Yeni

yeni mezun

  Salı, 29 Kasım 2016
  1 Replies
  3.1K Visits
0
Votes
Geri Al
  Subscribe
2 yıllık dış ticaret programı mezunuyum dgs ile 4 yıllık uluslarası ilişkilere tamamlamak istiyorum(şuan açıktan öğrenciyim) bu bölümü seçmemin bana sağlıcağı avantajları ve dezavantajları daha net biçimde anlamak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim?

bir diğer sorum dış ticaret programından yeni mezunlara verilen iş imkanı nasıl kafamdaki soru işaretleri için yardım rica ediyorum ... :/
Bu iletiyi değerlendirin:
bir aydan daha önce
·
#271
0
Votes
Geri Al
Merhaba, öncelikle kolaylıklar dilerim. Kötü örnek olmak istemem ama mesleğinle alakalı eğitim payı maalesef düşük olacak. Tabi ki 4 senelik mezun olmak avantaj hangi bölüm olursa olsun. Ben 7 senedir dış ticaret firmalarında çalışıyorum ve mezun olduğum bölüm Sosyoloji. Örgün mezunum, bu sayede yandal yaptım Maliye'den, Erasmus yaptım, free-mover olarak yine yurtdışında okudum bir dönem daha toplamda 1 yıl olmuş oldu. Bana okulun kattığı çok birşey oldu mu dersen hayır. Yani meslek anlamında söylüyorum bunu, onun dışında Sosyoloji başlı başına güzel bir bölüm yoksa okumak için ama meslek açısından değil. Tek avantajım yurtdışı imkanlarını zorlamak ve İngilizcemi biraz daha pratiğe dökme şansı bulmak oldu. Ancak işe alımlarda eğitimin yanı sıra tecrübeye önem veriyorlar bildiğin gibi. Okul bitmeden çalışmaya başlamıştım ve dış ticareti bilinçli olarak seçmedim başlangıçta. İhtiyacım olduğu için bir firmada part time çalışıyordum ofis işlerinde, çevirileri yapıyordum ve düşük bir ücrete çalışıyordum haliyle. Ama dış ticareti öğrendikçe sevdim derken o yoldan devam ettim. Önceliğin tecrübe olsun derim. Bir an önce çok düşük bir ücretle bile olsa en azından 1 sene bile olsa çalışmanı tavsiye ederim kendi gördüklerimden süzerek. Umarım dilediğin gibi olur.
  • Sayfa :
  • 1
Henüz bu iletiye bir yanıt yazılmamış.
Bu iletiye ilk yanıt yazan siz olun!