Perşembe, 04 Ocak 2018
  1 Replies
  1.9K Visits
0
Votes
Geri Al
  Subscribe
Bu konu hakkında daha fazla yorum yapmayı, çok da düşünmemekle beraber, biraz açıklama yapma gereği duyuyorum. Diğer türlü şu anda yazı yazdığım platforma saygısızlık olur.

Dünya genelinde çeşitli B2B siteleri vardır. Bunlardan bir tanesi de hatta bu platformun bir parçası olan bizbey.com dur. Her platformun ayrı bir gerçeği, ayrı bir potansiyeli vardır. Birde bunların içeriğinde olan gerçekler vardır. Burası "disticaret" platformudur, diğer bir deyişle dışticaret i ilgilendiren her türlü bilginin paylaşıldığı ve tartışıldığı bir yerdir. Reklamın iyiside - kötüsüde olur diye bir düşünce içerisinde, burayı reklam yeri olarak düşünmek hata olur. Bir yorum yapılıyorsa, bir konuda şikayet ediliyorsa, onun karşılığının bulunması da çok doğaldır. Önemli olan bu karşılığın verilmesi aşamasında amacının sapmaması dır. Bu platformun gerekliliklerinden biri olan, b2b sitelerinin tartışılması, hangisinin daha yararlı olduğunu düşündüğümüzü belirtmemize veya karşılığında bunların çürütülmesi anlamında her türlü bilginin verilmesi de olmalıdır ve olacaktır. Bunlar birilerine dokunuyorsa, demek ki bu platform doğru işliyor. Önemli olan, bu işlemin yapılması aşamasında karşılıklı olarak kişiselleştirilmemesi ve/veya firmalara direkt suçlar anlamında bulunulmaması gerekir. Bunun oluşması yanlıştır. Diğer türlü gelen yorumlara karşın verilen verilen cevaplarda "işte arkadaş sen şöyle üyesi, sen şu kadar verirsen şundan yararlanırsın" yerine, "efendim, size nasıl yardımcı oluruz, şu şekilde yaparsanız şöyle sorunlarını çözülür" demek daha doğru olmaz mı? Ne yazık ki söz konusu konular içerisinde verilen cevaplarda bunların hiçbirine dair bir çözüm önerisi görmedim. Daha çok yok referans veya kendilerini nasıl teyit ettiklerine dair var.

Daha önceki yazılarımda belirtmişimdir, belli bir oranda oluyor demek genel anlamda oluyor anlamına gelmez. Başarılı oluyorsunuzdur. çünkü buna inanmış ve doğru adımları atmışsınızdır. Sizin için işe yarayan platform başkası için işe yaramaya bilir. O yüzden dikkatli olmakta fayda var.

İhracatta başarının sırrı ne yazık ki, bahse konu olduğu gibi sadece bir b2b sitesini kullanmak asla olamaz. Bu ancak, o başarının adımlarından bir olur. O yüzden lütfen bu konuda biraz daha geniş düşünelim ve davranalım.

Bu aşamada FORUM KURALLARININ uygulanmasını ve söz konusu reklam içeriğine haiz yayınların kaldırılmasını talep etmekteyim. Burası tartışma platformu olduğunu unutmayalım.

Birde olaya şöyle bakalım, acaba söz konusu platform "disticaretnet.com" ana sayfasında paylaşır mı? veya tavsiye eder mi? ......

Açıkca bu konuda başka bir cevap vermeyi veya yorum yapmayı düşünmüyorum.


Saygılar
Bu iletiyi değerlendirin:
bir aydan daha önce
·
#594
0
Votes
Geri Al
Görüşlerinizi paylaştığınız için çok teşekkürler, İzzet Bey.
Belirttiğiniz gibi bu forum bir tartışma platformu. İnsanların görüş ve eleştirilerini uygun bir dille ve özgürce dile getirebilmeleri gerekiyor.
Uygunsuz bir durum olmadığı müddetçe forumda tartışmalara müdahale etme niyetinde değilim. Yalnız, örtülü olarak bahsettiğiniz forum gönderisi bana da oldukça manüpülatif geldi. Sizin talebinizi de dikkate alarak gerekli müdahaleyi yapacağım.
Bu arada, herkese hitaben şunu da söylemiş olayım: Şu anda Forum Kuralları tartışmaya kilitli görünmekte. Bu demek değil ki, tartışılamaz. O kurallar içerisinde beğenmediğiniz veya eklenmesini düşündüğünüz bir şey varsa bunu bir forum gönderisinde tartışmaya açabilirsiniz. DTN ile ilgili bir eleştiriniz varsa bunu da forumda dile getirebilirsiniz. Memnun olurum.
  • Sayfa :
  • 1
Henüz bu iletiye bir yanıt yazılmamış.
Bu iletiye ilk yanıt yazan siz olun!