Temel Bilgiler
Ad Soyad:
İzzet Duru
Cinsiyet:
Adres:
Lokasyon:
İstanbul, Türkiye

Ayrıntılar

Hakkında:
1992 yılından başlayarak Dış Ticaret içerisinde bulunmuş biriyim. Türkiye'nin ilk uzakdoğu çelik ihracatına aracılık eden kişilerdenim. Türkiye'nin ilk uzak Doğu da düzenlediği Deri Moda Show'unu gören kişilerinden birisiyim. Kozmetik, Madeni Yağda, Petro kimyasal, otomotiv yedek parça ve tekstil alanında Türkiye'nin daha önce satış yapmadığı ülkelere gidip satış yapan biriyim. Sanrım daha fazlası kendini övmek ve böbürlenmek anlamına gelir.

Anlatımı paylaşılamayan çok çeşitli uluslararası anlaşmalar ve organizasyonların içinde bulundum. Ülkemizin ihracatına katkıda bulunduğumu bilmek bana her zaman gurur vermiştir.
Firma:
Firma Hakkında:
Strateji oluşturmak (kısa – uzun vadeli), pazarlama, denetim, firma yönetimi, alacak – verecek takibi (analizi), yurt içi - yurt dışı satış (ihracat pazarlaması, uygulanması ve kısa-uzun dönem stratejik ihracat planlaması) ve yurt içi - yurt dışı satın alma (ithalat uygulama, aktif satın alma araştırması ve yüksek bütçeli ithalat planı uygulanması) üzerine ileri derecede tecrübeliyim. İhracat-ithalat uygulamaları, uluslararası ticari faaliyetler (Dış Ticaret mevzuatı ve politikaları), yurt dışı organizasyon – sistem (üretim) kurulumları üzerine, finansal etkinlikler, Üretim sistemleri (start-up uygulanması ve geliştirilmesi), kambiyo ve bütçeleme esasları ile birlikte bilgi araştırma üstüne uzmanım. İleri Düzeyde olmak üzere, tekstil, tekstil-yan ürünleri, gıda, gıda yan ürünleri, ana hammadde, elektronik ve FMCG ürünlerinin pazarlamasında - uluslararası satışında (Kuzey Afrika, Batı Afrika, Güney Afrika, EMEA ülkeleri, Balkan ülkeleri, Rusya, Orta Doğu, Amerika Birleşik Devletleri, Asya, Orta Asya, Uzak Doğu Asya ve CIS ülkelerinde) tecrübe sahibiyim. Endüstriyel alanlarda Petro-Kimya, Aerosol, tekstil ana ham maddeleri, cam, katı maddeler, elektronik ürünlerin İthalat ve Satın Alınma konularında araştırma, pazarlık ve ürün orijinalliğinin ispatlanması aşamasında (Avrupa, Afrika, uzak doğu – özellikle Çin, Malezya ve Hindistan) yine ileri düzeyde bilgi sahibiyim
Firmadaki Görevi:
İlgi Alanları ve Hobileri:
Mobil Tel:
Web Sitesi:
Unable to load tooltip content.
Telif Hakkı © 2014-2020 Dış Ticaret Net. Tüm hakları saklıdır. Tasarım ve Geliştirme: ZY
Cron Job Starts