Cumartesi, 26 Mart 2016
  1 Replies
  5.4K Visits
0
Votes
Geri Al
  Subscribe
Merhaba,
Babam vergi mükellefi, esnaf. Acaba babama ait vergi kaydı/no'su ile sahibinden.com'da mağaza açıp ürün satmam da bir sakınca olur mu? Parfüm satışı yapacağım.

Bana bu konuda bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ediyorum cevap verecek dostlara...
Bu iletiyi değerlendirin:
bir aydan daha önce
·
#164
0
Votes
Geri Al
Merhaba,

Keşke ihracat yapacağım deseydiniz, bizim için daha büyük bir iştah ile yazı yazmamıza neden olurdu. :)

Her neyse, eğer babanız esnaf olarak parfüm satıyorsa kargo ile birlikte fatura gönderebilirsin bunda bir sakınca yok. Satmıyorsa da bir sorun olacağını zannetmiyorum ama siz yinede avukatların oluşturduğu forumlara bu soruyu sorabilirsiniz yada direk sahibinden.com'u arayıp öğrenebilirsiniz.

Kendi imal ettiğin veya toptancılığını yaptığın parfümleri satabilirsin pek sorun olacağını zannetmiyorum ama sahibinden.com bunun için iyi bir yer olmadığı kanaatindeyim tavsiyem n11.com , gittigidiyor.com yada ebay.com tarzı C2C sitelerini öneririm.

Diyorsan ki ben Avon, Oriflame türevi şeyler satıyorum (burada demek istediğim herkesin bildiği bulmanın zor olmadığı ve standart fiyatlı ürünler) boşuna e-ticaret olaylarını deneme derim. Ürünlerin farklıysa, birazda kar marjını düşürerek e-ticaret sitelerinde başarılı olabilirsin.
Ayrıca bir instagram hesabı açabilirsin. Biraz para harcayıp, bilindik hesaplara reklam ver, takipçi satın al ve koy ürünlerinin resimleri ile fiyatlarını. Elbet çıkar alıcısı eğer mallarına güveniyorsan.
  • Sayfa :
  • 1
Henüz bu iletiye bir yanıt yazılmamış.
Bu iletiye ilk yanıt yazan siz olun!