Çarşamba, 24 Mayıs 2017
  1 Replies
  2.3K Visits
0
Votes
Geri Al
  Subscribe
HERKESE MERHABALAR,

ÖNCELİKLE SORUMA GEÇMEDEN ÖNCE HALİNİZ ,HATRINIZI SORMAK İSTERİM,UMARIM HERŞEY YOLUNDADIR.

BENDE MAALESEF İŞLER SIKINTILI ŞUAN İÇİN. BAZI NEDENLERDEN DOLAYI ÜNİVERSİTEYİ BİTİRDİKTEN SONRA (O SIRA NİŞANLIYDIM ) HAVALİMANINDA ÇALIŞMAYA BAŞLADIM. HERSEY COK GÜZEL ANCAK VARDIYALI CALISMAK ARTIK BENM İÇİN ÇEKİLMEZ DURUMDA. fRANSIZ DİLİ VE EDEBİYATI OKUDUM. 5 YIL BOYUNCA İNGİZLİCE ,FRANSZICA VE RUSCA EĞİTİM ALDIM. DIŞ TİCARETTEN HEP KORKTUM. GÖZÜME HER ZAMAN ÇOK BÜYÜK GELDİ. ÇÜNKÜ O SIRA MUTLAKA SAĞLAM BİR YERDE ÇALIŞMAM GEREKİYORDU MADDİ ANLAMDA KENDİMİ TOPARLAMAM İÇİN.AMA ZAMANLA İŞ HAYATINA ATILINCA ASLINDA YAPMAM GEREKEN İŞİN DIŞ TİCARET OLMASI GEREKTİĞİNİN FARKINA VARDIM. VE İŞ DEĞİŞTİRMEYE KARAR VERDİM. TABİİKİ DENEYİM, BİLGİ VS. BİR SÜRÜ KOŞUL ÖNE SÜRÜYOR İŞ VERENLER. ANCAK SİZLERİN YORUMU BENİ CESARETLENDİRDİ. NORMALDE POZİTİF BİR İNSANIM. HIRSLIYIM. VE ÖĞRENMEYE AÇIĞIM . SİZLERDEN RİCA NERDEN NASIL BAŞLAMALIYIM. KENDİMİ BU DENİZİN İÇİNE NASIL ATMALIYIM. İNANIYORUM BAŞARACAĞIM. :) TEŞEKÜRLER ,İYİ ÇALIŞMALR ,SEVGİLER :))
Bu iletiyi değerlendirin:
bir aydan daha önce
·
#406
0
Votes
Geri Al
Merhaba, öncelikle güzel dilek ve temennileriniz için kendi adıma teşekkür ederim. Sizi de durumunuzu açıkça yazarak gösterdiğiniz medeni cesaret ve dirayetiniz için tebrik ederim. Günümüz insanının en büyük sorunu da bence bu. Sıkıntıyı ve derdini tespit etmeden sürekli söylenmek, şikayet etmek. Halbuki dertler paylaşılınca çözülebilir. Ayrıca dertlerin üstünü örtmek, yok farz etmek sorunu çözmez, sadece sümen altı ederek gözümüzün önünden kaldırmaya yarar. Bu da sorunun ileride daha büyük ve daha sancılı olarak karşımıza çıkmasına sebep olur.
Bu girişten sonra, öncelikle kendinize TİCARET alanı içinde bir alt saha belirleyin. Şöyle ki; satış, pazarlama, stok-depo takibi, tanıtım-reklam, muhasebe, üretim gibi daha burada yazamadığım pekçok alt alan içinden kendinize en yakın ve kabiliyet ve yetkinliğinize en yakın olanını seçin, belirleyin. Sonra bu ALT alan üzerinden iş arayın. Bahsettiğiniz gibi ÜÇ dil biliyor olmanız ÇOOOK büyük bir avantaj. Bu kabiliyet ve yetkinliği geliştirerek pazarlama,dış temsilcilik, tanıtım vb. dışarıya dönük işlere yönelebilirsiniz. Tabi dil yanında bu ALT sahada kendini çok iyi ifade etme, özgüven, dirayet, yüksek ikna kabiliyeti gibi ilave yetkinlikler gerekmektedir. Bunlara da sahipseniz pazarlama, müşteri ilişkileri gibi sahalarda çalışabilirsiniz. Diğer sahaları da kendiniz test edin, kendiniz ölçün. Bu arada bizimsite gibi siteleri,haberleri,mevzuatı vb. hem Türkçe ve diğer dillerden takip edin. Zira güncel olmak ve güncel kalmak ÇOOK önemlidir. Kolaylıklar dilerim. Allah yolunuzu açık etsin.
  • Sayfa :
  • 1
Henüz bu iletiye bir yanıt yazılmamış.
Bu iletiye ilk yanıt yazan siz olun!