Perşembe, 06 Ekim 2016
  1 Replies
  3.1K Visits
0
Votes
Geri Al
  Subscribe
Herkese Merhabalar,
Firma olarak Rusya'ya ihracat yapma eğilimindeyiz fakat Rus Pazarı hakkında detaylı bilgi sahibi değiliz. Ben elimden geldiğince çok araştırma yapıyorum fakat sizlerin tecrübelerinden de yararlanmak isterim. Firmamızın ürettiği ürünler Mutfak Masası ve Sandalyesi. Yani bu ürünlerin ihracatını yapmayı düşünüyoruz. Rusya ile ticaret yapmış ve tecrübelerini paylaşmak isteyen büyüklerimden yardım bekliyorum. Ürüne, genel pazara, Rusların tutumlarına, ticari engellere dair yani kısacası pazara yeni giriş yapacak bir kişinin işine yarayabilecek her türlü bilgiye ihtiyacım var. Şimdiden çok teşekkürler, iyi günler.
Bu iletiyi değerlendirin:
bir aydan daha önce
·
#225
1
Votes
Geri Al
Selam Mobilya sektöründesiniz sanırım.Rusya ile çalışmaya başlamadan önce gümrük durumlarını iyi kontrol edin.Şu anda litvanya ve belarusda gümrüklenerek mallar rusyaya geciyor. Buda müşteriye ekstra maliyet oluyor. İleride rusyaya gümrükler açılırsa firmalar arası kontrata ihtiyacınız olacaktır.
Kontrat olmadan gümrükleme yapamıyorlar.Rusya insanı zordur gonderdiginiz urunlerde defo olmamasına dikkat edin.Kapris yaparlar eğer toptancı iseler onlarda müşterileri ile kontrat ile çalışırlar olurda termin tutmazsa 1-2 hafta dinlersiniz.Fiyatlarda çin ile karşılaştırırlar orada mobilya sektorundeki en büyük 10 firmadan biri ile calısıyorsanız onlarda fiyat onemli degildir kalitesi olsun yeter.Vade mümkün oldugunca vermeyin.Acık hesap calısmayın.Ödemelerde deniz bank ı kullanmaya calısın.Bps siber bank ile ödemeler aynı gün hesabınızda olur.Bol bol sohbet edin ama onların kültürüne uygun olarak sohbet edin bundan hoşlanırlar.Bende mobilya sektöründeyim isterseniz arada paslaşalım belarus rusya gürcistan kırgızistanda bayilerim bulunuyor.6 sene belarusda yasadıgım icin içlerinden biri olarak sayıyorlar beni :)Sorunuz olursa sormaktan cekinmeyin.
  • Sayfa :
  • 1
Henüz bu iletiye bir yanıt yazılmamış.
Bu iletiye ilk yanıt yazan siz olun!