Pazartesi, 19 Haziran 2017
  7 Replies
  15.1K Visits
-1
Votes
Geri Al
  Subscribe
Değerli üyeler merhaba. TurkishExporter.Net b2b sitesi için olumlu yada olumsuz yorum yapabilecek kimse varmı? selamlar...
Bu iletiyi değerlendirin:
bir aydan daha önce
·
#415
0
Votes
Geri Al
Değerli üyeler merhaba. TurkishExporter.Net b2b sitesi için olumlu yada olumsuz yorum yapabilecek kimse varmı? selamlar...Merhaba, turkishexporter.com çok çeşitli ürün alım ve satım taleplerine ulaşabilmeyi sağlayacak bir site, fakat ne tür bir ürün satmayı veya almayı planlıyorsanız o ürünle ilgili taleplerin ne yoğunluk, sıklık ve çoklukta olup olmadığı incelenmeli. çalışmış olduğum şirket olarak üyeyiz fakat aradığımız kriterlerde ithalatçı bilgilerine ulaşmak zor. ürün kalitemiz çok yüksek, buna bağlı olarak fiyatlarımız çok yüksek bu değerlerde alıcı talebi düşme yoğunluğu çok düşük.
bir aydan daha önce
·
#438
0
Votes
Geri Al
Ferhat Bey;

Bu programı bizde kullanıyoruz. Şunu söyleyebilirim ki eğer satış planınız Afrika, Kuzey Afrika ve Orta Doğu ise tavsiye ederim. Programa gelen talepler genelde bu ülkelerden geliyor. Ancak bu platformu kullanarak Avrupa ve Güney Amerika gibi bölgelere yönelmek yersiz olacaktır. Ayrıca başlangıçta saydığım bölgeler içinde mucize beklenmemeli ancak bizim firmanın bu platformu sayesinde satış yaptığını da biliyorum tabiki.


Saygılar...
bir aydan daha önce
·
#579
0
Votes
Geri Al
İlgili siteye Aydın' da yerli ürün (zeytin, zeytinyağı, incir, kestane, kayısı, kuruyemiş, künar, çam fıstığı gibi) işleyen firmalarımızın dış satımlarını geliştirmek için standart üye oldum. Kuzey Afrika, Arap ülkelerinden ve doğu avrupa ülkelrinden gelen Quote lardan ciddi bir görüşme olmadı, fiyatlama isteyenler de oldu,ancak ücretli üyeliği özendirmek için 2-3 ad fake talep de aldım sanırım, emin değilim.
Aksine görüşü olan, faydalanan arkadaşlar var ise yorumlarını yazsınlar lütfen...
bir aydan daha önce
·
#580
0
Votes
Geri Al
Bu siteden gelen talepler ile zamanında bir ara hayli uğraştım. Her türlü sektörden alım taleplerinin geldiği doğrudur. Bunların kaçının ciddi veya gayri ciddi olduğu bilinmez. Bu iş oltayla balık avlamak üzerine kuruludur. Benim ihracat teammüllerime tam uymamakla beraber, kısa süreçler içerisinde (fiyatınız iyise ve karşıdan paranızı alacak güvenceyi kendinize edinmişseniz) sonuç almak mümkündür. Burada gelen taleplerin çoğunlukla fiyat baremli olduğu düşünülürse devamınında yine aynı şekilde olacağı kesindir. Diğer bir deyişle fiyatın artar müşteri kaçar.

Kaç talebin gerçek, kaç tanesi sahte (firmanın kendi koyduğı veya fiyat toplamak) için olduğu bilinmez. Sahte konusunda pek fazla inancım yok daha çok fiyat toplama olarak düşünmek lazım.

Alibaba nın ilk günlerini hatırlıyorum. Çok ciddi müşteri kazınmları olmuştu ve uzun yıllarda devam eden ilişkiler mevcuttu. Şu an için sistemlerini çok fazla değiştirdikleri için, daha çok online alışveriş sitesine dönmüş durumda. Turkishexporter da alibabanın ilk yıllarındaki güvensiz ortamı olarak görüyorum.

Günümüzde, ihracatın satış şekli değişmiş durumda. Bu tip sitelerde alıcılara sağlanan kolaylıklarda, fiyat önceliği esas gelmektedir. Halbuki ihracat günümüzde artık bir adım daha önce olarak, kalite ve hizmetin bir arada olması gerekliliğini göstermiştir. Kahirede, Dubaide geçen yıllardan fiyat konusunda gelen, arka alan depolarında ucuz ve depolarda patlayan ürünleri bulabilirsiniz. Sizlere ödedikleri paranın çok daha azıyla hepsi satmaya hazır, Hatta isterseniz yerel FormA bile yaparlar.

İhracat eskiden olduğu gibi (belki de bu yüzden çoğu patron vari olan şirketlerde ucuz eleman ve/veya uzman niteliğinde bir sürü yetkinlik istenmektedir) müşteri sizin kapınız çalacak, cebinde dolarla al gülüm ver gülüm demiyor. Bunun için ileri ihracat tekniklerini uygulamanız kendinizi geliştirmeniz ve her an hizmete hazır bir şekilde olmanız gereklidir.

Bence bu tip sitelerden gelecek taleplerde ise sadece bir - iki defa atımlık ve devamı olmayacak düşünceyle yaklaşmak gerekir diye düşünüyoum.

Adı sanı olmayan şahsiyet için söylenecek bir ey yok, Zafer bey zaten gerekeni söylemiş.

Saygılar
bir aydan daha önce
·
#591
0
Votes
Geri Al
Sayın Harun Dikici Beyefendi,

Görüş her zaman görüştür ve elbetteki herkesin belli bir görüşe katılması beklenemez. Benim verdiğim görüş tecrübeler ile görülmüş ve karşılığında kazanılmıştır. Bahse konu sitenizdeki hizmetinizin içeriğini ve/veya vermiş olduğunuz hizmetler şüphesiz 1000 nin içerisindeki 100 e denk gelme olasılığı da vardır (göreceli bir kavramdır). Gerçekten ne kadar firmanın hangi koşullarda, neler yaptığını, ne kadar satış geliri elde ettiğini ne siz bilebilirsiniz nede ben.

İhracatın şekli değişti, bu değişimin getirdiklerinden bir tanesi de, sizin gibi firmaların oluşmasına ve akabinde çoğalmasına bir ihtiyaç doğrultusunda çıkmasına neden oldu. Sonuçları tabi ki pozitif olmuştur. Yalnız ilerleyen zaman içerisinde küçük - orta ölçekli firmalar için bence sonuçları pek de iç açıcı olmamıştır. Yukarıda verdiğim cevabı dikkatli okursanız en başında yazan kısmı kaçırdığınızı düşünüyorum "Bunların kaçının ciddi veya gayri ciddi olduğu bilinmez. Bu iş oltayla balık avlamak üzerine kuruludur. Benim ihracat teammüllerime tam uymamakla beraber, kısa süreçler içerisinde (fiyatınız iyiyse ve karşıdan paranızı alacak güvenceyi kendinize edinmişseniz) sonuç almak mümkündür."

Yukarıda vermiş olduğum bir kısım altında ise "Kaç talebin gerçek, kaç tanesi sahte (firmanın kendi koyduğu veya fiyat toplamak) için olduğu bilinmez. Sahte konusunda pek fazla inancım yok daha çok fiyat toplama olarak düşünmek lazım." bunun arkasında duruyorum. En nihayetinde sizin sitenizde alıcı olarak kendini ifade eden firmalar, uluslararası alanda sizin benzerinizdeki sitelerede üyedirler ve kendilerine uygun olan fiyat doğrultusunda bu işlemi yapacaklardır. Diğer bir deyişe, online olarak ne farkınız vardır? Küçük-orta ölçekli firmalar için, Alıcı olan firmaların güvencesini sağlayabiliyormusunuz? benzerinde bir sürü soru sorabilirim size ve sanırım birçoğuna alacağım cevabıda çok iyi biliyorum.

Bakın, burada sitenizi kötülemek gibi bir derdim yok, veya Türkiye ihracatına olan yaklaşımınızı sorgulamak gibi. Sonuçta devletten sizler için bir destek çıktığına göre, demek ki devletimiz sizlerde bir şeyler gördü ki bu konuda size güveniyor.

Benim verdiğim cevabı biraz daha irdelerseniz, sizin gibi online firmaları kullanmanın yeterli olmayacağını, harcanacak paranın ve zamanın daha farklı bir şekilde ülke ülke gezilmesinin yanında bunu doğru bir şekilde yapmanın esas olunması gereklidir. Ön - sonraki çalışmasını yapmadan fuarlara katılmak sizlere tabi ki bir getirisi olmayacaktır.

Sonuçta bana katılmanız zaten beklenemez, bu konuda hem fikir olunması da beklenemez. Benim düşünceme göre sizlerin sadece online "supplier search" sitesi olarak görünmemeniniz gerekir. Bunun yanında yapmanız gereken çok daha fazla işlemin olduğunu düşünüyorum.

Saygılar
bir aydan daha önce
·
#855
0
Votes
Geri Al
ALibaba ve turkish exportarı kullanan bir kişi olarak ikisininde artılarını eksilerini soyleyebilirim hatta compası da kullandım
ali babada sureklı aktıf olmanız gerekıyor her gun sureklı urun yuklemek ve ılgınmenız gerekıyor sıteye eklenen butun yenılıklerı yapmanız gerekıyor ve ılk sırada cıkabılmenız ıcın fıyatlarınız cok ucuz olması lazım
bırde uretıcı degılsenız cınle rekabet etme sansınız bıraz zorlanıyor
ulkemızın naklıye konusunda bır cok bolge ulasım noktasında yakın oldugu ıcın avantajı var

cok kımseyle gorustuk fıyatlarınız ıyı oldugu surece satıs yapabılırsınız kalıte ıkıncı planda kalıyor

Turkısh exportarda ıse musterıler ıhtıyacı olan urunlere talep olusturuyorlar
bu taleplere sız kendınız fırmanızı ve urunlerınızı tanıtıcı cevaplar verırsenız gerı donusler oluyor
ve fıyatlarınız da ıyıyse satıs yapmamanız elden bıle degıl
ıkısınınde guzel yanları var ıkısıde guzel bır sıstemle calısıyorlar
bir aydan daha önce
·
#1003
0
Votes
Geri Al
TurkishExporter tayfası bu forumu birkaç defa manipüle etmeye kalktı. Buna izin vermedik. İlkinde, sağolsun, İzzet Bey kendi yazılarıyla duruma müdahale etti ve beni de uyardı. Forum kurallarımıza aykırı olan bu manipülatif gönderilere birkaç defa daha rastladık ve müdahale ettik.

Mutlu müşterilerden "testimonial/tanıklık/referans" almak yanlış bir şey değil. Bunu biz de yapıyoruz ve doğru yapıldığında güzel de bir pazarlama yöntemidir. Yalnız, bizimki gibi bir foruma mutlu müşteri referansı kisvesi altında aldatıcı ve gizli ajandalı gönderiler yapmak, bu çok farklı bir şeydir.

TurkishExporter'ın bu pazarlama tarzı kendileri hakkında bir fikir veriyor ve bazı meslektaşlardan duyduğum "sahte talepler" iddialarının ve memnuniyetsizliklerin hiç de yersiz olmadığı sonucuna varıyorum.
  • Sayfa :
  • 1
Henüz bu iletiye bir yanıt yazılmamış.
Bu iletiye ilk yanıt yazan siz olun!