Cumartesi, 22 Temmuz 2017
  2 Replies
  2.2K Visits
0
Votes
Geri Al
  Subscribe
Merhabalar Sn. DışTicaretNet kullanıcıları;

Öncelikle dış ticaret bölümünü isteyerek okuyorum ve çok seviyorum. Bu alanda gerçekten ilerlemek istiyorum.
2 yıllık dış ticaret okuyorum 2.sınıfım. İngilizce kursuna gittim ve b1 seviyesine yakın ingilizce konuşabiliyorum fakat bunun yetmeyeceğini biliyorum.

Sizden istediğim okul dışında da kendimi geliştirmek istiyorum. İnternetten araştırmalar yapıyorum. Beni yönlendirmenizi isterim şunları şimdiden öğrensen ilerde sana yararı olur gibi. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Teşekkürler.
Bu iletiyi değerlendirin:
bir aydan daha önce
·
#464
0
Votes
Geri Al
Kardeşim merhaba,
Ne yap yap dilini geliştir diyecek herkes onu demek yerine nasıl geliştireceğini anlatayim. Öncelikle okuyabildiğin kadar fazla sayıda ingilizce hikaye kitabı, roman, gazete okumalısın. Konuların ilgini çekmesi çok önemli, misal bir hobin varsa onunla ilgili yabancı kaynakları okuyabilirsin, yalnız bu kaynakları okurken oku geç tarzı değil çalışır gibi okumalı bilmediğin kelimeleri not etmeli ve öğrenmelisin. Ayrıca mümkün olduğunca İngilizce alt yazılı , ingilizce sözlü film dizi vs izlemelisin bu da telaffuz ve anlamanı geliştirir.
Gramer kesinlikle çok önemli herhangi bir şirket sınav yaptığında o sınav gramer sınavı oluyor.
Bir diğer konuda mesleki jargonlar ve evraklar misal akreditif metinler, yazışmalar, konşimentolar fatura ve çeki listeleri bunların hepsinin ingilizcelerini de öğren muhakkak.
bir aydan daha önce
·
#467
1
Votes
Geri Al
Çok teşekkür ederim Yiğit bey söylediklerini uygulayacağım.
  • Sayfa :
  • 1
Henüz bu iletiye bir yanıt yazılmamış.
Bu iletiye ilk yanıt yazan siz olun!