Cuma, 27 Ekim 2017
  1 Replies
  2.4K Visits
0
Votes
Geri Al
  Subscribe
Herkese iyi günler,
Değinmek ve fikir almak istediğim konu, şuan 3. Sınıf öğrencisiyim ve dönem içi mesleki bir yerde çalışmak istiyorum en azından haftasonu veya boş olduğum günlerimde.

Bu yüzden de ne tür bir şirketlere başvurmalıyım, neresi daha faydalı olur, özellikle Ankara içi bir yer önerebilecek olursa çok memnun kalırım.Bu arada geç kalmış sayılır mıyım?
Bu iletiyi değerlendirin:
bir aydan daha önce
·
#537
0
Votes
Geri Al
Merhaba, Öncelikle kendinize bir hedef tespit edin. Dış ticaret üzerinden olabilir, genel işletme veya iktisat üzerinden olabilir ama NET ve NOKTA atışı şeklinde bir hedefiniz olsun. Bu şu anlama geliyor: İşletme fonksiyonları dersinde gördüğünüz konulardan seçiyor gibi... Örnek. yönetim, pazarlama, finans, halkla ilişkiler gibi. Tüm bunların dış ticarette olanlarından hangisine UYGUN, YAKIN VE KABİLİYETLİ iseniz onu seçin. Ve bölüm üzerinden kendinize şirket, işletme vb. arayarak işe başlayın. Mesela, dış ticarette muhasebe, uluslararası lojistik, uluslararası pazarlama, elektronik ticaret vb. Bu arada kambiyo, gümrük mevzuatı vb. de unutulmamalı. Tabi bunların hepsini yapın demiyorum. Tersine SADECE BİRİNİ HEDEFLEYİN ve o sahada uzmanlaşın. Bu hedefinizi belli olmasından sonra yukarıdaki yazınızı tekrar düzenleyin ve şu şekilde bir cümle ile piyasaya çıkın. ' Ben dış ticaret muhasebesinde bilgiliyim ve kendimi bu konuda geliştirmek istiyorum. Bu sahada staj veya iş arıyorum' .( Bu örnek bir saha. Alanınızı kendiniz tespit edin) Bu şekilde kendinizi tanıtırsanız muhataplarınız da size doğru ve faydalı dönüşler yapmış olurlar. Kolay gelsin. Başarılar dilerim.
  • Sayfa :
  • 1
Henüz bu iletiye bir yanıt yazılmamış.
Bu iletiye ilk yanıt yazan siz olun!