Perşembe, 17 Ocak 2019
  2 Replies
  2.6K Visits
0
Votes
Geri Al
  Subscribe
Merhabalar, biz Denizli'de ham tül perde dokuyan bir firmayız. Bu ham perdelerimizi yurt dışına ihraç etmek istiyoruz fakat bu konuda tecrübesiz olduğumuz için bize yardımcı olabilecek birini arıyoruz. Ne gibi adımlar atabiliriz? Neler yapabiliriz yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

İletişim: serdar@serbantekstil.com
Bu iletiyi değerlendirin:
bir aydan daha önce
·
#890
0
Votes
Geri Al
Osman Bey Merhabalar,
Gördüğüm kadarıyla web siteniz oluşturulmamış. Ürünlerinize nereden bakabiliriz?
bir aydan daha önce
·
#900
0
Votes
Geri Al
Merhaba Serdar Bey,
Öncelikle ürününüzün GTİP kodunun tespit edilmesi gerekir. Sonrasında hedef pazar araştırması yapılarak ''tül perde'' en çok, en fazla karlılıkla hangi ülkelere satılalabileceği bulunur. Hedef pazarlardan 1 tanesi seçilir ve firma listeleri oluşturulmaya başlanır. Müşteri bulmak için internet üzerinde bir çok yol mevcuttur fakat bu değerli bilgileri bulmak bilmeyen için çok zor, bilen için çok kolaydır. Firma listeleri oluşturulduktan sonra müşterilerle; telefonla, eposta yoluyla yada sosyal medya kanallarından en ideal olanıyla iletişime geçilir. Tabii tüm bunlarla beraber ürünün pazarlanması için gerekli alt yapı çalışmalarınında tamamlanması gerekir. Bunlar: fiyat, ürünün kataloğu, internet sitesi vb. şeylerdir. Fuarlara ziyaretçi yada katılımcı olarak katılım sağlayarak da müşterilerinize ulaşabilirsiniz fakat geleneksel ve maliyetli bir yöntem olduğunu unutmamak gerekir. Müşterilerle anlaşma sağlandığı takdirde ödeme ve lojistik süreçleri ihracat tamamlanmış olur. Tüm bunları yapabilmeniz için en az orta seviye İngilizce şarttır, mümkünse satacağınız ülkenin dilini de orta düzeyde bilmenizde fayda vardır.

Bahsettiklerim ürünü sizin kendi bünyenizde pazarlayabilmeniz ve sonrasında satabilmeniz açısından yol gösterici ana unsurlardır. Bir aracı kişi vasıtasıyla da ürünlerinizin satışını gerçekleştirebilirsiniz fakat aracı kişi ile şirketin birbirini iyi tanıması, kriterlerin net belirli olması ve önceden mümkünse yazılı hale dökülmesi her iki tarafında faydasına olacaktır.
  • Sayfa :
  • 1
Henüz bu iletiye bir yanıt yazılmamış.
Bu iletiye ilk yanıt yazan siz olun!