yorum yapılmamış.
 1. bir aydan daha önce
 2. Genel
 3. No 13
Onaylanan Yanıt Denetlenmeyi Bekliyor
0
Oylar
Geri Al
Merhabalar,
Ben Ali Gözoğlu. 2006 yılında Kütahya Dumlupınar Üniversitesi İthalat-İhracat bölümünü bitirdikten sonra Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldum. 2006 senesinde İstanbul'da bir gümrükleme firması bünyesinde işe başladım. Meslekte 12 yılımı bitirdim. 2011 yılında gümrük müşavir yardımcısı ünvanını kazandım. Gümrük bünyesinde ithalat , ihracat ve transit operasyon görevi yürütme aynı zamanda İstanbul ve Marmara Bölgesindeki bazı gümrük sahalarında şef pozisyonunda çalıştım. Şu anda farklı bir firmada yaklaşık 7 aydır ithalat bölüm müdürüyüm. Gümrük ile alakalı mevzuat , getireceğiniz ürünlerle alakalı yönlendirme yapabilirim isteyen arkadaşlara.
Bu arada Zafer Bey siteniz gayet faydalı ve iletişime açık bir site. Sizi tebrik ederim.
Herkese iyi çalışmalar diliyorum.
Yorum
 1. Zafer Yılmaz
 2. 2 yıl kadar önce
 3. #267
Aramıza hoş geldiniz Ali Bey. Nazik yorumunuz için de ayrıca teşekkürler.
İthalatta sektörel olarak uzmanlaştığınız bir alan var mı? veya daha çok hangi sektörlere hizmet veriyorsunuz?
Henüz bir yorum yapılmamış.
 1. bir aydan daha önce
 2. Genel
 3. No 14
Onaylanan Yanıt Denetlenmeyi Bekliyor
0
Oylar
Geri Al
Zafer Bey,
Maalesef sektör ayrımı yapma şansımız olmuyor. Her ay yeni firmalar bünyemize katıldığından dolayı her işi araştırarak yapmak , doğru ve detaylı bilgi sahibi olmak zorundayız. ama ağırlık olarak tekstil , plastik ve kimyasal ağırlıklı firmalarımız bulunuyor.
Yorum
 1. Zafer Yılmaz
 2. 2 yıl kadar önce
 3. #269
Teşekkürler.
Henüz bir yorum yapılmamış.
 1. bir aydan daha önce
 2. Genel
 3. No 15
Onaylanan Yanıt Denetlenmeyi Bekliyor
0
Oylar
Geri Al
MERHABALAR :)
İsmim Şule Nur Cihangir.
Kayseriliyim ve Kayseri'de yaşıyorum.
Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Uluslararası Ticaret 2. sınıf öğrencisiyim.
Bu platformu henüz yeni keşfediyorum.
Umarım ilerleyen zaman içerisinde daha aktif bir kullanıcı olabilirim. :)
Yorum
 1. Özkan Özkaya
 2. 2 yıl kadar önce
 3. #272
Aramıza hoş geldiniz. Araştırmak, okumak, öğrenmek ve kendinizi geliştirmek için doğru yerdesiniz. Blog ve forumu kullanmanızı tavsiye ederim. Sorulara katılın, cevapları takip edin. Yorumları okuyun, göreceksiniz çok şeyler kazanacaksınız. Kolaylıklar dilerim.
 1. Şule Nur Cihangir
 2. 2 yıl kadar önce
 3. #273
Hoşbuldum. Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.
Henüz bir yorum yapılmamış.
 1. bir aydan daha önce
 2. Genel
 3. No 16
Onaylanan Yanıt Denetlenmeyi Bekliyor
0
Oylar
Geri Al
Merhaba
Dış ticaret bölünden geçen sene mezun olan çiçeği burnunda bi dış ticaretciyim. Uluslararası Ticaret ve Lojistik olarak devam ediyorum eğitimime.Dil konusunda her ne kadar kurslara gitsem de malesef istediğim noktaya ulaşamadım.Şuan tek isteğim ingilizceyi iyi bir şekilde geliştirebilmek , kendi imkanlarımla tekrar başladım.
İlk Dış Ticaret deneyimi olarak Şekerleme Makineleri Üretimi yapan bir şirkette Dış Ticaretle ilgileniyorum.
Umarım istediğim yere gelirim.
Herkese başarılar dilerim.
Yorum
 1. Özkan Özkaya
 2. 2 yıl kadar önce
 3. #275
Merhaba, aramıza hoş geldiniz. Dilinizi geliştirmek için yabancı film izleyin, yabancı haber kanallarını takip edin. İngilizce kitapları,gazeteleri okumaya çalışın. Çalışma yaşamınızda başarılar dilerim.
 1. Zafer Yılmaz
 2. 2 yıl kadar önce
 3. #282
Hadi hayırlısı.
Henüz bir yorum yapılmamış.
 1. bir aydan daha önce
 2. Genel
 3. No 17
Onaylanan Yanıt Denetlenmeyi Bekliyor
0
Oylar
Geri Al
Merhaba, 10 senden beri Polonyada yasiyorum, Avrupa’nın cogu ulkesinde bulundum, turkiyeden ve farkli ulkelerden urunler getirip burda kendim satiyorum, sizin urunlerinizide satmak icin ve teklifleriniz icin bu foruma uye oldum.
Yorum
 1. Zafer Yılmaz
 2. 2 yıl kadar önce
 3. #281
Mustafa Bey, aramıza hoşgeldiniz. Bu yazınızı biraz daha detaylandırarak İşbirliği Teklifleri kategorisine ayrı bir forum gönderisi yapmanız iyi olur. Profil bilgilerinizi de doldurmanızı rica ederim. Hangi şehirdesiniz, hangi ürünler veya hangi sektöre ait ürünlerle ilgileniyorsunuz gibi bilgileri paylaşabilirsiniz üye profilinizde.
Henüz bir yorum yapılmamış.
 1. bir aydan daha önce
 2. Genel
 3. No 18
Onaylanan Yanıt Denetlenmeyi Bekliyor
0
Oylar
Geri Al
Merhaba arkadaslar,
Uzun yillardan beri polonyada yasiyorum, bu sure zarfinda Cin, Rusya, Beyaz Rusya, Ukrayna, Litvanya, Letonya, Estonya, Cek, Slovakya, Almanya ve Ingiltere gibi ulkelere degisik tarzda urunler alip-sattim ve hala bunu yapmaktayim, onun haricinde bu ulkulerden Turkiyemizede urunler tedarik ettim. Gida(et ve ceviz gibi), tekstil(giyim,ev vb), kozmetik, insaat(kereste), makina(cnc torna vb), hurda ve para transferi gibi islerle ilgilendim ve ilgileniyorum. Her turlu ticareti yaptim ve yapmaktayim. 5 seneden beri ayakkabi isi icindeyim, http://www.e-shoes.eu sitesi benim kendi firmamdir ve firmam hakkindaki bilgilere ordanda ulabilirsiniz... Bu foruma uye olma amacim, sizin elinizde herhangi bir urunu yurt disinda pazarlamak yada size urun tedarik etmek... Bu yuzden sizlerden mesaj bekliyorum.. Polonyaya gelirseniz benimlede irtibata gecebilirsiniz.
Yorum
 1. Ahmet OZAYDIN
 2. 2 yıl kadar önce
 3. #358
Merhaba Mustafa Bey,
Firmamız duvar dekorasyon ürünleri üretimi yapıyor. Ağırlıklı olarak Avrupa ülkelerine ihracat yapıyoruz. Polonya ve doğu avrupa pazarında ürünlerimize ilgi hayli yüksek.
Ürünlerimizi websitemizden inceleyebilirsiniz :www.insigneart.com
Polonya'ya gitme planım var ancak somut bir takım girişimlerin olması lazım.
Ürünlerimizin satış&pazarlaması ile ilgilenirseniz bu ürün gruplarıyla bana bir e-posta göndermenizi rica ederim : naim.o@insigneart.com
Saygılarımla.
 1. Mustafa YÜKSEL
 2. 2 yıl kadar önce
 3. #389
Merhaba Mustafa Bey,

Yazdığınız internet sitesinde herhangi bir irtibat numarası veya e-mail adresi bulamadım.
Ben de dış ticaret uzmanıyım. Ayakkabı işinde olduğunuz için yazmak istedim. 3 senedir Ankara'da ihracat danışmanlığını yaptığımız bir müşterimiz var, kendisi kadın çizme, bot ve ayakkabı üretimi yapıyor, hâlâ ilgileniyorsanız görüşüp, konuşmak isterim.

Saygılarımla...
Mustafa YÜKSEL
Dış Ticaret Uzmanı
E-Mail: mustafayuksel00@gmail.com
Tel.: 0090 542 507 3530
 1. necip ak
 2. 1 yıl kadar önce
 3. #400
Merhaba ben Necip Ak. Kahramanmaraş'ta deri ürünleri imalatı işletmem vardır. El yapımı hakiki deri ürünleri cüzdan, kartlık, çanta, kemer, kalemlik, gözlük kılıfı, pasaport kılıfı, Osmanlı çarıkları, ayakkabı, bileklik imalatı yapıyorum. Sizlere deri ürünleri sağlamak isterim.

Necip Ak
0530 231 0531
n.necipak@gmail.com
Henüz bir yorum yapılmamış.
 1. bir aydan daha önce
 2. Genel
 3. No 19
Onaylanan Yanıt Denetlenmeyi Bekliyor
0
Oylar
Geri Al
Herkese Merhaba,
Ben Asim ÜSTÜN.Moskova da ikamet etmekteyim.Turizm ve Otel islt ve Ingilizce ogretmenligi mezunuyum.Meslek olarak belki sizlere cok yakin degilim ama Turizm uzerine biraz tecrubem var.Halihazirda Moskova da is aramaktayim 2 yildir burdayim.Tecrubelerimi paylasabilirim ,bildigim konularda yardimci olabilirsem mutlu olurum.
Saygilar,esenlikler dilerim.
Yorum
Henüz bir yorum yapılmamış.
 1. bir aydan daha önce
 2. Genel
 3. No 20
 • Sayfa :
 • 1
 • 2
 • 3


Henüz bu iletiye bir yanıt yazılmamış.
Bu iletiye ilk yanıt yazan siz olun!