Perşembe, 14 Şubat 2019
  2 Replies
  1.9K Visits
0
Votes
Geri Al
  Subscribe
Herkese Merhaba, öncelikle hepinize iyi çalışmalar bol satışlar ve kazançlar dilerim.
Şirket olarak ilk defa dış ticaret departmanı açmış olduğumuzdan dolayı, dış ticaret, pazarlama ve lojistik gibi konularda bilgi eksiğimiz var, bu yüzden sizlerin tecrübe ve bilginizden faydalanmak isteriz mümkün olursa tabi.
Bahreyin ve Fastan iki potansiyel müşterimize numune göndermek istiyoruz. göndereceğimiz koli, 10 kg ve 35 cmi geçmez. ama gönderi ödemeli gidecek.
bu konuda dhl, tnt, fedex vs şirketler alıcının kendilerinde hesabı olması gerekteğini söylüyor ve sürekli gönderi gönderip gelecekse anca hesap açılabilir diyorlar, bu yüzden bu şirketlerle numunemizi gönderemiyoruz. müşterilere parayı gönderin biz göndeririz diyoruz ama maalesef haklı olarak da kabul etmiyorlar.
bu konuda tecrübesi ve tavsiyesi olan varsa müteşekkir oluruz.
iyi günler.
Bu iletiyi değerlendirin:
bir aydan daha önce
·
#933
0
Votes
Geri Al
Müşteriniz bir kargo firması ile sizden numuneyi aldırabilmesi lazım diye biliyorum. Yapmaları gereken uluslararası kargo yapan firmalarla konuşmak sadece. Müşterinizi biraz aktif davranmaya teşvik edebilirsiniz belki.
bir aydan daha önce
·
#934
0
Votes
Geri Al
Sevgili Arkadaşım,

Karşı ödemeli, ancak kargo firmalarında alıcı firmaların hesapları olması durumunda yapılabilir (aynı şey sizin içinde geçerli). Eğerki uluslararası bir firma ise mutlaka ve mutlaka, bir kargo şirketinde abonelik numarası vardır. Bunun diğer yöntemi ise sizinde yazdığınız gibi adamların numune ve kargo parasını size yollamalırıdır.

En nihayetinde, siz kendiniz kargo parasını ödeyerek numuneyi yollamaya karar verdiğiniz vakit, sizi uyarmak isterim:

* Gerçekten alıcı olmayabilir, numune peşindedir.
* Numune gümrüğe girdiğinde kargo şirketi vasıtası ile ürünü çektikleri halde size farklı faturalar çıkabilir (scammer).

Bu yüzden uluslararası kargo şirketlerinde "abonelik numarası" olmayan firmalardan uzak durmanızı tavsiye ederim. Önceden kendiniz görüşmediğiniz, yerini görüp işini teyit etmediğiniz bir firmaya direkt numune istiyorsa bence (2 -3 görüşmeden bile sonra olsa) tekrar düşünmekte fayda vardır. Şöyle bir düşüncede olmanız daha doğru olur, kargo şirketine 400 Euroya kadar bir rakam ödemek yerine 600 Euro daha koyun üzerine gidilecek bölgeye kendiniz bir seyehat düzenleyin ve numuneyi kendiniz yanında götürün. Hatta gitmeden önce 2-3 firmaya daha ulaşın ve onlarlada görüşün. Benim size tavsiyem budur.

Saygılar....
  • Sayfa :
  • 1
Henüz bu iletiye bir yanıt yazılmamış.
Bu iletiye ilk yanıt yazan siz olun!