Pazartesi, 09 Ocak 2017
  3 Replies
  4.4K Visits
0
Votes
Geri Al
  Subscribe
Merhaba değerli arkadaşlar,
Platformunuzda oldukça yeniyim, aranıza katılmış olmaktan memun olduğumu iletmek isterim.
Ulus. pazarlama kökenli olduğum için, dış ticaret uygulamaları konusunda, eksik kaldığım alanlar olabililyor. Dış ticaretin, özellikle Transit Ticaret'de konşimentolar, yükleme talimatları, diğer tedarikçi bilgileri gibi detayların, nihai müşteriyle paylaşılmadan nasıl yönetilebileceğine ilişkin biraz desteğe ihtiyacım var. İstifade edebilceğim kaynak veya paylaşımlara yönlendirirseniz memnun olurum.

Tüm arkadaşlara iyi çalışmalar dilerim.
Saygılar
Yalçın Özgün
Bu iletiyi değerlendirin:
bir aydan daha önce
·
#289
0
Votes
Geri Al
Yalçın bey;

Bu dış ticaretin en sevdiğim kısmını oluşturur, çünkü bizim mesleğin uzmanlığını en güzel ortaya çıkaran etkenlerinden biridir. ;) Cambazlık desek daha doğrudur. Karşınızdaki insan işini biliyorsa ürünü nasıl saklarsanız saklayın nereden geldiğini bulabilir. "Siz kendi markanızı satmadığınız sürece"

Transit ticaretin birkaç türü vardır. Ancak genel olarak - Sizin ihracatçı olduğunuz kısımdaki işlemler ile ithalatçı vasfında aracılık vereceğiniz hizmet durumunda tamimiyle farklılık gösterebilir. Ürünün kendisine göre de farklılık gösterebilir.

Bu konuda Daha detaylı bilgi ve danışmanlık istediğiniz takdirde sağlayabilirim.

Kolay gelsin.
bir aydan daha önce
·
#324
0
Votes
Geri Al
Yalçin bey,

Nazik cevabınız için ben teşekkür ederim. Olası iş birliklerinde yardımcı olmak isterim.

Saygılar.
bir aydan daha önce
·
#338
0
Votes
Geri Al
Yalçın Bey Merhabalar,
Konşimento değişikliklerini lojistik firmanız hallediyor, o sizin derdiniz değil. Fatura ve benzeri evraklar zaten sizin firmanıza ait sıkışırsanız gümrük müşaviriniz her sorunu çözer müşteri sizsiniz rica edin yanıt gelsin :) , sıkıntı olmaz böylelikle teoride her şey çok basit ve mümkün görünüyor lakin gelelim karşılaşacağınız üç kağıtlara.
Misal ben aracıyı devreden çıkarmak için her 100 üründen birinin içine kendi etiketini atan tedarikçi de gördüm, gelen ürünün fotoğraflarını çekip google resim arama yapan ithalatçı da. O nedenle sizin ne yapıp edip tedarikçiden tarafta bu işi bitirmeniz gerekiyor. Anlaşma yapın, alım takvimi verin ara ara başka ürünlerini sorun büyük alıcı gibi görünün. Kimse bu piyasada sağlam para gelen düzenli aracıyı ezip de üç kuruş fazla kazanacam diye kolay kolay üç kağıda kalkışmaz zaten. Kalkışan elbette var ama zaten o denli etik dışı bir tedarikçiyle nereye kadar ilerleyebilirsiniz oturup bunu da tartışmalı. Ha ithalatçı her türlü sizi ezmeye çalışır zaten adam iki kuruş ucuza bulsun sizi iki dakikada unutur.
Uzun lafın kısası evraklardan çekinmeyin, ürün yükleme sırasında da fotoğraf isteyin en azından biraz emin olursunuz kendi markasını atmış mı atmamış mı.
Lakiiiin arayan belasını da bulur tedarikçiyi de ithalatçıyı da, o nedenle çok da güvenmeyin aldığınız önlemlere.
  • Sayfa :
  • 1
Henüz bu iletiye bir yanıt yazılmamış.
Bu iletiye ilk yanıt yazan siz olun!