Cuma, 18 Mayıs 2018
  2 Replies
  2.3K Visits
0
Votes
Geri Al
  Subscribe
Merhabalar. Ben Uluslararası Ticaret ve Finansman bölümü okuyorum.
Henüz daha bölüme geçmedim ingilizce hazırlık okuyorum. İş tecrübesi edinmek istiyorum ama daha erken gibime geliyor. Yaz aylarında ne gibi yerlerde çalışabilirim tecrübe edinme amaçlı, iş bulabilir miyim? Bilgi verebilir misiniz nasıl bir yol izlemeliyim?
Bu iletiyi değerlendirin:
bir aydan daha önce
·
#712
0
Votes
Geri Al
Evren merhaba,
Öncelikle bu mesajı yazdığına göre seni tebrik ediyorum, farkındasın ve bir an önce harekete geçmek istiyorsun... yoksa bütün yaz kum, deniz, güneş, kızlar, partiler, spor yapmak varken ;))))
** ÜNİVERSİTE ::::::::Üniversite, katıldığın dersler, üniversitede katıldığın bölümle alakalı veya alakasız organizasyonları bir bütün olarak değerlendir. Derslere çok çok önem ver hepsi ileride işine yarayacak, hepsine katıl ve dersin ana fikrini al. Gönüllü yaptığın organizasyonlarla da networking yap, kiminle ne zaman nerede karşılaşacağını bilemiyorsun. Hazırlık okuyan biri olarak birinci önceliğin okuldaki dersler, çalışkan, farkındalığı yüksek arkadaşlar ve gönüllü katılımlar olmalı.
** GÖNÜLLÜLÜK::::::::Yazları kısa süreli işler bulabilirsin ama bölümünle alakalı 2-3 aylık iş bulmak kolay değil, gönüllü (beleşe yani:))) olduğunu patrona belirtirsen yine de hakkını verir; profesyonel bir iş ortamında zaman yönetimi, verilen işi çerçevesine göre bitirebilme, iş rollerini, çalışanların iş ortamında kullandığı dili, yazışma kurallarını, networkingini geliştirirebilirsin (çaycıdan müdüre, müşterilerden tedarikçilere kadar herkesi not al
** KENDİNİ TANIMAK:::::::Yaz işlerinde kendini tanıma fırsatı bulursun; eksiklerini tartarsın, belki dil, ikinci bir dil, yeni bir bilgisayar programı, satış becerilerinin geliştirilmesi, NLP, sunum becerileri vs (ilk çalıştığım işyerinde müdür herkese bir konu verirdi ve arkadaşlara sunum yapmasını isterdi, bize zul gelirdi....tam bir yıl sürdü bu, ama sonra topluluk önünde konuşman gereken o an geldiğinde o müdür yanımda olsaydı da ellerinden öpseydim diyorsun :))))
** ÖZGÜVENİNİ ARTIRMAK:::::::::Edindiğin yaz tecrübelirini okula döndüğünde kullanmaya devam et, öğrenci işlerinde bir iş olabilir, Asiec olabilir vs Daha önce cesaret edemediğin yerlere çok daha kolay girip çıkacaksın, mezun olduğunda edindiğin tecrübeler ve sosyal ağın (fb, twitter, instagram değil ;)))) seni farklı kılacak
bir aydan daha önce
·
#713
0
Votes
Geri Al
Merhaba
Bu alanda aktif olarak çalışmak için erken. Teknik olarak bilgiyi öğrenmeden tecrübe edinmek daha doğrusu edinmeye çalışmak günümüzde yanlış bir adım. Aynı yollardan geçmiş biri olarak size bu alanda ilk kapıyı yabancı dil açacaktır. Ikinci olarak da staj yapmanızı nacizane tavsiye ederim. Eğer uygun bir staj yeri bulursanız hevesiniz kırılmadan sorumluluk altında ezilmeden bu alanın çalışma şartlarını tanırsınız. Bilgisayar, sunum vs. lisans seviyesinde kazandırılan beceriler.
  • Sayfa :
  • 1
Henüz bu iletiye bir yanıt yazılmamış.
Bu iletiye ilk yanıt yazan siz olun!