Pazartesi, 05 Eylül 2016
  5 Replies
  4.2K Visits
0
Votes
Geri Al
  Subscribe
Ürün tasarımı konusunda artık dünyadaki trendleri belirleyen dünya markaları bulunmaktadır. 10 sene önce Türkiye’nin ilk yüzdeyüz yerli üretim tasarım ürünlerini tasarladığımızda, bu firmaları yakalamak ve pazarda onlarla rekabet edebilmek hedefleri olan bazı üreticilerimiz, geçen 10 senede yoğun Ar-Ge ve tasarım çalışmalarıyla bu firmalarla hem estetik ve özgünlük bağlamında hem de kalite bağlamında rekabetçi hale gelebilmişlerdir. Elbette şu an bu çizgiye gelebilen çok fazla üreticimiz yok ancak diğer üreticilerimiz de öncü firmaların açtığı yoldan ilerlemeyi sürdürüyorlar. Biz tasarımcılar olarak, vizyonları olan özgün ürünlere sahip olmak isteyen ve bu yatırımı yapmayı kafasına koymuş her çapta üretici firmaya tasarım desteği verme ve onların yurt dışına açılmasında tasarımcı rolünü üstlenmeye hazırız. Önümüze gelen projeleri değerlendirip eşgüdümle çalışabileceğimiz firmalar için tasarım hizmeti vermeyi sürdürüyoruz.

Nitelikli bir endüstriyel ürün tasarımı çalışması, öncelikli olarak üretici firmanın “brief”inde belirtilen hususlar çerçevesinde bir proje planı yapılarak ele alınmalıdır. Bu planda araştırma safhası, tasarım safhası, mühendislik safhası ayrıntılı olarak ele alınmalı ve proje çalışmaları bu plan doğrultusunda yürütülmelidir. Üretici firmanın ürün içerisinde kullanmak istediği teknoloji, teknik yeterlilikleri ve kısıtlamalarıyla ele alınmalı, tasarım çalışmaları ile ulaşılmak istenen hedefler belirlenerek bunlara ulaşılmaya çalışılmalıdır. Bu nedenle profesyonel bir ürün tasarımı işi estetik ve fonksiyonel gereksinimlerin yanında ciddi bir teknik “know-how” da gerektirmektedir.
Bu iletiyi değerlendirin:
bir aydan daha önce
·
#202
0
Votes
Geri Al
Teşekkürler, Mustafa Emre Olur. Bu gerçekten harika bir konu olmuş. Pazarlama ve satış konularının arasında kendini bir yıldız gibi göstermiş. Ar-Ge, tasarım, ürün geliştirme gibi konulara yatırım yapan ihracatçı firmaların artmasını dilerim.
bir aydan daha önce
·
#358
0
Votes
Geri Al
uzun süredir tasarım üzerine şirket kurup durum degerlendirmesi yapıyordum guven verdi
sizinle irtibata geçmek isterim
+90 553 146 4562 whatsapp tan da iletişlime geçebilirsiniz
bir aydan daha önce
·
#496
0
Votes
Geri Al
Ferhat Bey,
Uygulamada doğabilecek sıkıntılar var yine sanayicilerimizin bakış açısından kaynaklı. Mesela Türk sanayici bir ürün geliştirmek istese kendi ekibine talimat verir genelde. Misal benim çalıştığım makine firmasında ürün çarptı mı operatöre zarar verebiliyordu. Dünyada ne yapıyorlar diye araştırma yaptılar sensör koymaya karar verdiler, alternatif çözüm olarak da operatöre çarpacak kısımlara minder uygulaması yaptılar. Bunların hepsi de şirket bünyesindeki mühendisler tarafından yapıldı. O nedenle işiniz zor, lakin yeni ve iyi bir tasarımınız olursa parçaları farklı yerlerde ürettirip/satın alıp kendi bünyenizde montaj yapıp satış yapabilirsiniz.
bir aydan daha önce
·
#503
0
Votes
Geri Al
aynı sektördeyim ama şirket değiştirdim ingilizcemden dolayı ihracat üzerine calısıuyorum yazılım ve grafik tasarım konusunda da yurt dısına satıslar yapmak ve bu konuda kendımı gelıstırmek ıstıyorum bu konuda faydalı gordugunuz siteler nelerdir acaba bilgisi olanlar paylasırsa sevinirim benim takip ettigim siteler var ama bilmedigim vardır belki
ayrıca http://www.alibaba.com dan da yazılım ve tasarım satısı yapılabılıyormu acaba bu konuda fıkrı bılgısı olan var mı acaba
  • Sayfa :
  • 1
Henüz bu iletiye bir yanıt yazılmamış.
Bu iletiye ilk yanıt yazan siz olun!