Perşembe, 20 Temmuz 2017
  2 Replies
  2.8K Visits
0
Votes
Geri Al
  Subscribe
Saygılarımla,
Bu iletiyi değerlendirin:
bir aydan daha önce
·
#444
1
Votes
Geri Al
Sitede değişik yerlerde yazmıştım. Buraya da yazmış olayım. Dış ticaretin baş aktörleri alım-satım işini yapanlardır. Gümrük ve lojistikçiler bu baş aktörlere hizmet sunan meslek gruplarıdır ve ticaretteki işlevleri daha çok operasyonel niteliktedir. Bu ayrımı anlamak gerekiyor. Dış ticaretçiler dendiğinde ihracatçı ve ithalatçılar akla gelmeli.

Yazınızdan anladığım kadarıyla, çalıştığınız yer bir gümrük müşavirliği şirketi. Orada gıda mühendisi bir dış ticaret yetkilisi mi var, doğru mu anlıyorum?
bir aydan daha önce
·
#463
0
Votes
Geri Al
Öncelikle kariyer hayatınızda başarılar dilerim, gümrük b karnesi soran olmasa da büyük bir artı sizin gümrük mevzuatına hakimiyetinizi gösterir, yabancı dil çok önemli muhakkak ileri seviye bilmek zorundasınız en az bir dili zira hiç bir şey bilmeyip sadece ingilizce bilenler bile kolay iş bulabilmekte. Bir diğer konu lojistik , genel manada lojistiği de öğrenmelisiniz misal maliyetler nelerdir, konteyner ve tır tipleri neler, hangisinin işlemleri nasıl yapılıyor , yüklemesi nasıl yapılıyor, teslimat süreleri arasındaki farklar nelerdir, avantaj ve dezavantajları nelerdir.
Bunların hepsine ek olarak internette bir sürü kitap youtube'da bir sürü konferans ve eğitim mevcut. Bunları inceleyip satış pazarlama konusunda olanları dikkatlice izleyip okuyup kendinizi geliştirmeniz lazım. Bu kısım size kariyerde hız kazandıracak.
  • Sayfa :
  • 1
Henüz bu iletiye bir yanıt yazılmamış.
Bu iletiye ilk yanıt yazan siz olun!