Perşembe, 02 Kasım 2017
  50 Replies
  8.7K Visits
0
Votes
Geri Al
  Subscribe
Foruma hoşgeldiniz! :) Bu gönderi altında kendinizi tanıtabilirsiniz.
Bu iletiyi değerlendirin:
bir aydan daha önce
·
#544
0
Votes
Geri Al
Ben çiçeği burnunda dış ticaret öğrencisiyim bu sene son senem:) sürekli değişim içinde olan ticaret, lojistik, ithalat sektörü, sektörlerinden bu site vasıtasıyla haberdar olmaya çalışıyorum Özkan Özkaya Hocam ile yüz yüze tanışma fırsatı buldum sağolsun kendisinde beni kırmadı. Staj yeri arıyorum bakalım bulabilecek miyim :) 21 yaşındayım izmir de yaşıyor Denizli de okuyorum.
bir aydan daha önce
·
#545
-1
Votes
Geri Al
Merhaba,
Akdeniz üniversitesi uluslararası ticaret mezunuyum :) . Şu an bir firmada dış ticaret bölümünde çalışıyorum. Mesleğimle ilgili sektörler hakkında bilgi almak için bu sitede bulunuyorum. Çalıştığım firma al-sat çı olduğu için bir çok ürün ihtiyacımız oluyor. İmalatçı firmalara buradan da ulaşmaya çalışıyorum.
bir aydan daha önce
·
#549
0
Votes
Geri Al
Merhaba ;

Bende Süleyman Demirel Üniversitesinde dış ticaret okuyorum. Bu sene son senem. Bu siteyi iyi ki buldum diyorum verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. :)
bir aydan daha önce
·
#551
0
Votes
Geri Al
Merhabalar;
Ben de çalışma hayatına turizm sektöründe başladım. Yaklaşık 10 yıl kadar Ege ve Akdeniz bölgelerindeki turizm tesislerinde çalışmamı takiben 10 yıl kadar önce bazı özel eğitimler ve üniversite sertifika programları ile kendimi dış ticarete hazırladıktan sonra turizm sektöründe edindiğim İngilizce bilgim ile birlikte ağırlıklı olarak ihracat olmak üzere dış ticaret faaliyetlerine giriş yaptım. Aşağı-yukarı 5 yıldır otomotiv, gemi ve demir-çelik sektörlerine tedarikçi olarak hizmet eden bir üretici şirketin ihracat müdürü olarak görev yapmaktayım. Bundan önce görev aldığım diğer şirket de yine otomotiv tedarikçisi idi ve orada da aynı görevi yapmaktaydım. Bu zamana dek dış ticaret mesleğinin daha çok ihracat kısmında görev aldım ve ihracat departmanlarında da hep iş geliştirme, yeni pazarlar ve müşteriler bulma, mevcut müşterilerle iyi ve güçlü ilişkiler geliştirme gibi görevlerde bulundum. Şu ana dek yalnızca firmadan firmaya (B2B) ihracat faaliyetlerinde bulundum. Yani şirketim ürünleri üretti ben de onları yabancı diğer üreticilere son ürünü ortaya çıkarmaları için pazarladım ve sattım ancak firmadan son tüketiciye (B2C) yada firmadan firmaya ancak doğrudan son tüketiciyi düşünerek yapılan ticari faaliyetlerde bulunmadım. Bu nedenle örneğin ülkemizde üretilen ve yurtdışında doğrudan tüketicisi ile buluşacak herhangi bir ürünün ihraç pazarlamasını yapmadım. Dış ticaret mesleğini severek yapıyorum. Yeni pazarlar ve müşteriler bulup sipariş aldığımızda ülkemize döviz kazandırmak, şirketimize yeni işçiler ve personel istihdam etmekten büyük keyif ve huzur duyuyorum. Dış ticaret mesleği sayesinde dünyayı gezme, farklı insanlar ve kültürleri tanıma fırsatı buldum. Burada bulunmamın nedeni benim gibi dış ticarete gönül vermiş arkadaşlarla buluşabilmek, fikir alışverişlerinde bulunabilmek ve özellikle yukarıda bahsettiğim gibi firmadan son tüketiciye olan dış ticaret faaliyetleri ile ithalat faaliyetleri ile ilgili bilgi edinebilmek oldu. Böyle bir siteyi kurarak bizleri bir araya getiren Zafer ve Özkan Beyleri tebrik eder, bize ve sektöre katkılarından dolayı teşekkür ederim.
bir aydan daha önce
·
#573
0
Votes
Geri Al
Merhaba, şu ana kadar Çin-Türkiye arasında çalışan biri olarak, 2018 senesi itibari ile ithalatı azaltmayı planlıyorum.İhracat yeni işim olacak.Ülke ve ülke insanın kalkınması en büyük hayalim.Çin-Türkiye arasında ki ithalat yüzünden, çoğu üretici kepenk kapatmak zorunda kaldı.Ama bunu hep birlikte tersine çevirmek bizim amacımız olmalı.

Benim amacım ihracat yapacak yeni bir sektör seçmekti.Bazı tanıdıklarımın olması ve işi az çok bilmem sebebi ile, maden cevheri ve mermer işine girdim.Şu an Çin'de, çok sayıda bakır cevheri alımı yapmak isteyen firma var.Türkiye dahil bir çok ülke Çin'e maden satıyor ama bizim anacımız, Türkiye maden pazarını tanıtıp, Çin'e maksimum düzeyde maden ve mermer satışı yapmayı başarmak olmalı.Bunun için madenci arkadaşları, Çin pazarına girmeleri için teşvik etmeliyiz.Sevgiler, saygılar.
bir aydan daha önce
·
#601
0
Votes
Geri Al
Merhaba. Karamanda bir kurumda uzman olarak çalışmakla birlikte freelance olarak dış ticaret ile ilgileniyorum. Özellikle latin amerika pazarlarına Adana'da ürettiğimiz kağıt boru makinelerini tanıtıp pazarlıyorum. ( http://www.ubrtrade.com/es ) İspanyolca ( özel ders veriyorum , http://www.facebook.com/ispanyolca70 ) ve İngilizce biliyorum. Karaman'ın ulusal düzeyde lokomotif olan ürünleri için (bisküvi,gofret,çikolata, un, bulgur, makarna,gıda makineleri vb. türev ürünler) Güney Amerikada potansiyel pazar araştırmaları yapmaktayım. En doğru zamanda aile şirketimi kurup güney amerika pazarlarında güvenilir bir Türkiye markası olmayı hedefliyorum. 2005 Dokuz Eylül İktisat(lisans), yine 2005 AÖF Dış Ticaret (ikinci üniversite , önlisans) 2007 Çukurova Üni. Sos.Bil.Enst. Pazarlama(Yüksek Lisans) Mezunuyum. 2006 Yılında 3 ay Mc Donalds ön kasiyerlik (Pineforest/Pensacola/Florida/USA), 3 ay market reyon ve sipariş elemanlığı (New York) , ve pedicabs şöförlüğü (Central Park/New York) , 2008-2009 Mersinde bir Hypermarkette Elektronik Bölüm Şefi, 2010-2012 arası Tarsus/Mersin de banka personeli olarak çalıştım.Bu site aracılığı ile büyük kazanımlar sağlayacağımı düşünüyorum. Kurucularına teşekkür ederken herkese saygılarımla merhaba diyorum...
bir aydan daha önce
·
#602
0
Votes
Geri Al
Merhabalar ;

Sourcing Port olarak ; firmalara Satış Geliştirme , Tedarikçi Araştırması , İthalat&; İhracat danışmanlığı , Grafik Tasarım ve Web Tasarım alanlarında hizmet vermekteyiz.
Şu an 5 firma ile ihracat satış geliştirme , pazara giriş ve tutundurma alanlarında çalışmalar yapmaktayız.
Türkiye de Kimyasal Hammadde sektöründe yurtdışında anlaşmalı olduğumuz firmalara satış ve distributorlük hizmetleri vermekteyiz.
Birçok firma ya Grafik Tasarım ( Katalog , Kurumsal Kimlik , Logo tasarımı , Broşür , Billboard vb.) ve Web Tasarım ( Websitesi , E ticaret sitesi , Arayüz çalışmaları v.b. ) alanlarda hizmet vermekteyiz.
Tüm alanlarda referanslarımız mevcuttur.
Detaylı bilgi ve işbirliği için ;
ahmet@sourcingport.net
0532 5705900
http://www.sourcingport.net

Saygılarımla
bir aydan daha önce
·
#604
0
Votes
Geri Al
Merhaba Zafer Bey ;

Kılıç Kimya olarak Çayırova Kocaeli , Sourcing Port olarak İstanbul ve Isparta da faaliyet göstermekteyiz.

http://www.kilickimya.net
http://www.sourcingport.net
bir aydan daha önce
·
#615
0
Votes
Geri Al
Merhaba. Ben dış ticaret bölümü 1.sınıf öğrencisiyim. Çocukluğumda bakkalımız olduğu zamanlarda görüp hoşuma giden bu alım-satım ve malların gelişi gidişi derken bu tablo sonucunda hatırlıyorum da bilezik yapıp çevreme satardım. Sağolsunlar beni kırmaz alırlardı. Şimdi işin gerçek boyutunu görmek, işimi severek yapmak ve görmeye başladığımdan beri gönül verdiğim ingilizceyi bir dersten çıkararak hayatımın bir parçası yapmak adına bu bölümdeyim. - Faydası olacağına inanarak, ikinci dil olarak Korece de öğrenmek istiyorum. - Birazcıkta yurtdışına çıkmak isteğimde bunu tetikliyor. İlerde ihracat pazarlama üzerine çalışmak istiyorum. Ve yardım edebilecek büyüklerim olduğunu düşünerek gönül rahatlığıyla dile getirebilirim ki bu yaz staj yapmam gerekiyor. Antalya ve Denizli üzerinde yardımlarınızı kabul edebilirim. Sizden çok şey öğreneceğim. Teşekkür ederim.
bir aydan daha önce
·
#654
0
Votes
Geri Al
Merhabalar,
Makine mühendisiyim ve bulunduğum firma kurumsallaşmaya adım atmaya çalışan alüminyum üreticisi bir firma. Burda benden talep firmanın ihracat yüzdesini arttırmam. Bu yüzden buradayım. Teknik konuda ciddi tecrübeli de olsam ihracat hakkında hiçbirşey bilmiyorum desem yeridir :) Umarım başarılı olabilirim. Paylaşımlar için herkese teşekkürler.
bir aydan daha önce
·
#726
0
Votes
Geri Al
Merhaba, Soocommerce Web Yazılımları firmasında satış direktörüyüm. Mühendislik kökenli olmama rağmen dış ticaret alanında severek çalışmaktayım. Bu forumun faydalı olduğuna inanıyorum ve vakit buldukça ben de katkıda bulunmak/yararlanmak isterim.

Soocommerce global e-ihracat yazılımı ile kendi alan adınıza (domain) tanımlanan, tasarımı işinize ve sektörünüze özel, uluslararası dil seçeneklerini barındıran, uluslararası ödeme alan, mobil cihazlara uyumlu bir satış sitesine sahip olabiliyorsunuz. Kolay yönetilebilir paneli ile siparişlerinizi izleyebilir ve kapsamlı bir uçtan uca e-ihracat çözümü hizmeti alabilirsiniz. Bilgi için http://www.ihracat.online adresini ziyaret edebilir, sales@soocommerce.com adresine mail atabilir ya da +905330534033 numaralı telefondan bana ulaşabilirsiniz.
bir aydan daha önce
·
#735
0
Votes
Geri Al
Merhaba ben bu sene istanbul aydın üniversitesi Uluslararası ticaret lisans mezunuyum konyada yaşıyorum ve kendime iş bakıyorum ingilizcem var bunun yanı sıra rusça egiitim almaktayım yardımlarınız olursa cok sevinirim siteyi yakından takip ediyorum :) 05074183117
bir aydan daha önce
·
#766
0
Votes
Geri Al
Merhabalar,
Ben Ali Gözoğlu. 2006 yılında Kütahya Dumlupınar Üniversitesi İthalat-İhracat bölümünü bitirdikten sonra Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldum. 2006 senesinde İstanbul'da bir gümrükleme firması bünyesinde işe başladım. Meslekte 12 yılımı bitirdim. 2011 yılında gümrük müşavir yardımcısı ünvanını kazandım. Gümrük bünyesinde ithalat , ihracat ve transit operasyon görevi yürütme aynı zamanda İstanbul ve Marmara Bölgesindeki bazı gümrük sahalarında şef pozisyonunda çalıştım. Şu anda farklı bir firmada yaklaşık 7 aydır ithalat bölüm müdürüyüm. Gümrük ile alakalı mevzuat , getireceğiniz ürünlerle alakalı yönlendirme yapabilirim isteyen arkadaşlara.
Bu arada Zafer Bey siteniz gayet faydalı ve iletişime açık bir site. Sizi tebrik ederim.
Herkese iyi çalışmalar diliyorum.
bir aydan daha önce
·
#767
0
Votes
Geri Al
Zafer Bey,
Maalesef sektör ayrımı yapma şansımız olmuyor. Her ay yeni firmalar bünyemize katıldığından dolayı her işi araştırarak yapmak , doğru ve detaylı bilgi sahibi olmak zorundayız. ama ağırlık olarak tekstil , plastik ve kimyasal ağırlıklı firmalarımız bulunuyor.
bir aydan daha önce
·
#768
0
Votes
Geri Al
MERHABALAR :)
İsmim Şule Nur Cihangir.
Kayseriliyim ve Kayseri'de yaşıyorum.
Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Uluslararası Ticaret 2. sınıf öğrencisiyim.
Bu platformu henüz yeni keşfediyorum.
Umarım ilerleyen zaman içerisinde daha aktif bir kullanıcı olabilirim. :)
bir aydan daha önce
·
#772
0
Votes
Geri Al
Merhaba
Dış ticaret bölünden geçen sene mezun olan çiçeği burnunda bi dış ticaretciyim. Uluslararası Ticaret ve Lojistik olarak devam ediyorum eğitimime.Dil konusunda her ne kadar kurslara gitsem de malesef istediğim noktaya ulaşamadım.Şuan tek isteğim ingilizceyi iyi bir şekilde geliştirebilmek , kendi imkanlarımla tekrar başladım.
İlk Dış Ticaret deneyimi olarak Şekerleme Makineleri Üretimi yapan bir şirkette Dış Ticaretle ilgileniyorum.
Umarım istediğim yere gelirim.
Herkese başarılar dilerim.
bir aydan daha önce
·
#788
0
Votes
Geri Al
Merhaba, 10 senden beri Polonyada yasiyorum, Avrupa’nın cogu ulkesinde bulundum, turkiyeden ve farkli ulkelerden urunler getirip burda kendim satiyorum, sizin urunlerinizide satmak icin ve teklifleriniz icin bu foruma uye oldum.
bir aydan daha önce
·
#789
0
Votes
Geri Al
Merhaba arkadaslar,
Uzun yillardan beri polonyada yasiyorum, bu sure zarfinda Cin, Rusya, Beyaz Rusya, Ukrayna, Litvanya, Letonya, Estonya, Cek, Slovakya, Almanya ve Ingiltere gibi ulkelere degisik tarzda urunler alip-sattim ve hala bunu yapmaktayim, onun haricinde bu ulkulerden Turkiyemizede urunler tedarik ettim. Gida(et ve ceviz gibi), tekstil(giyim,ev vb), kozmetik, insaat(kereste), makina(cnc torna vb), hurda ve para transferi gibi islerle ilgilendim ve ilgileniyorum. Her turlu ticareti yaptim ve yapmaktayim. 5 seneden beri ayakkabi isi icindeyim, http://www.e-shoes.eu sitesi benim kendi firmamdir ve firmam hakkindaki bilgilere ordanda ulabilirsiniz... Bu foruma uye olma amacim, sizin elinizde herhangi bir urunu yurt disinda pazarlamak yada size urun tedarik etmek... Bu yuzden sizlerden mesaj bekliyorum.. Polonyaya gelirseniz benimlede irtibata gecebilirsiniz.
bir aydan daha önce
·
#792
0
Votes
Geri Al
Herkese Merhaba,
Ben Asim ÜSTÜN.Moskova da ikamet etmekteyim.Turizm ve Otel islt ve Ingilizce ogretmenligi mezunuyum.Meslek olarak belki sizlere cok yakin degilim ama Turizm uzerine biraz tecrubem var.Halihazirda Moskova da is aramaktayim 2 yildir burdayim.Tecrubelerimi paylasabilirim ,bildigim konularda yardimci olabilirsem mutlu olurum.
Saygilar,esenlikler dilerim.
bir aydan daha önce
·
#793
0
Votes
Geri Al
Merhaba Ben Muhammed Bilkent Üniversitesinde isletme son sinifdayim dis ticarete ilgi duyuyorum Ankara'da bu alanda Staj veya part-time is ariyorum
  • Sayfa :
  • 1
  • 2
  • 3
Henüz bu iletiye bir yanıt yazılmamış.
Bu iletiye ilk yanıt yazan siz olun!