Perşembe, 19 Eylül 2019
  2 Replies
  1.6K Visits
0
Votes
Geri Al
  Subscribe
Merhabalar herkese,
Akreditif hakkında bir sorum olacaktı;
46A- Documents Required başlığı altında ilk maddede 2/3 originals and three copies of ocean vessel bill of lading claused shipped on board made out to the order of Zenith Bank ibaresinin ne anlama geldiğini tam olarak anlayamadım. Uluslararası Ticaret Bölümü mezunuyum ve ihracat yapan bir firmada işe başladım. Ciddi anlamda ilk defa L/C inceliyorum ve bazı takıldığım noktalar var,bu da onlardan birisi. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden herkese çok teşekkürler
Bu iletiyi değerlendirin:
bir aydan daha önce
·
#1096
0
Votes
Geri Al
Sevgili Volkan Kardeşim,

Consignee kısmında "to the order of Zenith Bank" yazılması ve notify kısmına ise alıcı firmanın akrediitfte yazan bilgiler yerleştirmen gerekiyor.

Ayrıca "shipped on board" ibaresinin de mutlaka Konşimento (Bill of Ladding) üzerinde yazması gereklidir demek istemiştir.


Benim sana tavsiyem, akreditif incelemek ve bölümlerin ne anlama geldiğini bilmek istiyorsan UCP 600 ibaresi altında nette araştır ve dikkatli bir şekilde üzerinden geçmen gereklidir.


Akreditif mantığı içerisinde noktalam ve işaretleme konularında hazırlayacağın invoice ve packing liste dikkat etmen gerekir. Noktalama, büyük - küçük harfler aynı olmak zorundadır. Diğer türlü rezerv alma durumun vardır. Evrakları bankaya vermeden önce mutlaka ön incelemesini yapmalarını iste.

Saygılar..
bir aydan daha önce
·
#1097
0
Votes
Geri Al
Çok teşekkür ederim.UCP600 ü indirip okumaya başladım. Zaten firma yetkilimiz tarafından bana pratik olsun, bir bilgin olsun diye verilmiş bir akreditif örneği idi.Kendimi bu konuda iyice geliştirmem için UCP600 ü okumaya başladım tavsiyeniz üzerine. Çok teşekkür ederim.
İyi günler
  • Sayfa :
  • 1
Henüz bu iletiye bir yanıt yazılmamış.
Bu iletiye ilk yanıt yazan siz olun!