Cumartesi, 25 Ağustos 2018
  1 Replies
  2.1K Visits
0
Votes
Geri Al
  Subscribe
Merhaba

23 Yaşında bir Dış ticaretci olarak güçlü bir network’e sahibim adını duydugunuz en güçlü şirketlerden orta ölçekli şirketlere kadar anlaşma sağlayabilecek donanıma sahip ve yurtdışına komşu ülkelere yaptıgım ziyaretler ile iyi güvenilir tedarikçiler ile anlaşarak bir çok sektör de en uygun fiyat garantisini verebilirim fakat bir sorunum var bu kadar network’e sahip olmama rağmen iyi fiyatlar alıp anlaşma sağlamama rağmen müşteri portföyümü oluşturabilmiş değilim bir çok müşteri ile görüşme sağladım fakat anlaşamadık ticari ateşelerden gelen maillere atmış oldugum tekliflerden hiç bir dönüş olmadı siz büyüklerimden bu konuda bana yol haritamı nasıl çizmem gerektiğini anlatabilirseniz eğer ülkemiz için iyi ihracatlar gerçekleştirebileceğime inanıyorum. Dogru müşteriye nasıl ulaşıp nokta atışı yapabilirim ?
Eğer isterseniz mail ile ulaşıp veya buradan cevaplayarak genç girişimci iş arkadaşınıza tecrübelerinizi aktarabilirseniz çok sevinirim.

Saygılar
seydi@almightyconsulting.net
Bu iletiyi değerlendirin:
bir aydan daha önce
·
#903
0
Votes
Geri Al
Merhaba Seydi Bey,

Müşteri portföyü oluşturmak için öncelikle ilk müşterilerimizi elde etmeniz gerekir. Sonrasında aynı müşteri ikinci ve daha sonraki mal/ürün alışında portföyümüzde yer edinir. ''Her satış bir HAYIR ile başlar'' sözü burada önemli kriterlerden bir tanesi. Bir müşteri adayınız, müşeriniz olana kadar çeşitli zaman aralıklarında kendisiyle iletişime geçmeniz, fiyat teklifi göndermeniz, bir daha aramanız, bir daha eposta atmanız, tekrar tekrar iletişime geçmeniz gerekir. Satışların çoğu 7-8 defa iletişme geçtikten sonra gerçekleşir.

Ticari ateşeliklerden gelen firma listelerine hangi yöntemlerle iletişime geçmeye çalıştınız? Ülkeden ülkeye tercih edilecek iletişim yöntemleri değişmektedir. Kimi ülekerde direkt firma yetkililerine Whatsapp yoluyla ulaşmanız doğruyken, kimi ülkelerde eposta göndermek ve/veya telefon görüşmesi daha doğrudur. Ayrıca bir defa iletişime geçip pes etmek yapılan diğer hatalardandır.

İkinci önemli husus ise ürününüzü hangi ülkeye satacağını iyi tespit etmelisiniz. Daralan bir pazarda, rekabetin güçlü olduğu ülkelerde satış yapmak bir hayli zordur. Doğru ülkenin dolayısıyla doğru müşterilerin seçilmesi dış ticaretin en başında yapılması gereken bir durumdur.
  • Sayfa :
  • 1
Henüz bu iletiye bir yanıt yazılmamış.
Bu iletiye ilk yanıt yazan siz olun!