Salı, 24 Nisan 2018
  1 Replies
  1.9K Visits
0
Votes
Geri Al
  Subscribe
Merhaba değerli büyüklerim... Benim sormak istediğim soru uluslararası ticaret ve finans bölümünü normal bir üniversitede okuyup , kendini geliştirsen mi daha iyi olur yoksa iyi bir üniversitede okumak şart mı iş olanakları için
Bu iletiyi değerlendirin:
bir aydan daha önce
·
#694
0
Votes
Geri Al
Merhaba, üniversiteleri normal veya anormal diye sınıflandırmak çok doğru değil. Ama ülkemizde markalaşmış bazı üniversiteler olduğu ise bir gerçek.
Piysada ise okulun marka olması yanında sizin kendi kabiliyet ve yetkinliğiniz daha önemlidir.Zira gerçek hayatta hiç bir kimse sizin mezun olduğunuz okula bakmıyor, artık. İlk başta mezun olduğunuz okulun adı çarpıcı bir etkiye sebep olsa da, sizin bireysel yetkinlik ve geçmişiniz daha çok dikkat çekicidir. Eğitiminiz sırasında yaptığınız stajlar, aldığınız sertifika ve diğer eğitimler ve esas olarak da gönüllü dahi olsa geçmiş iş tecrübeniz.. Bunlar piyasada iş arama adımları sırasında ilk göze çarpan ve sizi öne çıkaracak unsurlar. Ayrıca dış ticaret için en önemli konu yabancı dildir. Bir hatta ikinci bir yabancı dili konuşabilmeniz size artı puan kazandıracaktır. Bu açıdan bakınca dersleriniz yanında dil konusuna da ağırlık ve önem vermenizi tavsiye ederim. İngilizce olmazsa olmazımızdır, İkinci olarak İspanyolca, Portekizce, Rusca, Arapça, Çince vb. düşünülmelidir. Kolaylık dilerim.
  • Sayfa :
  • 1
Henüz bu iletiye bir yanıt yazılmamış.
Bu iletiye ilk yanıt yazan siz olun!